Státnice, pojďme se podpořit

339
24.7.21 22:40

Státnice, pojďme se podpořit

Zdravím všechny studentky! Za tři týdny mě čekají státnice a jsem v tom sama. Nemám s kým probrat strasti a slasti učení. Je na tom někdo podobně? :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
450
25.7.21 09:57

Ahoj, já státnicovala před měsícem a musím říct, že to opravdu byla jen „třešnička na dortu“ za celé studium. Moc držím palce a neboj, určitě to dobře dopadne! :) Z čeho máš SZZ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35501
25.7.21 10:08
@sara-k píše:
Ahoj, já státnicovala před měsícem a musím říct, že to opravdu byla jen „třešnička na dortu“ za celé studium. Moc držím palce a neboj, určitě to dobře dopadne! :) Z čeho máš SZZ?

Už několikrát jsem slyšela, že takto to bývá u denních studentů, vyučující je znají a byli s nimi pravidelně v kontaktu.

U dálkařů je to naopak. Vyučující si je vychutnávají a vyhazují na drobnostech.
Mohu potvrdit. Bc. státnice jsem dělala v loni, další magisterské mě čekají za rok(některé předměty v lednu v předtermínu). V životě nezapomenu na to, jak mě na jednom předmětu dusil docent. Občas si říkám, jestli to mám ještě za potřebí. Motivuje mě moje práce, ke které potřebuji další vzdělání.
Z každé skupiny 17 nebo 18 lidí denně 2 nebo 3 neudělají.
Z naší bakalářské studijní skupiny vím minimálně o 4 lidech, kteří dělali něco napodruhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
25.7.21 10:41

@Pears206 Celých 5 let jsem byla dálkař ;) A k tomu nás ještě poslední rok a půl nikdo ve škole neviděl skrz covid, takže nějaké osobní kontakty a známosti u nás vůbec nefungovaly. Navíc v komisi i lidi, se kterými jsme se viděli úplně poprvé v životě a tradovalo se o nich, že to jsou ti kati školy.
Ono určitě i záleží jak kde, ale z mého pohledu toto opravdu nebyla ta nejtěžší část za celé ty roky. Pokud člověk projde bezproblémově všechny semestry, tak je to opravdu úplně poslední zastávka a čekaly ho mnohem těžší věci, teda aspoň u nás. Předem jsem si také říkala, že to nemám šanci dát, že to je něco šíleného, ale po nich jsem si zpětně uvědomila, že to byla jen taková „fraška“ na závěr. Také se na tom samozřejmě podepisuje jaký je člověk stresař, jak moc si všechno bere, jak se připravuje. Já to měla docela na háku, takže i možná proto takový můj názor :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35501
25.7.21 10:48

@sara-k Máš pravdu, záleží jak kde, jaká komise a jaká je otázka.
Já jsem to taky měla docela na háku a potom u jednoho předmětu přišel takový šok :) Na tom jednom předmětu mě pan docent dusil, i když jsem zdaleka nedostala tu nejhorší známku, ani náhodou.

U ostatních taky klidně napíšu, že jsem v průběhu studia zvládla obtížnější věci. V předtermínu jsem byla ještě před covidem, takže tam člověk nevěděl jakou bude mít komisi. Kdo na nej vyšel, k tomu šel a když vyučující chtěl, mohl zkoušení natáhnout i na hodinu. V tomto byly covidové státnice lepší. Byla jasně daná komise pro toho konkrétního člověka a přesně odměřených 20 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
25.7.21 11:00

@Pears206 u nas vyhazovali mnohem vic i na dennim, kde nas znalo. Vetsinou teda vraceli diplomku, klidne i 2×… bezne tak tretina lidi neprolezla.
Ale zase bc. dali kazdemu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35501
25.7.21 11:11
@PupuP píše:
@Pears206 u nas vyhazovali mnohem vic i na dennim, kde nas znalo. Vetsinou teda vraceli diplomku, klidne i 2×… bezne tak tretina lidi neprolezla.
Ale zase bc. dali kazdemu :mrgreen:

U nás právě na tom Bc. odpadli denně 2 nebo 3 lidi a na Mgr. se prý vyhazuje ještě víc.
Bakuli nikomu nevrátili, to by byla ostuda i pro vedoucího, že to pustil do oběhu. S diplomkami je to podobně. Ale běžná známka dálkařů je C a D. Dálkaři se s tím musí poprat nějak sami. Jeden seminář o tom, jak psát vědecké práce, to člověka nenaučí.

Zase na druhou stranu, člověk, který chce diplom, musí prokázat, že problematice rozumí a už teď máme více VŠ vzdělaných lidí, než společnost a trh práce potřebuje. Beru to, jak to je. Dávání zadarmo mi určitě sympatické není.

Většina lidí, kteří ty státnice neudělají, je udělají napodruhé nebo napotřetí, pokud je neodradí ty okolnosti a rypání. Část z nich si totiž řekne, že toto nemá ve svém věku zapotřebí a nedokončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
25.7.21 12:52

To jsem ráda, že v tom nejsem sama. Ja statnicuji z novočeské mluvnice, teorie literatury, literární kritiky a lit. historie. Z nakule mam od vedouciho A - B, zatím se rozhoduje 🤣
Mam strach, ze státnice nedam.je mi uplne trapné ve 40 vyletět 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 16:48
@juicee píše:
To jsem ráda, že v tom nejsem sama. Ja statnicuji z novočeské mluvnice, teorie literatury, literární kritiky a lit. historie. Z nakule mam od vedouciho A - B, zatím se rozhoduje 🤣
Mam strach, ze státnice nedam.je mi uplne trapné ve 40 vyletět 😔

Promiň, jestli se pletu, ale nezakládala už jsi takovou diskuzi několikrát? Loni i předloni? Loni jsem ti tam psala, když jsem končila vš, i jsem se tě ptala, jak jsi dopadla a už jsi nereagovala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat