Jak poznat štěnice?

Anonymní
17.6.21 17:22

Stenice nebo neco jineho?

Ahoj, vcera rano jsme se s manzelem probudili oba hodne postipani hlavne na stehnech a zadcich. Myslela jsem ze je to od komaru, ale to co nam na stipance zabira obycejne vubec nepomohlo, manzel si nohy osklive rozskrabal a tekla mu u toho takova oranzovo/ zluta voda dnes si nemohl pomalu natahnout kalhoty do prace… pidim ted po internetu a nasla jsem ze by mohlo jit o stenice, ale pred tydnem jsem kupovala novou letni lehkou prikryvku, menila povleceni, postel mame od podzimu novou a jine luzkoviny nebo deky v loznici nemame. Vycetla jsem, ze vetsinou nezabere na stenice ani chemie nebo deratizace, ze je nejlepsi vse vyhazet a koupit nove, coz se ted moc nehodi. :pocitac: U decek jsem nic nenasla. Muzete poradit nejaky typ jak na stenice nebo co jineho by to mohlo byt? Jsou to takove velke pupinky, nejdrive mely telovou barvu a po nekolika hodin zcervenaly..a opravdu hodne to svedi a fenistil, ocet to nezmirnuji :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9132
17.6.21 17:26

Tak asi hlavně zjistí jestli je doma máš. Můžou to být klidně i blechy. Pořádně prolez postel. Veškeré spáry a škvíry jestli něco nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54123
17.6.21 17:30

Viděla jsem teď u x děti silnou kopřivku a každý den někdo přibude, že to má taky.
Mají vyrážku různě po těle. Někdo víc a někdo míň.
Je to dle dětských způsobeno slunkem, trávou, vodou a k tomu jahody nebo jiné ovoce teď. Podráždí to a je.
Fleky právě vypadají, že je to něco mezi štípance od hmyzu a neštovice. Ale je to silná kopřivka.
Dr. jim na to dávají zinkovou mast, kalciový sirup a fenistil nebo analergin.
Třeba máte to stejné a ne od breber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 19:19

Tak z vlastní zkušenosti v rodině (rozlezlo se to z vedlejšího bytu).

Ty malé mršky cítí krev i přes 25cm tlustou zeď. Pokud to jsou štěnice většinou dělají 3 štípance vedle sebe. Např. máš 3 na krku, 3 na ruce atd…necestujou po těle. Ve dne nemáš šanci je vidět, pokud máš tmavé postele, podlahy atd…nemáš šanci je najít. Jsou hrozně maličké. Jsou jen tam kde spíš. Čelo postele, matrace, různé švy, škvírky v posteli. Nejlépe je je hledat v noci za umělého světla. Lepší než hledat štěnice je hledat jejich trus, je to jako rozsypaný mák. V drogerii lze koupit pastičky abyste věděli jestli jestli je doma máte. Pokud nejsou přemnožené fakt jsou téměř neviditelné. Že jsou přemnožené poznáš tak že je už i ve dne uvidíš třeba na stěně. Obyčejné přípravky opravdu nefungují. Deratizace proběhla 2×. Jeden den a pak zase za 14 dní. Byl klid. Deratizace se neplatila je to městský byt postarali se oni. Neměj strach jestli je máte je nutné! to řešit hned aby se nerozlezly okolo. A opravdu to neznamená že máš doma nepořádek a špínu. V bytě u nás v rodině kde se to vyskytlo nenajdeš smítko prachu. Mohl jste si to odněkud dovézt, někdo kdo byl u vás to mohl mít…cokoli. A nebo to taky štěnice být nemusí. :) Držím pěsti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 22:42

@Cenarius blechy nevim, kde by se u nas mohly objevit… nemame zadne zvire krom rybicek a ani u nas nebyla v posledni dobe navsteva, ze by neco privlekla…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 23:04
@Anonymní píše:
@Cenarius blechy nevim, kde by se u nas mohly objevit… nemame zadne zvire krom rybicek a ani u nas nebyla v posledni dobe navsteva, ze by neco privlekla…

Ty štěnice mohou přilézt z vedlejšího bytu, mohou být někde v domě. Pokud bydlíte v paneláku nebo bytovce nemáte tam nějakou pochybnou existenci? Ti to neřeší, pak to může taky nalézt do letáků a přitáhneš si to s ním. Nescházejí se někdo kolem bezdomovci nelozí vám do baráku v noci? Toho je fakt moc, až se to nezdá. Když tam u té naší rodiny byl deratizátor tak říkal že si lidi ani neumí představit kolik toho je v okolí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat