Strach z gynekologa

Anonymní
14.10.19 11:20

Strach z gynekologa

Nevím jestli se potřebuju je vypovídat nebo jen poradit, každopádně za každou radu a zkušenost budu ráda.
Začnu od začátku, když jsem byla malá(6) měla jsem zánět a musela na gynekologii, lékař byl hrubý, nikdo mi nic neřekl a ja si od té doby zřejmě nesu tauma. Do devatenácti jsem odmítla se vůbec před někým vysvléci a když jsem se seznámila s nynějším přítelem, tak se sexem byl také problém, který jsme ale společně překonali. Nikdy jsem u gynekologa již více nebyla, strach me paralyzuje. Již pri pomyšlení na to se mi dělá zle. S přítelem jsme se bavili o dítěti, ale já nevím jestli toho budu schopná. Jaké jsou vaše zkušenosti s lékaři, dá se nějak domluvit :think: ( Praha), jde mi hlavně o to křeslo a nástroje, ty si pamatuji z dětství nejvíce…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.10.19 11:31

Budeš muset ten strach překonat, zkus si najít doktorku místo doktora, třeba to půjde lépe. Jde o to že spousta nemocí se dá odhalit včas z cytologie, věř mi že vím o čem mluvím. A až budeš jednou těhotná stejně tě všechna vyšetření neminou. Zkus si najít psychologa a ten ti třeba pomůže překonat tvůj strach. Taky dnešní doktory a vyšetření nemůžeš srovnávat jak se to dělalo před 20 lety. A když si najdeš dobrou gynekoložku tak jí to všechno řekni a určitě bude k tobě hodná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
564
14.10.19 11:45

Také bych poradila najít gynekoložku ženu a při první návštěvě (nebo možná už při objednání) bych vše vysvětlila, jak to s tvým strachem je. Napoprvé ani na křeslo nemusíš lézt, jen se přijít seznámit, prohlédnout si ordinaci a s lékařkou se domluvit na dalším postupu.
V Praze jsem slyšela výborné reference na Mudr Klabanovou na Chodově nebo Mudr Bollardt v Jinočanech - obě by měli být respektující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5007
14.10.19 12:10

Ahoj ;) nemáš se čeho bát. Najdi si gynekoložku ženu podle recenzí, třeba ti tu holky nějakou příjemnou poradí. Svoje obavy ji hned řekni, není se vůbec za co stydět. To že mají ženy strach z gynekologa je úplně normální věc, ale ty kontroly jsou opravdu důležité, to je dobře, že si tohle uvědomuješ. Jestli máš strach z nástrojů tak se vůbec neboj, gynekoložka použije jen zrcadlo. Vypadá to asi jak kačena. Koukni na internet jak to vypadá. Když bude vědět, že máš takový problém tak vezme ty nejmenší. Ty jsou tlusté asi jako palec( takže o dost menší než penis). Díky nim může kouknout přes mikroskop na čípek a zkontrolovat ti ho. Potom už odebere jen cytologii. To se dělá pomocí fakt malého štětečku, menší než je štěteček u řasenky. Vyšetření opravdu nebolí. Ale tím, že se bojíš, můžeš být dole stažená a pak to může být nepříjemné. Ale fakt se to dá překonat, úplně stejně jak jsi to překonala s přítelem. Klidně si třeba nech na vyšetření v ruce kapesník nebo kalhotky, které si hned oblečeš, ono když něco mačkáš v ruce tak to snižuje strach. :hug: no pak často dělá gynekolog ultrazvuk, ale ne přes břicho, ale přes pochvu a zase ten ultrazvuk je fakt tenčí než penis a zavede se jen kousíček, takže to taky nebolí. Je škoda, že máš takové trauma z dětství, jenže věřím, že třeba ani nešlo o to jaký byl gynekolog, ale pro takto malé dívky je to vyšetření opravdu nepříjemné a divné. Ještě mě napadlo, zrcadla může použít gynekoložka i jednorázové- plastové, to by pro tebe mohlo být snesitelnější, tak ji klidně o ně řekni. Většinou chtějí za použití padesát korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.10.19 12:10

Taky bych hledala spíš gynekoložku, poprvé se šla jen domluvit a když ti nebude sedět, budeš hledat dál. Já mám perfektní doktorku, je jemná, pečlivá a milá už od pohledu. A navíc má i specializaci na dětskou gynekologii, dcera u ní byla už ve 2 a 13 letech, kvůli problémům. V obou případech jí vyšetřovala i dětským vaginoskopem, v těch 13 z toho měla dcera hrozný strach a styděla se. Když jsme odcházeli z ordinace, prohlásila, že to vůbec hrozný nebyli, že si to představovala mnohem horší.

• Nahlásit
  • Citovat
5007
14.10.19 12:11

@Simonkaa01 a křesla už jsou dnes úplně krásná, většinou mají gynekologové i fotky ordinace na stránkách tak koukni. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9842
14.10.19 12:19

Najci si nějakou psychoterapeutku co pracuje s tělem a řeš to s ní.

Kontakty na ty, co mají adekvátní výcvik a nepoškodí tě hledej zde

https://www.biosynteza.cz/…lexni-vycvik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
14.10.19 12:29

Já jsem to měla podobně se zubarem. Na ZŠ sme měli šílenou sadistku. Takze sem naopak rikala, ze bych sla radsi 10× na gyndu něž 1× k zubaři. Až v dospělosti jsem si našla velmi příjemnou doktorku a chodím tam ráda.
Vyšetření opravdu nic není a až budeš čekat miminko, tak se tam taky budeš těšit až ho uvidis, uslyší srdíčko atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.10.19 12:30

Ahoj taky mám strach z gynekologa a to už k němu chodím mnoho let ale pak v ordinaci to země nějak spadne jsem vždy vystresovaná co se mnou bude dělat obecně nemám ráda když na mě natož do mě sahá cizí člověk. Najdi si raději gynekoložku neboj nechá se to přežít je to lepší než zubař. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
2770
14.10.19 12:50

To me mrzi, ze jsi narazila na nejakyho vola.. Ale neboj, to byl jeden z mala.. A pristup lekaru k cloveku se za posledni roky dost zmenil. V dobrem zarizeni si zen vazi a chovaji se k nim rovnocenne, jako ke klientkam a ne pacientkam.. A lekar tam neni od toho aby te mucil a tyral. Od dobreho doktora neni bezne vysetreni skoro ani citit :palec: Ja osobne davam přednost chlapovi, ale v tvem pripade bych si vybrala radsi zenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
14.10.19 20:16
@Anonymní píše:
Nevím jestli se potřebuju je vypovídat nebo jen poradit, každopádně za každou radu a zkušenost budu ráda.
Začnu od začátku, když jsem byla malá(6) měla jsem zánět a musela na gynekologii, lékař byl hrubý, nikdo mi nic neřekl a ja si od té doby zřejmě nesu tauma. Do devatenácti jsem odmítla se vůbec před někým vysvléci a když jsem se seznámila s nynějším přítelem, tak se sexem byl také problém, který jsme ale společně překonali. Nikdy jsem u gynekologa již více nebyla, strach me paralyzuje. Již pri pomyšlení na to se mi dělá zle. S přítelem jsme se bavili o dítěti, ale já nevím jestli toho budu schopná. Jaké jsou vaše zkušenosti s lékaři, dá se nějak domluvit :think: ( Praha), jde mi hlavně o to křeslo a nástroje, ty si pamatuji z dětství nejvíce…

Není se ceho bát, našla bych si nějakou lekarku v okolí, a přečetla si recenze, to křeslo ke vždy taky desilo, ale raději půjdu třikrát na gyndu než jednou k zubaři :mrgreen: teď v dospělosti už zo bude jiné než v dětství, fakt není se crho bát ber gynekolozku jako kamarádku a rekbi jo o tvé situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
900
21.10.19 23:35

Ja mam teda otresnou zkusenost s zenskou lekarskou :nevim: zaskakovala za myho gyndare kvuli nemoci, no priserny, pozadala jsem o jednorazove zrcadla a lubrikaci, ona ze ne, ze nevi jak to kolega uctuje a jestli je muze vzit :zed: pritom stacilo rict sestricce. Vysetreni bolestive, krvacela jsem jak prase, pak me servala, kdyz sem lezla z kresla a zamotala se mi hlava z ty krve a sedla si na postel, kde bylo to jednorazove prosteradlo :roll: nenabidla mi vodu, vlozku, no nez sem dosla za paravan tak sem zakrvacela zem, to uz na me vylozene jecela, ze tam vlitla sestricka, prinesla kyblik a doktorka at to necha, ze to vytru ja. To uz sem brecela tak sem sebrala hadry a sla se oblict na wc, zensky v cekatne kdyz to slysely tak zacaly odchazet. Manzel na ni chtel nabehnout, kdyz sem rekla co se stalo a prisla z totalne rozmazanym make upem :mrgreen: ale to by spatne skoncilo…no proste otresny, uz nikdy zenskou.
Jinak kamoska ma paniku ze zubare a dochazela k psychologovi a ted uz to dava bez neurolu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
24.10.19 21:54

@Peggy54 A proč jste se sebou tahle nechala zacházet a včas jste se neohradila? Když se mi něco nelíbí, řeknu to a zastavím (popřípadě dodám, že jinak ho/ji čeká můj právník).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
900
24.10.19 22:05

@milada987 protoze jsem vzdycky z gyndare v nervu tak sem to chtela mit pro ten rok za sebou, no mela jsem se ozvat a neutikat z brekem, kdyz jsem ji rekla ze me to boly pri vysetreni tak na me hodila pohled jak sup a ze gyndarina a vse spojene s zenskym telem boly :roll: fakt sem pak jak zacala rvat na me byla jak oparena.. kdybych ji nekde potkala tak se asi neudrzim, ted se chystam po roce prave od tohodle tak si tam jeste rano zavolam jestli je tam muj zlatej gyndar a ne ta jezibaba, nenasla jsdm ji ani na znamym lekari… a chci ho na ni preptat, sice je obcas nekdy divnej a ma divny hlasky, ale videt denne tolik let tolik picek tak mi hrabe asi taky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 22:24

@Peggy54 Jezis, to je desny.. Nechce se mi ani verit, ze je neco takoveho v tomhle století jeste mozny :nevim: Taky bych k zensky nesla.. Zlatej muj doktor chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama