Stavba domu/Rekonstrukce

Anonymní
1.7.20 13:25

Stavba domu/Rekonstrukce

Dobrý den, možná si budete myslet, že jsem hloupá, ale potřebovala bych se zeptat lidí, kteří o tom něco ví, protože nemám absolutně tušení. Zdědila jsem dům po babičce a je hrozně starý, proto bude chtít nějakou rekonstrukci ne-li úplně zbourat a nechat jen jen základ. Stodola se bude muset také celá předělat. Proto mám na vás otázku, jestli když budeme bourat stěny a znovu to přestavovat, budu potřebovat stavební povolení. Voda a další věci i s kanalizací a podobně jsou v domě vedeny. Předem děkuji za jakékoliv odpovědi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14751
1.7.20 13:37

Třeba tady. https://www.domecos.cz/…bni-povoleni

Pokud zbouráš nosné zdi, pak už musíš mít stavební povolení. Určitě ti řeknou na SS, když budeš mít hotový projekt nebo aspoň představu, co se s domem bude dít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1973
1.7.20 13:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, možná si budete myslet, že jsem hloupá, ale potřebovala bych se zeptat lidí, kteří o tom něco ví, protože nemám absolutně tušení. Zdědila jsem dům po babičce a je hrozně starý, proto bude chtít nějakou rekonstrukci ne-li úplně zbourat a nechat jen jen základ. Stodola se bude muset také celá předělat. Proto mám na vás otázku, jestli když budeme bourat stěny a znovu to přestavovat, budu potřebovat stavební povolení. Voda a další věci i s kanalizací a podobně jsou v domě vedeny. Předem děkuji za jakékoliv odpovědi :think:

Zavolej nebo zajdi na stavebni urad, pod ktery spadas, a zeptej se. Treba bude stacit jen oznameni. Ale pokud budes bourat obvodove zdi a nechas jen zakladovou desku, tak to asi bude na povoleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
1.7.20 13:41

Určitě povolení bude potřeba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3230
1.7.20 14:44

Samozřejmě že budeš potřebovat povolení, pokud zbyde jen základová deska. My jsme bourali kus domu (1 místnost), povolení bylo potřeba. Jinak to projednej určitě s někým zkušeným, aby se ti to i skrz finance vyplatilo. Ono samotný bourání není nic levnyho.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 14:50
@mackA159 píše:
Samozřejmě že budeš potřebovat povolení, pokud zbyde jen základová deska. My jsme bourali kus domu (1 místnost), povolení bylo potřeba. Jinak to projednej určitě s někým zkušeným, aby se ti to i skrz finance vyplatilo. Ono samotný bourání není nic levnyho.. :?

Já bych to ráda nechala v původním stavu a udělala pár úprav, ale nedá se to, protože jelikož je to starý dům tak není jiná možnost. Je to dlouhá špageta a jsou tak hrozně špatně uspořádané místnosti a jsou na přeskáčku :roll: a nejhorší je, že aby se mohla udělat jakákoliv úprava tak se bude muset bourat. Jelikož jsou tam dvě nosné zdi uprostřed, které všemu překážejí.

• Nahlásit
  • Citovat
59574
1.7.20 19:54
@Anonymní píše:
Dobrý den, možná si budete myslet, že jsem hloupá, ale potřebovala bych se zeptat lidí, kteří o tom něco ví, protože nemám absolutně tušení. Zdědila jsem dům po babičce a je hrozně starý, proto bude chtít nějakou rekonstrukci ne-li úplně zbourat a nechat jen jen základ. Stodola se bude muset také celá předělat. Proto mám na vás otázku, jestli když budeme bourat stěny a znovu to přestavovat, budu potřebovat stavební povolení. Voda a další věci i s kanalizací a podobně jsou v domě vedeny. Předem děkuji za jakékoliv odpovědi :think:

Povolení potřebuješ i na rekonstrukci, co zasahuje do vzhledu nemovitosti.. Takze pokud děláš nějakou zásadní, tak ano, musíš.. A ještě ke otázka, kde to je.. Pokud nějaká zvláštní oblast, tak musíš mít povolení na každý prd :mrgreen: :lol: u na neprosly třeba okna atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 20:50
@martina.se píše:
Povolení potřebuješ i na rekonstrukci, co zasahuje do vzhledu nemovitosti.. Takze pokud děláš nějakou zásadní, tak ano, musíš.. A ještě ke otázka, kde to je.. Pokud nějaká zvláštní oblast, tak musíš mít povolení na každý prd :mrgreen: :lol: u na neprosly třeba okna atd

U nás se okna už měnila a problém s tím nebyl, takže to bude v pohodě snad. A na jak dlouho se čeká na povolení?

• Nahlásit
  • Citovat
59574
1.7.20 21:02
@Anonymní píše:
U nás se okna už měnila a problém s tím nebyl, takže to bude v pohodě snad. A na jak dlouho se čeká na povolení?

7 nás 90 dní, cca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
11.7.20 06:33
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:

Samozřejmě zbourat… a postavit dřevostavbu opičárnu piliny a lepidlo. Bouraj snad v UK vymění třeba jen půl, trámu. Sbourat nekulturní přístup tradičně po bolševicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28928
11.7.20 07:04
@Anonymní píše:
Já bych to ráda nechala v původním stavu a udělala pár úprav, ale nedá se to, protože jelikož je to starý dům tak není jiná možnost. Je to dlouhá špageta a jsou tak hrozně špatně uspořádané místnosti a jsou na přeskáčku :roll: a nejhorší je, že aby se mohla udělat jakákoliv úprava tak se bude muset bourat. Jelikož jsou tam dvě nosné zdi uprostřed, které všemu překážejí.

A to bys klidně šla do bourání nebo rekonstrukce bez projektu? Aby ti to nespadlo na hlavu. A kdo by ti tu reko dělal? Budeš potřebovat projekt, a stavebni povolení. Pokud budete bourat, tak demoliční výměr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28928
11.7.20 07:13

@Dědek 66 Souhlas. Lidi koupí pěkné stavení a zmrvi ho kdovíjakou přestavbou, nebo ještě líp zboří a postaví,, krásný bungalovik"! Klidně na návsi. Ovšem není to jen jejich vina, je to vina špatné práce stavebního úřadu a ještě horšího stavebního zákona. Ten ti bude diktovat každou blbost, ale zabránit tomuhle neumí. Bohužel se úředníci bojí a tak tu máme na návsi takovou hrůzu. Jenže i když by to úředník nechtěl pustit, stavebník se odvolá a úředník dostane po prstech. A nepomůže ani třeba architekt města. Máme to blbě nastavené. V Anglii klidně nechají obytnou místnost 2,20 vysokou, protože historický dům. U nás? Neexistuje. A lidi si vystavují na zdi kolo od vozu, protože je staré, ale klidně zničí celý dům, protože je přece starý. Je to k pláči chodit po českém venkově se sídlišti naležato.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
11.7.20 19:15
@inkakřivák píše:
@Dědek 66 Souhlas. Lidi koupí pěkné stavení a zmrvi ho kdovíjakou přestavbou, nebo ještě líp zboří a postaví,, krásný bungalovik"! Klidně na návsi. Ovšem není to jen jejich vina, je to vina špatné práce stavebního úřadu a ještě horšího stavebního zákona. Ten ti bude diktovat každou blbost, ale zabránit tomuhle neumí. Bohužel se úředníci bojí a tak tu máme na návsi takovou hrůzu. Jenže i když by to úředník nechtěl pustit, stavebník se odvolá a úředník dostane po prstech. A nepomůže ani třeba architekt města. Máme to blbě nastavené. V Anglii klidně nechají obytnou místnost 2,20 vysokou, protože historický dům. U nás? Neexistuje. A lidi si vystavují na zdi kolo od vozu, protože je staré, ale klidně zničí celý dům, protože je přece starý. Je to k pláči chodit po českém venkově se sídlišti naležato.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
11.7.20 19:22

Urcite bych neboural. Ty stare baraky maji neco do sebe. (Hlavne docela dost usetrite) a navic ne vzdy na tom pozemku pak pujde neco rozumneho postavit (kdyz se zapoctou regulace pro nove stavby a „maly“ pozemek napriklad)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama