Stačí sedět u postýlky?

21
23.3.16 08:01

Stačí sedět u postýlky ?

Ahoj holky :hug:,
naše 4 mesíční holčíčka si od malinka navykla nosení po bytě - jinak nedokazala usnout. Teď už to ale fyzicky nedávám má 6,5 kg a strašně pláče když si jen dovolím sednout a uspávat ji houpáním v naručí v sedě. Ostatně to už jsem v jednom tématu psala, ale zajímalo by mě, zda by ji nejak psychicky neublížilo, pokud bych ji prostě položila do postýlky a byla tam s ní a hladila ji? Vím že bude plakat, ale to nosení je na palici, bolí mě krční i bederní pateř a nejde to tak dělat donekonečna:( Myslíte, že si zvykne na to usínaní v postýlce samozřejmě za mé přítomnosti, když ji budu držet za ručičku? Mimochodem ted se ta jeji vztelost ješte stupnuje, úderem 4 mesice se ze zlatýho miminka stáva vztekloun, takže ty výstupy při usínaní stojí za to :D :zed: Moc díky za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
23.3.16 08:03

@Kristinn zkus to.. mnohem jednodužší je pořídit šátek či nosítko, nebude Tě nic bolet a spokojené budete obě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
23.3.16 08:08

Tak já nejsem zastánce vyřvávání. ale měla jsem velké dítě, ve 4 měsících už bych ho unosit na rukách nedokázala. my jsme houpali na míči. ale co se večerního usínání týče, tak jsem nechávala usnout u prsa…

a u tebe si myslím, že pokud nedáváš nošení na rukách, na které bylo zvyklé 4 měsíce, tak ho najednou dát na drsno "odvykačku! že bude sám v postýlce a ty jen držet za ruku…ano, myslím si že pro psychiku dítěte je to špatně. já bych zvolila střední cestu - tedy lehnout si s nim, přitulit se, hladit - mít tedy těsný kontakt. ale nenosit.

a ano, asi si zvykne. ale já naprosto nechápu, co je špatného na uspávání dítěte, pokud najdete cestu která je příjemná vám oběma. což nošení na rukách není. ale samotné usínání v postýlce také ne. takže my třeba uspáváme. a myslím že je to správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
23.3.16 08:21

@Kristinn my jsme zase uspavali na gymnastickem mici a jinak nesnul.. Az uz jsem to nezvladala tak jsem ho postupne odnaucila tak ze jsem ho polozila at uz do postylky a hladila ho a nebo jsem si snim lehla na velkou postel a pritulila se k nemu.. Parkrat jeste plakal ale zvykl si celkem rychle a ted uz odmita usinat semnou nebo s manzelem. Chce spat sam i kdyz obcas chce jeste drzet za ruku.. Takze urcite se to zlomi a miminko bude chtit byt samo, my jeste navic meli maleho nauceneho spavat snami celou noc v nasi posteli a kolem 6-7mesice se to zlomilo a taky uz snami nechce spat.. Bude cim dal vic chtit svuj prostor.. Urcite si zvykne behem par dni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
23.3.16 08:33

@Alyss1 Já právě taky nechci nechat vyplakávat, ale jak říkáš málá už je taky težká. Jí jde asi jde o ten pohyb, ona pláče i když s ní ležím a uspávám ji v leže. Jediný kdy nebrečí je když pochodujem :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
23.3.16 08:41
@Kristinn píše:
@Alyss1 Já právě taky nechci nechat vyplakávat, ale jak říkáš málá už je taky težká. Jí jde asi jde o ten pohyb, ona pláče i když s ní ležím a uspávám ji v leže. Jediný kdy nebrečí je když pochodujem :(
šátek, nosítko (ergo) ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1753
23.3.16 08:45

@Kristinn U nás to bylo to samé snad do půl roku a to už dcera vážila mnohem víc něž tvoje holčička. Jinak než v náručí při chůzi prostě neusla a vztekala se, pak se ale začala vztekat i při tom nošení, asi už jí to přestalo být pohodlné, jak byla velká, tak jsem nejdřív zkoušela chovat, když řev, tak do postýlky a hladit, než se uklidnila, překvapivě rychle se ale takhle naučila usínat sama a bez pláče. Samozřejmě někdy se stane, že je třeba přetažená, nemlže usnout, tak si zavsteká, ale už je to minimálně. Společné spaní u nás neexistuje, není moc tulivá, jakmile ji mám v posteli, tak je k nezastavení a začně řádit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
23.3.16 08:50

No…to jsou ty slavný návyky :lol: Ve 4ech měsících už samozřejmě dokáže projevit své naštvání a nesouhlas, pokud je něco jinak, než na co je zvyklá.
Já v tomto věku nejmladší taky učila na postýlku(do té doby spala s námi). Dala jsem si ji přes den do kuchyně, aby se necítila sama, učila jsem usínat v postýlce přes den, když byla unavená po hře, prostě jsem přebalila, uložilaa pohladila, event, podržela za ručičku. Ze začátku bylo vztekání, ale byla jsem nekompromisní a nevytáhla. Když jsem uklidnila, odcházela jsem, ovšem byla jsem stále v její blízkosti, takže když se vztekala, opět jsem uklidnila, pokonejšila, hladila po hlavičce a jasně šeptala"spinkej".
Trvalo to 2-3 dny se stále menším nesouhlasem, až pochopila, že je to v pořádku a v postýlce se spinká.
Ovšem já teda nikdy neučila děti na usínání v náručí, uhoupávání apod… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
23.3.16 08:50

Malou jsem uspávala houpáním až někde do 10m, jinak to nešlo, řev, řev, řev :-( Nepomohlo nic, zkoušela jsem ledasco. Pak najednou zlom, stačilo položit do postýlky a lehnout si vedle. Pokud vám nezabere nic jiného, zkusila bych nosítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
23.3.16 09:06

@Kristinn A proč si nepořídíš manduku nebo podobné?

Edit: Nebo kočárek na doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
23.3.16 09:38

@berry4 Naprosto s Tebou souhlasím. Já to u našich čtyř dětí dělala při večerním ukládání také tak. Jen s tím rozdílem, že jsem s tím začínala už v šesti týdnech. Všechny děti si na to v pohodě během týdne zvykly. Doteď to funguje (děti mají 6 let, 4 a půl roku, 2 roky a 7 měsíců). Večer to naženem do postýlek a během chvilky to všechno chrní.
@Kristinn Úplně klidně to dělej jak píšeš. Ublížila bys jí, kdybys jí nechávala vyřvat a nevšímala si jí. Ale položit do postýlky, být nablízku a hladit - to je úplně v pořádku. Uvidíš, že to brzy začne fungovat. Děti chápou rychle. Samozřejmě zezačátku asi dá najevo nesouhlas, ale buď důsledná a ničeho se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
9274
23.3.16 10:50

Pokud jí chceš odnaučit od toho uhoupávání, tak bych jí dala do postele a lehla bych si k ní. Pak nebude sama, budeš u ní, bude tě cítit, a snad se to naučí a to vztekání se brzo upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
23.3.16 11:40

@pavlats Já to taky tak provozovala u starších. Jen ta nejmladší už s námi „bydlela“ v patrové posteli, nechtělo se mi x krát za noc slízat dolů a krmit a reagovat na každé pobreknutí. Bych se nevyspala vůbec… Jakmile už to na noc bylo možné, tak jsem i nejmladší šupala do svého ;).
Moje nejstarší dcera je již taky mámou a nejspíš díky mým radám má stejně pohodové dítě, naučené na režim a samostatné usínání, takže ani pro mne není žádný problém si ji nechat doma a postarat se o vnučku, aniž bych musela kolem ní dělat tiátry při usínání.
A to taky bylo uřvané dítě ze začátku. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama