Stáže pro studenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Misha_Mižu
Nováček 7 příspěvků 13.12.16 08:42
Stáže pro studenty

Ahoj holky,
syn přinesl ze školy leták s nabídkou stáží pro studenty. Je právě v posledním ročníku na bakaláři na ekonomické vysoké škole a kromě občasných studentských brigád typu doplňování zboží v supermarketu nebo nějaký telemarketing je zatím pracovním procesem netknutý. Jedná se o nějaký projekt Cesta pro mladé. Já jsem o něm doposud neslyšela, ale mají docela pěkné webovky www.cestapromlade.cz a zdá se, že to zaštituje přímo ministerstvo práce. Koukali jsme i co nabízí za pozice a mají tam třeba Finančního referenta, což přesně odpovídá tomu, co studuje. Máte někdo z Vás s tímto nebo podobným programem nabízející praxi pro studenty zkušenosti? Krom toho, že stáž není placená, tak se mi to docela zamlouvá :) Díky za Váš názor.
 Misha

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5156 příspěvků 13.12.16 09:02

Stáže pro studenty, zejména v oboru který nemá zas až tak dobré uplatnění pro absolventy jako je ekonomka jsou dost podstatné. I jednoduché pomocné práce ve firemním prostředí dost pomáhají jednak pochopit realitu pracovního procesu a druhak je potřeba mít je v CV.

Co mě překvapuje je že dospělý chlap si nechává schválit stáž od matky, která to řeší na serveru pro mimina.

Myslím že byste ho měla, v rámci psychického zdraví všech zapojený, dokopat především k tomu, aby odjel na stáž do zahraničí a to hodně rychle, na hodně dlouho a hodně daleko.

Teda pokud chcete aby dospěl a přijde vám jako docela hloupé podporovat ho v mamánkovstí.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.12.16 09:03

Za sebe bych řekla, že to má svá pozitiva i negativa. Nevím, jak jsou tyhle stáže časově náročné, ale osobně bych teda raději, aby mé dítě v klidu udělalo státnice a mělo čas se na ně pořádně připravit (než aby sice mělo praxi s certifikátem ale školu kvůli tomu flákalo - případně vůbec nedodělalo).

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 13.12.16 09:20

Jestli si při škole nedělá praxi nebo nepracuje třeba na čtvrt úvazek v oboru, tak tu stáž fakt potřebuje.

Ou
Kelišová 5156 příspěvků 13.12.16 09:23

@malinika - výsledky ve škole jsou v rámci přijímacích pohovorů daleko méně podstatné, než reálná pracovní zkušenost. Čím méně je potřeba absolventa učit základy fungování ve firmě, tím lépe.

Kdo pracoval při studiu na juniorních pozicích a nebo měl alesoń stáže a dokáže alespoň trošku komunikovat mívá rozhodně přednost před člověkem, co má sice červený diplom, ale o pracovním procesu nemá ani páru.
A díky své dosavadní studijní excelenci si představuje, jak bude vřele vítán a dostane skvělou, zodpovědnou a dobře placenou práci na stříbrném podnose, protože prostě je dobrej, ne?

Studium a praxe bohužel většinou vyžadují úplně odlišné dovednosti a zaměstnavatelé to vědí výrazně lépe, než absolventi. Na známky ve škole se fakt nikdo neptá.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 13.12.16 09:36
@Misha_Mižu píše:
Ahoj holky,
syn přinesl ze školy leták s nabídkou stáží pro studenty. Je právě v posledním ročníku na bakaláři na ekonomické vysoké škole a kromě občasných studentských brigád typu doplňování zboží v supermarketu nebo nějaký telemarketing je zatím pracovním procesem netknutý. Jedná se o nějaký projekt Cesta pro mladé. Já jsem o něm doposud neslyšela, ale mají docela pěkné webovky www.cestapromlade.cz a zdá se, že to zaštituje přímo ministerstvo práce. Koukali jsme i co nabízí za pozice a mají tam třeba Finančního referenta, což přesně odpovídá tomu, co studuje. Máte někdo z Vás s tímto nebo podobným programem nabízející praxi pro studenty zkušenosti? Krom toho, že stáž není placená, tak se mi to docela zamlouvá :) Díky za Váš názor.
Misha

A kolik dostáváš za každou duši co uženeš?

Misha_Mižu
Nováček 7 příspěvků 13.12.16 09:53

Díky za vaše názory. Jenom pro upřesnění: Syn po mě rozhodně nechce nic schvalovat, naopak se ho snažíme tlačit k samostatnosti. Nicméně takovéto věci probíráme a já jakožto už starší ročník jsem se za své pracovní kariéry nikdy s žádnýma stážema nesetkala, proto mě zajímá váš názor. Když jsem na internetu hledala, tak jsem se dostala na tyto stránky a dle diskuzí, které jsem pročítala mi přijde, že se nejedná o místo, kde se řeší pouze malé děti :)

Škola, alespoň ta co studuje, žádnou praxi nezajišťuje. Proto mi přijde smysluplnější, aby se věnoval něčemu, co má spojitost s tím co studuje. Pokud to tak opravdu probíhá. Na druhou stranu z brigády by měl alespoň nějakou tu kačku, kdežto to co jsem našla je neplacené. Uff teď fakt asi vypadám jako nějaká máma kvočna, ale přijde mi normální zajímat se o své (i odrostlejší) dítě :D

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.12.16 09:57
@Ou píše:
@malinika - výsledky ve škole jsou v rámci přijímacích pohovorů daleko méně podstatné, než reálná pracovní zkušenost. Čím méně je potřeba absolventa učit základy fungování ve firmě, tím lépe.

Ano, ale je potřeba tu školu mít dodělanou. Pokud nebudu mít čas se na státnice naučit, poletím a nikdo se se mnou párat nebude. Celá stáž pak bude k…
Add základy fungování ve firmě - toto by platilo jen za předpokladu, že absolvent nastoupí po škole do stejné firmy, v jaké stážoval. Mezi jednotlivými firmami jsou tak velké rozdíly, že čas na zaučení potřebuje každý.
Ale zas na druhou stranu, určitě to bude dobře vypadat v CV a potenciální zaměstnavatel bude vidět, že absolvent má snahu. Nicméně tyhle stáže bych opravdu nepřeceňovala. Mnohem prospěšnější bude dlouhodobá brigáda v oboru (byť na nižším postu, třeba jen jako výpomoc).

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.12.16 09:58

@Misha_Mižu Má v plánu pokračovat ve studiu dál?

cecetka
Kelišová 7337 příspěvků 13.12.16 10:02

@Misha_Mižu Taky mi prijde v poradku, ze dulezita rozhodnuti konzultuje a probira doma. A prijde mi to i jako nutnost, predpokladam, ze financne ho zajistujete vy, jako rodice.
@Ou Vest dite k samostatnosti je dulezite. Ale take je dulezite dite naucit, ze urcita rozhodnuti musi probrat doma s rodinou. Dnes jsou to rodice, za par let to bude partnerka/manzelka.

Misha_Mižu
Nováček 7 příspěvků 13.12.16 10:02

@malinika Určitě :) Když už na vysokou šel, tak by byl asi nesmysl končit bakalářem.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 13.12.16 10:06

@Misha_Mižu A co se na to letos nevykašlat a nenechat to na příští rok, kdy bude mít ve škole volněji? Může pak klidně zkusit sehnat i nějakou brigádu - tím, že bude už alespoň Bc., bude mít i v tomhle trochu větší možnosti. ;)

Ou
Kelišová 5156 příspěvků 13.12.16 10:10

@malinika žádná ekonomka v ČR vážne není škola, při které by se nedalo pracovat na stáži, kterou nezbytně potřebuje k tomu, aby neskončil na pracáku.

Většina stážistů nenastupuje do firem, ve kterých stážovali, ale speciálně u ekonomických oborů je naopak klíčové rozumět různým prostředím a mít alespoň tříměsíční zkušenost z každého. Rozšiřování úvazků se nabízí hlavně studentům, co si ve firmě dlouhodobě přividělávali, ne stážistům, kteří jsou buď součástí nějakého projektu přes úřady práce či MPSV a nebo jde o velké nadnárodní korporace, které berou hodně stážistů, ale zaměstnají jen ty nejlepší a to ještě na místa stážistů bývá výběrové řízení.

Pokud má personalista na výběr mezi absolventem s červeným diplomem a brigádou z McDonaldu, kde dělal jen chvíli a nepostoupil na manažerskou pozici a absolventem, co třeba o rok přetáhl, ale dělal na částečný úvazek, byl aktivní třeba ve studentských spolcích a vyjel na půl roku do zahraničí, tak na místa, kde se předpokládá kariérní růst prostě bere toho aktivnějšího.

Absolventi ekonomických oborů, zejména z menších univerzit nemívají dobré statistiky zaměstnanosti absolventů v oboru, zejména těch, co se neumí prodat a neumí si sehnat praxi a nebo sám podnikat.

Představa každý potřebuje ekonoma, to se vyplatí je z devadesátých let minulého století…

Lendeš
Kelišová 5398 příspěvků 13.12.16 10:18

Absolvovala jsem Stáže pro mladé, taky přes MPSV a určitě to byla dobrá zkušenost. Ale teda měla jsem to placené za 60 Kč na hodinu. Rozsah byl 300 hodin za 3 měsíce, což se se školou dalo zvládnout. Nad neplacenou stáží bych se rozhodovala podle toho, jestli k ní potřebuje mít i brigádu - pak by toho bylo podle mě moc. Ale pokud z finančního hlediska nepotřebuje zároveň brigádu, tak ať jde na stáž. Zaměstnavatelé to berou rozhodně jako plus.

Misha_Mižu
Nováček 7 příspěvků 13.12.16 10:33

@malinika Jak píše Ou, volného času při studiu ekonomky je pro mě překvapivě dost, takže teď najít ideální kombinaci práce, při které si vydělá a zroveň mu bude k něčemu do budoucna. Ano stále syna finančně podporujeme.

@Lendeš A nevíš jestli ty Stáže pro mladé stále probíhají? K tomu jsem nic nenašla :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >