Stejný nábytek do pokojů pro děti

2826
23.7.15 18:19

Stejný nábytek do pokojů pro děti

Zdravím,

ráda bych znala názor dalších lidí, zda je dobré či špatné dát do dětských pokojů stejný nábytek, pouze s odlišnými doplňky (koberec, hodiny, obrazy, polštáře, výmalba/tapeta…).

Přivedla mě na to kamarádka, která má 3 kluky a do nového domu chtějí i nový nábytek pro chlapce, každý bude mít svůj pokoj. Kamarádka má ráda nábytek z masivu a ráda by všem 3 chlapcům pořídila stejný (dokonce i stejné kusy nábytku a stejný počet, ale na tom netrvá, nicméně by se jí to líbilo). Ale pár lidí z okolí ji od toho odrazuje, já osobně jsem neutrální :mrgreen:.

Ráda se dozvím vaše názory - pro a proti. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
23.7.15 18:21

Nechapu, co je na tom spatneho, hosi at jsou radi, ze maji kazdy svuj pokojicek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
23.7.15 18:31

Víš jak, vždy je něco (typ a vzor nábytku), který se ti prostě líbí nejvíc. Takže přece se nebude rozhodovat, kterému z dětí dá takový nábytek, který se jí líbí nejvíc, a kterým dětem dá to, co se jí až tak nepozdává. Jen proto, aby to neměli stejné. Což stejně mít nebudou, když bude rozdílná malba, koberec atd. Jako pokud by kluci sami chtěli každý něco jiného, tak proč ne, ale takhle :nevim: Navíc nábytek z masivu je velmi univerzální, takže nakonec opravdu může každý pokojík vypadat jinak, přestože postele, stoly a skříně budou stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20088
23.7.15 18:31

A proč ne? aspoň se nebudou dohadovat, že Pepa má větší skříň a Hugo víc šuplíků a Kvído víc místa na hračky. Taky bych volila stejný nábytek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2826
23.7.15 18:32
:mrgreen:

Jo, já nevěděla, jak to napsat, nicméně okolí argumentovalo, že je blbé, že budou mít kluci naprosto stejný nábytek a jestli jim to později nebude vadit :).

Okolí jde o to přijde do třech různých pokojů, ale bude tam stejný nábytek, jen jiné doplňky, jestli to nebude blbé a neoriginální :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
23.7.15 18:32

Já na tom nevidím nic špatného, asi i proto, že to tak podobně máme. Pokoj mladšího syna je ještě částečně ve stavu „skladiště pro všechno“, kluci spí spolu, ale pár kousků nábytku jsme tam už dali a vybrali stejný, jako má starší. Ne uplně stejný, liší se třeba velikost (6 vs. 5ti- šuplíková komoda apod.). Ono když člověk nemá zrovna fantazii bytového designéra a něco se mu už osvědčilo, tak je prostě pohodlné sáhnout po stejném, odlišit pak lze doplňky, rozestavěním dle proporcí jednotlivých pokojů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20088
23.7.15 18:34

No okolí tam bydlet a uklízet nebude - tak ať si trhne ploutví. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2826
23.7.15 18:39

@neumisa Jo, taky jsem říkala, že jim to může být fuk. Ale i tak to člověka hlodá :mrgreen:

@Daduka Kluci jsou malí - 2,4,6 let, kecá do toho jen ten nejstarší a tomu je nábytek šumafuk a řeší barvu a doplňky a kam narve tu fůru hraček :mrgreen:

@Samamama Ona právě chce i typově stejný nábytek všem 3, takže stejná skříň (protože je ta varianta nejpraktičtější), stejná komoda, regál, stůl, postel. Navíc, jestli budou po ní, tak to bude každý měsíc jinak přestavěné :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
23.7.15 18:45
@Gituš píše:
@Samamama Ona právě chce i typově stejný nábytek všem 3, takže stejná skříň (protože je ta varianta nejpraktičtější), stejná komoda, regál, stůl, postel. Navíc, jestli budou po ní, tak to bude každý měsíc jinak přestavěné :mrgreen:

Ani to by mi nevadilo, my vlastně tu menší komodu koupili jen proto, že ta větší už nebyla :mrgreen:. Fakt myslím, že se to dá doladit tak, aby to na první pohled nepraštilo do očí, že je to úplně stejné, a i kdyby… Zvlášť pro malé děti člověk nechce investovat majlant (při vědomí, že studentovi pak budou upravovat), tak pokud natrefí na něco praktického za rozumnou cenu, tak je škoda to nevyužít. Já jsem prostě veskrze pozitivní hlas :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
23.7.15 18:52

Podle me klukuum bude i v budoucnu jedno jaky maji nabytek, jestli stejny nebo rozdilny. pokud se vasi kamaradce libi urcity druh nabytku tak at ho poridi, stejne jako matka bude klukum ty pokoje udrzovat i v budoucnu. Kdyby to byly holky tak nereknu, ale tohle je uz reseni blbosti s prominutim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
23.7.15 18:54
@neumisa píše:
No okolí tam bydlet a uklízet nebude - tak ať si trhne ploutví. :pankac:

:palec: Mne se to libi. Stejny nabytek pro vsechny, prijde mi to moudre. Ja bych to taky tak udelal. Navic jeste nabytek z masivu, to je muj styl. At jde do toho :!

• Citovat
  • Upravit
2826
23.7.15 20:29

@Jana Bulickova Co znamená udržovat jim pokoj? :) A jinak, já jsem ráda, že můžu řešit blbost a ne „životně důležitou věc“ :dance: :dance:

@Samamama Jo, to jsem ráda, že to má pozitivní ohlas skoro u všech, na pár vyjímek. Myslím, že kamarádka bude ráda :-D.

@kolik Asi nad tím stejným nábytkem v budoucnu taky popřemýšlím, určitě budem muset za pár let dětem měnit pokoje i my :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69025
23.7.15 20:36

Taky máme v plánu dát stejný, přece nebudu x let poslouchat, že on má tohle a ona tamto. U nás je boj, i když je jedno auto modré a druhé stříbrné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2826
23.7.15 20:40

@j.a.n.i1 Tak v tom případě je to ta nejlepší volba :palec: Lepší, než se zbláznit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
23.7.15 20:44

Taky jsme dali holkám stejné postele a poličky, jen skříň má každá trošku jinou velikostně, kvůli dispozicím pokoje. Proč ne, je to tak jednotné, nebudou se dohadovat a masiv je masiv, přijde mi to lepší, než každý pes jiná ves. A okolí je do toho co? Snad je to jejich věc, oni tam budou bydlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama