stále převařovat?

40
29.1.07 08:54

stále převařovat?

Ahoj maminky,
vcera jsem potkala svou svagrovou - ma predcasne narozeneho chlapecka - ted 3 mesice. Tvrdila mi, ze ji doktorka rekla, ze nemusi prevarovat kojeneckou vodu (na mlicko). Ja mam ted skoro rocni dceru a kojo vodu stale prevaruji. Je to normalni? Prece na kazdem mlicku nebo kasi se uvadi pri priprave pouziti prevarene kojenecke vody… (?)

dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
29.1.07 08:56

NAkalo ja prevarovala jen do pul roku, pak uz i pil neprevarenou vodu

A od cca 9 mesicu jsem prevarovala z kohoutku na mliko,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
29.1.07 09:03

Já jsem taky cca od 7 měsíců nepřevařovala a od roka ani vodu z kohoutku. Máme ji tady dobrou a určitě kvalitnější, než balené kojo vody. Navíc malýodjakživa každý večer vypije ve vaně litr vody, do které si načůral..hm:) takže je to fakt jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.07 10:27

Převařuji, ale ne kojeneckou vodu, tu jsem nekupovala nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
29.1.07 10:36

Já převařovala tak do 5 měsíců (i když, když nebyl čas, tak jsem se na to vyprdla), pak jsem asi měsíc kupovala kojo vodu, která se dá použít i bez tepelné úpravy a teď používám kojo vodu jen ohřátou (kupuji ji v Bille, mají tam 5l kanystr za 15 kč. Jmenuje se Fromin, nebo tak nějak). Přestala jsem to řešit ve 4 měsících, kdy jsme začaly chodit na plavání a princezna tam vždycky vypila půl bazénu a nic jí nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
29.1.07 10:51

Já nepřevařuji od 6 měsíců. Někde jsem slyšela nebo četla, že právě od 6 měsíců se nemusí převařovat. Ale je fakt, že jsme také od 4 měsíců chodili na plavání, kde se vždy napil vody z bazénu a nikdy mu nic nebylo.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.1.07 12:07

Ahoj. Já nepřevařuji od roka, ale kojeneckou vodu pořád používám. Když mi teda dojde, tak vyjímečně taky použiju převařenou vodu z kohoutku. Budu ji používat tak do 3 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
29.1.07 13:36

Kojenecká voda by se stejně převařovat neměla, už několikrát jsem to četla. Obyč. voda i jiná balená ano, ale kojovoda ne, ta už snad jakoby převařená je.
Já jsem kojovodu nepřevařovala nikdy a balenou a z kohoutku jen krátce. Stejně dostal poprvé vodu až někdy v osmi měsících, do té doby pil jen mléko a po zavedení příkrmů po 6. měsíci flašku dlouho odmítal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
29.1.07 13:42

Já používám pouze vodu z kohoutku, kterou převařuji. Přijde mi to tak nějak normální. Vodu na čaj taky uvařím a jen ji neohřívám.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.1.07 14:10
Meduza píše:
Kojenecká voda by se stejně převařovat neměla, už několikrát jsem to četla. Obyč. voda i jiná balená ano, ale kojovoda ne, ta už snad jakoby převařená je.

To je divný, že už jakoby převařená je. Když si převaříš vodu a necháš jí 14 dní někde ležet, bakterie tam stejně budou, ikdyž jsi ji převařovala. Aby ses zbavila bakterií, nesmíš to dlouho skladovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.1.07 14:34

Ahoj, také nepřevařuji od půli roku, ale kojo vodu používám dodnes a ještě raději budu, neznám kvalitu naší vody ze studny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
29.1.07 17:51

Já jsem nekupovala kojo vodu. Pravda, jen jsem kojila, takže na mléko jsem nepotřebovala. Když začla s příkrmy, tak jsem si zjistila kvalitu vody na vodárnách. Zjistila jsem, že mohu používat pro kojence i z kohoutku. Čaj a polévky jsem stejně vařila a štávy jsem ředila normálně. Přišlo mi nelogické převařovat vodu, když od půl roku zluxovala všelijaké bakterie ve svém okoloí, když všechno ochutnávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4597
2.2.07 07:52

Malý je na UM a vodu mu převařuju z kohoutku. Když jsem používala balenou kojeneckou a převařovala, tak mi tam vadil ten bílý sajrajt, který se na tom dělal. Sice mi všichni tvrdí, že to jsou minerály, nebo něco a že to není na škodu, ale vadí mi to.
Mám tedy pro všechny případy doma tu vodu Fromin, která se údajně převařovat nemusí, jen když by náhodou netekla voda, ale moc se mi to nelíbí. Tuhle právě voda chvilku netekla, udělala jsem mu z toho dvakrát a měl docela pak průjem, takže fakt je už zvyklý na kohoutkovici. I doktorka nám to tak radila, že opravdu ta voda je kvalitní a není třeba používat balené. Tam mi manžel vždy řekně, že nevím kde to stálo ve skladu, pak cestou někde v náklaďáku, pak ještě ve skladu toho obchodu a než se to koupí, tak je to stará břečka…Pardon, tak mi to vysvětluje manžel… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
2.2.07 09:40

ahojky, já všechno převařovala do 1 roku, i když jsem četla v příručce o příkrmech, že po zavedení příkrmů se voda převařovat nemusí, doporučuje se však používat kojenecká voda jak k výrobě mlíčka tak k vaření potravin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama