Spotřeba vody u pračky

5.8.15 16:55

Spotřeba vody u pračky

Zdravím, vybírám pračku a zaměřila jsem se na značku Beko, předběžně jsem si vybrala dva typy, stáhla jsem si návody. Jedna je Beko WMB 51031 CS PT (dražší 5 kg prádla) a ta druhá Beko EV 6102 (levnější 6 kg prádla) a moje zjištění bylo, že ta levnější bere méně vody na 6 kg, než ta na 5 kg.. Viz. foto. Nevím zda mám jít do té levnější kvůli spotřebě vody nebo se na spotřebu „vykašlat“ hlavně u bavlny :mrgreen:. Vysvětlí mi to prosím někdo, proč to tak je? děkuji :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Caramelkaa
5.8.15 17:16

Vzala bych pračku na 6 kg, víc se tam vejde a ke spotřebě vody bych se dívala také na spotřebu elekřitny nebo kolik má A + :think:
Také se podívej na recenze ( třeba na heuréce) a porovnávej :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
5.8.15 17:22
@Miňonka píše:
Vzala bych pračku na 6 kg, víc se tam vejde a ke spotřebě vody bych se dívala také na spotřebu elekřitny nebo kolik má A + :think:
Také se podívej na recenze ( třeba na heuréce) a porovnávej :kytka:

Děkuji za pomoc, dívala jsem se a obě mají A+

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
5.8.15 18:06

Ja mam doma Beko EV 6102 uz skoro dva roky. Pere hezky a neni ani hlucna. A ani ve vyuctovani jsem nezaregistrovala velkou spotrebu a to peru obden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
5.8.15 18:25

@petulilinka Koukám na specifikaci na heurece:

http://pracky.heureka.cz/…specifikace/#…

A já bych si podle toho asi vybrala tu na 5 kg. Vypadá to, že má víc funkcí. Jednou z nich je ta, že napouští vodu podle množství prádla, má odložený start a display, takže uvidíš čas. Ta na šest kilo nemá skoro nic. jinak obě jsou stejně hlučné a v recenzích lidi udávají, že ta na šest kg hůř ždímá (což je logické, když má větší buben stejný počet otáček jako menší :think: ), což mi připomíná další plus pro tu na pět kg - prý má nějaký inteligentní systém, že prádlo rovnoměrně rozloží po bubnu.

Já se ale přiznám, že bych nechtěla ani jednu, jsem zvyklá si tak nějak přenastavovat otáčky, ekonomické praní s ekologickým a nebo předpírku. Plus dalších iks věcí, které na pračce jsou. Nepamatuju si u které (ale asi u té na šest kg), ale tam prý je předpírka pouze u programu na bavlnu na 60 stupňů. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9604
5.8.15 18:26

V nekterem z videi na streamu bylo receno, ze tyhle spotreby vody jsou zamerne uvadeny z nejkratsich programu dane pracky. Takze takovej mensi reklamni tah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 18:54
@Amys píše:
@petulilinka Koukám na specifikaci na heurece:

A já bych si podle toho asi vybrala tu na 5 kg. Vypadá to, že má víc funkcí. Jednou z nich je ta, že napouští vodu podle množství prádla, má odložený start a display, takže uvidíš čas. Ta na šest kilo nemá skoro nic. jinak obě jsou stejně hlučné a v recenzích lidi udávají, že ta na šest kg hůř ždímá (což je logické, když má větší buben stejný počet otáček jako menší :think: ), což mi připomíná další plus pro tu na pět kg - prý má nějaký inteligentní systém, že prádlo rovnoměrně rozloží po bubnu.

Já se ale přiznám, že bych nechtěla ani jednu, jsem zvyklá si tak nějak přenastavovat otáčky, ekonomické praní s ekologickým a nebo předpírku. Plus dalších iks věcí, které na pračce jsou. Nepamatuju si u které (ale asi u té na šest kg), ale tam prý je předpírka pouze u programu na bavlnu na 60 stupňů. :nevim:

děkuji vezmu teda tu na 5 kg, ale ta na 5 kg má možnost předpírky a má možnost nastavit si otáčky a rychlé praní, což u staré používám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
5.8.15 19:32
@petulilinka píše:
děkuji vezmu teda tu na 5 kg, ale ta na 5 kg má možnost předpírky a má možnost nastavit si otáčky a rychlé praní, což u staré používám

To nevím, já mám eletrolux a jsem spokojená. Můžu si jakýkoliv program zkrátit. Takže když peru třeba syntetiku na 30, tak lze program zkrátit na 20minut. Dost to využívám na přeprání propocených, ale jinak nešpinavých věcí, nebo když prádlo zapomenu v pračce :lol: Takže zkus se podívat ještě na další recenze a určitě to někde bude, co přesně všechno tedy má :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
5.8.15 21:39

Nevzala bych ani jednu. Pro rodinu pračku min. na 7 kg nebo nejraději na víc kg prádla.
V té pračce na 5 kg prádla např. nevypereš dvoje ložní povlečení najednou, takže to budeš dávat na víckrát a ve finále spotřebuješ mnohem víc vody a energie a prášku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 22:27
@Black Cat píše:
Nevzala bych ani jednu. Pro rodinu pračku min. na 7 kg nebo nejraději na víc kg prádla.
V té pračce na 5 kg prádla např. nevypereš dvoje ložní povlečení najednou, takže to budeš dávat na víckrát a ve finále spotřebuješ mnohem víc vody a energie a prášku…

já do naší staré dám s přehledem dvoje ložní i k tomu přidám prostěradla dvě nebo jedno, záleží jestli je to velké nebo to na jednu postel. pračka je na 5 kg taky a jsme dva a děti jsou už velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
6.8.15 09:52

@petulilinka Jenže to prádlo se musí v pračce mít i kde prát, padat na sebe, točit se. Tj. mít tam místo a ne být nahňahňané. Taky čím menší je buben, tím je prádlo po vyždímání zmačkanější, zůstává v něm nevymácháný prášek apod.
Já jen říkám, do čeho bych nešla. Moderní pračky si umí prádlo zvážit a nadávkovat vodu, podle množství. Takže pračku s malým bubnem bych prostě nebrala… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.15 11:22
@Black Cat píše:
@petulilinka Jenže to prádlo se musí v pračce mít i kde prát, padat na sebe, točit se. Tj. mít tam místo a ne být nahňahňané. Taky čím menší je buben, tím je prádlo po vyždímání zmačkanější, zůstává v něm nevymácháný prášek apod.
Já jen říkám, do čeho bych nešla. Moderní pračky si umí prádlo zvážit a nadávkovat vodu, podle množství. Takže pračku s malým bubnem bych prostě nebrala… :nevim:

já vím, to říkám pořád, že to prádlo musí mít prostor, ale vždy se někdo najde kdo mi řekne „toho prádla tam máš málo!“ :mrgreen: jinak děkuji za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
6.8.15 12:33

Tak já nevím, ale 5kg prádla byl standard. Uznávám, že my bychom teď větší uživili (jsme pětičlenná rodina s malými dětmi), ale jinak? Já prádlo docela třídím a přijde mi škoda prát poloprázdný buben. Naše si taky navažuje, ale zas mám omezenou kapacitu šňůr. Ne každý má sušičku. Takže než mi dopere další pračka, obvykle mám první prádlo suché, když je hezké počasí. Sedm kg bych na šňůry dávala asi těžko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
6.8.15 14:27

No ale ono ty bubny u těch 5kg praček bývají někdy strašně úzké. Třeba jen nějakých 33 cm. Už to samotné může znamenat např. to, že budeš cpát do pračky prádlo a bude ti při plnění vypadávat :zed:.
Jo taky je dobrý, aby ten buben neměl moc velký otvory. Protože čím větší otovry v tom bubnu, tím víc se žmolkuje prádlo… to je způsobené odstřeďováním a vtlačováním prádla do těch otvorů v bubnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama