Parní čistič - info pro začátečníka

70015
15.6.21 09:46

Parní čistič - info pro začátečníka

Aktivuji centrální mozek lidstva, potřebuji nějaké informace o parním čističi.
Vlastně o něm nevím skoro nic. Už jsem otrávená sháněním uklízeček. Koupila jsem si robotický vysavač s mopováním a jsem z něj unešená a rozhodla se vsadit s úklidem na vlastní síly. Ale úklid není moje hobby, takže potřřebuji něco, co mi to výrazně usnadní. Nějak na mě vyskočily nabídky parních čističů. A uplně nevím, co od něja čekat a zda je to stroj, který splní mé očekávání. HLavní očekávání je, že mi to výrazně úklid usnadní, urychlí. Nějak mi neoslňjí hlášky „dokonale čisté“ „99,9% bakterií a virů“. Já jsem ochotná žít nadále i se 70% viry a nedokonalým úklidem. Ale hlavně, aby to bylo rychle za mnou, vydrželo to dlouho čistý.
Jak velký rozdíl je mezi šuntem z Lidlu za 700 a Karcherem za 4 tis.? Co všechno se s tím dá dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7562
15.6.21 09:58

@Lama Lama myslíš parní čistič na podlahu? Taky jsem o něm uvažovala, ale nepracuje sám. Takže jsem ho nakonec nepořídila a používám jen robo vysavač s vytíráním. Na čištění trouby mám v troubě nějaký speciální čistící parní program. To se taky dělá samo. Okna myju tím přístrojem. Víc se s úklidem odmítám zabývat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70015
15.6.21 10:19
@janickaIII píše:
@Lama Lama myslíš parní čistič na podlahu? Taky jsem o něm uvažovala, ale nepracuje sám. Takže jsem ho nakonec nepořídila a používám jen robo vysavač s vytíráním. Na čištění trouby mám v troubě nějaký speciální čistící parní program. To se taky dělá samo. Okna myju tím přístrojem. Víc se s úklidem odmítám zabývat.

Ne, podlahy jsou vyřešené tim robovysavačem. myslela jsem třeba na koupelnu, troubu, sporák, záchodokna, žaluzie… já nevim, co to všechno umí. Nebo to alespon popisují. Jen mám obavy, že to bude pro uklízecí maniaky, co každý týden čistí spáry v koupelně, leští dlaždice a okna a chtějí mít podlahu ještě lépe vycíděnou, než do teď. To nepotřebuju. Chci to mít rychleji, snáz. Nemusí se to dělat samo, očekávám větší efektivitu- něco jako třeba vysavač na okna- ten v tomto směru výrazně pomohl. A právě řeším, zda ten čistič podobně pomůže třeba s hegešem v troubě, přichycenou varnou deskou nebo rychle vyčistí žaluzie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.6.21 10:23

@Lama Lama na uklid koupim cokoliv, co me ho ulehci, ale parni cistic to urcite neni… Mam karcher (ten lepsi, ktery se doplnuje pri zapnuti) a pouziju ho parkrat rocne. Koupelnu to neumyje, na podlahy musis porad vymenovat hadru. Okna jsem s tim umyvala a byla jsem celkem spokojena, ale pak jsem se vratila k chemii (proste je to rychlejsi). Dobre je to na spary, ale podle tveho popisu to nevypada na to, ze bys lezla po kolenach a sudlala sparu za sparou :lol: ja jsem na tom podobne. Za me nejlepsi je vzit silny cistic (HG -vyborny na okna a treba na koupelny ruzovy z lidlu-nehlepsi, rychly a levny)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11310
15.6.21 10:24

Já jsem tu nedávno psala do jiné diskuze, že v mém okolí to ve starším vybavení bylo nevhodně použité a zničilo to podlahy (odlepené lišty, odlepené prahy, vrzající parkety pod kobercem, zkroucené a zkrabacené lino).
Na dlažbu super, co tak vím, na koupelnu taky, vodní kámen to rozpustí dobře. Ale dotyčná to používá kvůli absenci chemie, sama přiznává, že Cif na koupelny se švédskou utěrkou jí ten vodní kámen na bateriích odstranil taky skvěle a nemusela kvůli tomu nic strkat do zásuvky. Jo a taky to prý je teda skvělé na plynový sporák, že to tu mastnotu rozpustí a jen se to setře.
Já jsem to ale vyhodnotila tak, že k nám do starého nedokonalého bytu radši ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
15.6.21 11:36

Naší ho mají. Já s ním myju podlahy, krásné odmasti ťapky po dětech. Prejedu wc a sprchu, ale že by to nějak zázračně rozpouštělo vodní kámen a cistilo spáry po prvním použití, tak to ne. Spíš tím vyfoukavam špínu z těžko přístupných míst a na odmaštění je taky dobrý. Kdybys porizovala, tak radši zainvestuj, musí mít dostatečný tlak páry a to ty levnější asi mít nebudou. My máme Karcher a paří pěkně :-) Na okna bych ho nepouzila, na žaluzie taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7562
15.6.21 14:19
@Lama Lama píše:
Ne, podlahy jsou vyřešené tim robovysavačem. myslela jsem třeba na koupelnu, troubu, sporák, záchodokna, žaluzie… já nevim, co to všechno umí. Nebo to alespon popisují. Jen mám obavy, že to bude pro uklízecí maniaky, co každý týden čistí spáry v koupelně, leští dlaždice a okna a chtějí mít podlahu ještě lépe vycíděnou, než do teď. To nepotřebuju. Chci to mít rychleji, snáz. Nemusí se to dělat samo, očekávám větší efektivitu- něco jako třeba vysavač na okna- ten v tomto směru výrazně pomohl. A právě řeším, zda ten čistič podobně pomůže třeba s hegešem v troubě, přichycenou varnou deskou nebo rychle vyčistí žaluzie.

Hele a jak často čistis dlaždice v koupelně? Děláš to denně? Jestli ne tak bych se na nějaký parní čistič vyprdla a přesně jak tu uz tu psali pořídila ty HG čističe. Mám s nimi super zkušenost. Čistí vážně dobře, takže se nemusím nějak namáhat. Jinak já kachlíky v koupelně čistím tím na okna. Myslím tu elektrickou štěrku, nevím teď jak se to přesně jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70015
15.6.21 15:21
@janickaIII píše:
Hele a jak často čistis dlaždice v koupelně? Děláš to denně?Jestli ne tak bych se na nějaký parní čistič vyprdla a přesně jak tu uz tu psali pořídila ty HG čističe. Mám s nimi super zkušenost. Čistí vážně dobře, takže se nemusím nějak namáhat. Jinak já kachlíky v koupelně čistím tím na okna. Myslím tu elektrickou štěrku, nevím teď jak se to přesně jmenuje.

che :mrgreen: :lol: :jazyk:
stírat mi to přijde zbytečný, když nejpozději večer to někdo zas vodou poleje.
Na dlaždice to ani nechci. Nejvíc mi prudí ty žaluzie - v kuchyni to dolu nejde, je to takový matný, v ložnici zas žalzky mají tendenci dole chytat plísen. A mě to nebavý po jedný lamele pulírovat. Nebo jsme si řikala ta trouba, že bych jednou za půl roku přišlazamířila pistolí a za 5 ( maximálně 10) minut by byla trouba čistá.
Ale ukecala jsi mi, zkusim tu chemii. Já vcelku jedo v tomdle na eko, ale zas nejsem v tomto směru zapřísáhlá, jestli mi to má ušetřit čas, tak klidně zahubim velrybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7562
15.6.21 15:37
@Lama Lama píše:
che :mrgreen: :lol: :jazyk:
stírat mi to přijde zbytečný, když nejpozději večer to někdo zas vodou poleje.
Na dlaždice to ani nechci. Nejvíc mi prudí ty žaluzie - v kuchyni to dolu nejde, je to takový matný, v ložnici zas žalzky mají tendenci dole chytat plísen. A mě to nebavý po jedný lamele pulírovat. Nebo jsme si řikala ta trouba, že bych jednou za půl roku přišlazamířila pistolí a za 5 ( maximálně 10) minut by byla trouba čistá.
Ale ukecala jsi mi, zkusim tu chemii. Já vcelku jedo v tomdle na eko, ale zas nejsem v tomto směru zapřísáhlá, jestli mi to má ušetřit čas, tak klidně zahubim velrybu.

Tak změnit žaluzie za venkovní nebo pořídit rolety a máš po prachu a po plísni. A troubu pořídit parní s tím čištěním. Když třeba na troubu nebo digestoř eko výrobky moc nefungují. Ty HG čističe nejsou úplně eko, ale zas to není úplná srajda. A stačí toho málo. No a digestoř nebo teda troubu je dobrý ten přípravek z Lidlu. Ale to je už hodně velký chemický hnus. Já bych to třeba do trouby nedala, ale jestli nemáš jinou možnost… Tak to pak pořádně opláchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70015
15.6.21 15:55
@janickaIII píše:
Tak změnit žaluzie za venkovní nebo pořídit rolety a máš po prachu a po plísni. A troubu pořídit parní s tím čištěním. Když třeba na troubu nebo digestoř eko výrobky moc nefungují. Ty HG čističe nejsou úplně eko, ale zas to není úplná srajda. A stačí toho málo. No a digestoř nebo teda troubu je dobrý ten přípravek z Lidlu. Ale to je už hodně velký chemický hnus. Já bych to třeba do trouby nedala, ale jestli nemáš jinou možnost… Tak to pak pořádně opláchnout.

Digestoř vyhodim :jazyk: To je vůbec nejdražší lampička, co jsem kdy doma měla. :lol: Žaluzky chci. Rolety jsou pitomý, že je to buď a nebo. Přes žaluzie nějaké světlo projde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7562
15.6.21 16:09
@Lama Lama píše:
Digestoř vyhodim :jazyk: To je vůbec nejdražší lampička, co jsem kdy doma měla. :lol: Žaluzky chci. Rolety jsou pitomý, že je to buď a nebo. Přes žaluzie nějaké světlo projde.

No ta digestoř je docela užitečná. Ale záleží jak ji máte připojenou atd. Mám v kuchyni okno a digestoř pouštím i tak. Ale u nás má docela tah, tak je to lepší než čekat na vyvětrani oknem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70015
15.6.21 16:14
@janickaIII píše:
No ta digestoř je docela užitečná. Ale záleží jak ji máte připojenou atd. Mám v kuchyni okno a digestoř pouštím i tak. Ale u nás má docela tah, tak je to lepší než čekat na vyvětrani oknem.

Ja nesnáším ten zvuk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
15.6.21 20:41
@kateka.1 píše:
@Lama Lama na uklid koupim cokoliv, co me ho ulehci, ale parni cistic to urcite neni… Mam karcher (ten lepsi, ktery se doplnuje pri zapnuti) a pouziju ho parkrat rocne. Koupelnu to neumyje, na podlahy musis porad vymenovat hadru. Okna jsem s tim umyvala a byla jsem celkem spokojena, ale pak jsem se vratila k chemii (proste je to rychlejsi). Dobre je to na spary, ale podle tveho popisu to nevypada na to, ze bys lezla po kolenach a sudlala sparu za sparou :lol: ja jsem na tom podobne. Za me nejlepsi je vzit silny cistic (HG -vyborny na okna a treba na koupelny ruzovy z lidlu-nehlepsi, rychly a levny)

Můžu se zeptat, proč to neumyje tu koupelnu? Myslela jsem, že tam by to mělo největší využití - vanička od sprcháče, baterie, záchod, bidet… Ještě jsem ho chtěla používat v kuchyni na plynový sporák, obklad za sporákem a dlažbu kolem. S tím si to taky neporadí? Protože to nejde ani drátěnkou, jak je ta mastnota zážraná (ne po mně, po předchozích majitelích :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.6.21 21:22

@Kolicek95 na mastnotu je to super-fakt to „odmastuje“. Na troubu uz min-hodne pripecene veci to moc nebere. Ale ted jsem si koupila na to ten jiny nastavec (myslim medeny) a s tim to jde o hodne lip. V koupelne to odstrani takove ty „cerne hnusy“, ktere se u me delaji napr. v klipu, ktery drzi sprchove dvere a spatne se tam dostava-on je krasne vyfoukne. Nevycisti to cerne fleky ze silikonu. Nevycisti to vodni kamen ze sklenenych dveri. Ale zase pokud si tam das nastavec s tim frote, tak to cekem hezky umyje dlazdicky. Ale ja jsem asi moc detailistka a nekomu to staci… Manzel by treba rekl, ze je to krasne umyte :lol:
Ja to treba pouzivam na vytirani v loznici-ze tam nepouzivam „chemii“. Taky je to dobre na zaluzky v kuchyni-kde je na nich nasedana mastnosta, tak se tim krasne vycisti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat