Mravenci v novém domě

14.6.21 22:57

Mravenci v novém domě

Krásný večer, potrebuji nutně radu :(
Máme teď nový baraček a začali sem lézt mravenci 1.jen hejno v obyvaku říkám dobrý pozabijela jsem to nastrikala. Druhy den jsem je našla v šatně mezi oblečením, ve skříni v chodbě dokonce dnes i v posteli a na kuchyňské lince snad jen jednou.
Vůbec nevím jak se toho zbavit jestli jsou mezi vestavěnou skříni, kde je mezera nebo pod rámem dveří, kde jsou taky skviry. Do toho mám 2.měsíční miminko a nerada bych aby ji vlezli do postýlky. Prosím jestli má někde radu napište mi :( jinak se z toho zblázním.
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
14.6.21 23:52

@NatalieNav19 kup jim granule co domeček.. Vezmou do hnízda a bude po něm, jinak je to celkem běžná věc.. Mi lezou oknem do kuchyně.. Je tam 2 mm dírka, kvůli zatím chvějící fasádě a potvoram se tu líbí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 00:04

Jak jsou ti mravenci velcí? Jestli jen přilezli z venku nebo jsou to spíš menší mravenci. „Domácí“ mravenci, poblém je jakékoliv jídlo, vše do dóz a uklízet, zažila jsem v paneláku, přinesli to tam nějací cizinci s jídlem a zamořili stoupačkama celý dům, zabrala až odborná pomoc deratizátorů, nastražili úciné pasti s gelem. Na nic nečekej a řeš. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 00:05

Jak jsou ti mravenci velcí? Jestli jen přilezli z venku nebo jsou to spíš menší mravenci. „Domácí“ mravenci, poblém je jakékoliv jídlo, vše do dóz a uklízet, zažila jsem v paneláku, přinesli to tam nějací cizinci s jídlem a zamořili stoupačkama celý dům, zabrala až odborná pomoc deratizátorů, nastražili úciné pasti s gelem. Na nic nečekej a řeš. :?

• Citovat
  • Nahlásit
47
15.6.21 00:07

Poradila bych to, co martina.se + ještě když rodičům do baráku lezli mravenci, tak jim mamka do míst kudy lezli a na cestičky, sypala koření papriku a také to zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.6.21 00:30

Nejvíc se nám osvědčil „Mravenčí bufet“, taková plastová nádobka a do té se lije modrá tekutina. V domech se mravenci vyskytují úplně běžně, vždycky si nějakou tu škvíru najdou nebo vykoušou. Když jen chodí šmejdit, tak stačí mít uklizeno, ale když přijdou bydlet, tak vytáhnu ten bufet :) Mimino bude v pohodě, z toho bych fakt nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
15.6.21 04:07

Vsechno jídlo je treba schovat. Jakmile neco najdou tak hned leti sdelit svuj objev ostatnim a pak se ti tam vyda pulka kolonie. :cert: jinak pokud jen smejdi jsou neskodni a mravenec mimo kolonii neprezije. Pokud najdete jejich hnizdiste v dome tak urcite resit. Pokud jsou venku nekde na zahrade tak to neni hrozba, prestehovali by se jedine v pripade, ze by nasli lepsi misto a pokud nenajdou v dome jidlo neudelaji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54122
15.6.21 04:33

Taky mám každý rok v březnu. Lezou mi přes garáž a domů. Stačí v zahradnictví pořídit ten domeček. Dávám ho právě do garáže ke dveřím pod skříň, ať se mi k němu kocour/ kocouři nedostanou. A po týdnu je od mravenců zbytek sezóny klid.
A lezou pitomci vždy, kde žádné jídlo není. Mám vlastně garáž a vnitřní vstup domů. Proti těmhle dveřím jsou dveře do technické místnosti, kde je pračka, kotel atd. tyhle záležitosti. Tam lezou nejvíc. Ale ti bastardi lezou vždycky nějak za lištou, takže na podlaze a na chodbě jich moc vidět není. Jsou chytří. Že jsou doma poznám. Když kocour sedí právě u nějaké lišty na chodbě a čučí upřeně. Tak na ně upozorní, když sem tam nějaký 🐜 je vidět. Ale ty domečky na ně fungují spolehlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 05:14

Kypřící prášek do pečiva nasypat tam, kde lezou…kolem zdí apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
15.6.21 05:48

Taky se mi nejvíc osvědčil mravenčí bufet, jedno léto si udělali hnízdo hned vedle schodů na verandu a odtud mi lezli přes chodbu až do kuchyně. Za týden nebyl ani jeden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
15.6.21 06:15

Mravenci bufet. A jídlem to fakt není. My nikde nic nenecháváme, stírám i dvakrát denně, a stejně je večer u nás kolonie. Letos jsou všude, neznám nikoho kdo by teď neměl doma mravence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
15.6.21 06:19

Taky máme. :roll: Už mi pěkně lezou na nervy bo jsou i v kuchyni na lince, v pokojíku, v koupelně. Všude. A kdyby se aspoň snažili schovat, ale oni lozi normálně po prostredku cimry. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
15.6.21 06:54

Ja je jeste krmim drobkama a uz jsou letos skoro pryc..blby je kdyz prijdou faraoni. Malinky zrzavy. Ale mravenci zvenku to nic neni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
15.6.21 07:19

Taky jsem řešila a občas řeším, koupila jsem domeček částečně zabral, kypřící prášek jsem rozsypala asi taky částečně zahral, ale nejvíc mi pomohl postřik, mám známého deratizátora, ten mi dojel namíchal postřik a potřikali jsme ho okolo zdí v místnosti z tama nějakama ludry lezli a od té doby je pokoj, musím zatukat. ale určite bych to řešila zavčasu než se ti tam nastěhují natrvalo a uplně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 08:21

Jistě řešit hned, u nás zabral soc z kávy. Přeji, ať jsou rychle pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat