Sphynx ven nebo ne?

32
24.1.20 17:40

Sphynx ven nebo ne?

Zdravím všechny a mám dotaz. Mám 2 Sphynx věk 7 měsíců a 12 týdnů a máme dům s malou zahradou. Samozřejmě až začne být hezké počasí přemýšlím, zda je pouštět, ale strašně se bojím aby mi neutekly nebo nevbehly do silnice kde jezdí auta. Máte někdo zkušenost s touto rasou a jestli je radši nechávat zavřené v domě nebo pouštět na čerstvý vzduch? Moc díky za rady a zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1159
24.1.20 17:58

Já už bych nepustila kočku ven. Vím, že mě tu spoustu lidí odsoudí, ale strašně bych se o ně bála. Jako malá jsme měli kočky venku. Jen málo jich umřelo na stáří. Většina otrávená, sražená, u některých ani nevím. Teď mám dvě kočky doma. Jednu jsem hned od kotěte naučila na vodítko a druhého mám z útulku a je to strašný mazlík. Jsem si jistá že jim doma nic nechybí a že tam jsou šťastný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
24.1.20 17:59

Nemáš možnost nějaké oplocené ohrady? By tam mohli rovnou z domu? Hodně lidí to takto řeší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
24.1.20 18:04

Mohu si tu fotku dát do ikonky? Líbí se mi ten vyvalený výraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
24.1.20 18:12

Mnoho lidí se šlechtěnými plemeny mají tzv kočičí voliery. Záleží jen kolik máš místa na zahradě.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16974
24.1.20 18:12

Zkusla bych s nima na tu zahradu chodit a nenechávala je tam samotné + teda je potřeba mít tam plot takový, kterým neprolezou.

Navíc jak to jsou kontaktní tvorové a jsou zvyklí doma, tak si nemyslím, že by je nějak extra nadchla možnost prostě je vypustit ven a nechat je tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32009
24.1.20 18:15

Bala bych se, že ti je někdo ukradne :(
Voliéra není špatně reseni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
24.1.20 18:19

Vubec netusim, ale jen jsem chtela napsat, ze jsou naprosto boziiiiiiii :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11596
24.1.20 18:25

Buď voliéru nebo pokud máš souvislý plot bez nějakých opičáren a průlezů, dá se nahoru napnout drátek s elektrikou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
24.1.20 18:49

@Permon samozřejmě můžeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
24.1.20 18:53

No voliera ne mám zahradu asi 40 m2 tak jsem ráda že si tam dám lehátko
:D mají dům a lítají všude jen jsem si říkala že jim dopreju aby se proběhly ale jak říkáte asi bych zesilela, kdyby přeskočily plot a zmizely :roll: říkala jsem si že zkusím ksirky a navíjecí dlouhé vodítko po zahradě, ale bojím se, že cichnou k venku a pak otevřu dveře a budou utíkat. Doma jim určitě nic nechybí, brala bych jejich život, prolézačky, jídlo, mazlení a spánek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11596
24.1.20 18:55
@katuska007 píše:
No voliera ne mám zahradu asi 40 m2 tak jsem ráda že si tam dám lehátko :D mají dům a lítají všude jen jsem si říkala že jim dopreju aby se proběhly ale jak říkáte asi bych zesilela, kdyby přeskočily plot a zmizely :roll: říkala jsem si že zkusím ksirky a navíjecí dlouhé vodítko po zahradě, ale bojím se, že cichnou k venku a pak otevřu dveře a budou utíkat. Doma jim určitě nic nechybí, brala bych jejich život, prolézačky, jídlo, mazlení a spánek :D

To je strašně málo plotu, určitě by se to dalo přizpůsobit tak, aby odtamtud nemohly utéct.

Edit: nehledě na to, že takto nemůžeš mít celé léto otevřené dveře na zahradu, je to tak? To musí být strašně omezující. Furt všechno zavírat kvůli kočkám.

Příspěvek upraven 24.01.20 v 18:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
24.1.20 18:55

No tak ciste teoreticky, pokud mas kote od dobreho chovatele, mas i ve smlouve, ze kocka na nezabezpecenou zahradu nesmi.. jsou za to sankce takze mrkni i z tohodle pohledu do smlouvy. Ja sama bych nikdy nase zvirata na zahradu nepustila, letos se jim bude stavet voliera.. lidi jsou fakt svine a sphynx je velmi duverive plemeno. Nemluvim o psech, a jinak s venkem, v byte jsme meli volieru na terase a sphynxe jsem nutila i na snih na chvilicku… ale jinak obecne- pokud to klesne pod 20, ven nechce 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63288
24.1.20 19:10
@Xmichaelah píše:
No tak ciste teoreticky, pokud mas kote od dobreho chovatele, mas i ve smlouve, ze kocka na nezabezpecenou zahradu nesmi.. jsou za to sankce takze mrkni i z tohodle pohledu do smlouvy. Ja sama bych nikdy nase zvirata na zahradu nepustila, letos se jim bude stavet voliera.. lidi jsou fakt svine a sphynx je velmi duverive plemeno. Nemluvim o psech, a jinak s venkem, v byte jsme meli volieru na terase a sphynxe jsem nutila i na snih na chvilicku… ale jinak obecne- pokud to klesne pod 20, ven nechce 😂

A jak to delate s otevrenymi dvermi v lete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56733
24.1.20 19:18

@katuska007 já chodím společně s kocourem a mam ho na zahradě na dohled, on se stejně bojí a daleko by nešel. Chce to zabezpečit zahradu a zvykat postupně. Nebo ta „voliéra“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat