Střední škola

Anonymni
3.2.04 12:36

Střední škola

Ahoj holky,

možná se sem toto téma nehodí, ale koukala jsem, že je tu spousta zdravotních sestřiček a zdravotníků.

Potřebovala bych poradit. Letos bych se chtěla přihlásit na střední zdravotnickou školu. Jen to má jeden háček. Obor všeobecná zdravotní sestra se pomalu ruší a nahrazuje jí postupně nový maturitní obor asistent zdravotníka.

Chtěla bych od Vás zdravotních sestřiček poradit, zda je lepší studovat obor asistent zdravotníka anebo všeobecná zdravotní sestra.

Díky moc. Snad mi poradíte. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

880
3.2.04 13:46

Střední škola

Pracuju jako sestra 9 let a mám zdrávku -všeobevná zrdravotní sestra.Tenhle obor asistent zdravotníka neznám,ale je důležité zjisit jaký budeš mít možnosti zařazení po dostudování.Třeba záchranář jako studijní obor zatím není k ničemu pokud nemáš zdrávku.Důležité je vědět co můžeš děla po téhle škole.Budš moct pracovat jako zdravotní sestra se vším všudy?

Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.04 14:35

Střední škola

Jestli budu moct pracovat jako zdravotní sestra to právě nevím.

Píšou tam, že asistent zdravotníka vykonává ty samé práce co sestra, ale pod jejím vedením. Tak nevím.

V každém případě letos se skoro na žádné škole v Praze obor všeobecná sestra neotevírá.

• Nahlásit
  • Citovat
880
3.2.04 15:05

Střední škola

Tak to znamemá že budeš holka pro všechno.To není asi nejlepší obor.Těžko pak budeš hledat uplatnění.Zkusi ti něco zjistit a ozvu se.

Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
3.2.04 15:22

Střední škola

Nevím odkud jsi,ale podívej se na internet.Jinak všeobecná zdravotní sestra se vyučuje v rámci vyšího vzdělání

Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.2.04 10:37

Střední škola

Ahoj Binky,

jsi strašně hodná, ale nemůžu jít na vyšší zdravotnickou, protože mi právě chybí ta střední.

V každém případě do toho asi půjdu a pak si dodělám nějakou specializaci. Líbila by se mi dětská sestra, porodní asistentka nebo sestra na psychiatrii.

Ještě jednou moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
2178
4.2.04 18:27

Střední škola

ahojky! Já jsem taky zdravotni sestra, s tim oborem zdravotni sestra uz asi nemas sanci. Od noveho skolniho roku, by mel tento obor nahradit jak uz jsi rikala asistentem zdravotnika. Vsechno je to kvuli EU. Budes proste jednoduse receno pravou rukou zdravotni sestry, to znamena, ze budes muset plnit jeji ukoly. Je to neco jako osetrovatelka. Pokud by jsi chtela byt zdravotni sestrou, musela by jsi mit tuto skolu, anebo je mozne po stredni jit studovat z jineho oboru. Co se tyka vyhod, je to proste mene financne ohodnocene. Snad se ti podari najit tu spravnou cestu, je to totiz moc prima prace :-) , takze preji hodne stesti!

PS: snad jsem to napsala vsechno, nedavno jsme se o tom bavily v praci s zakynema co tam byli na praxi, takze to byly informace z prvni ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ssd
143
10.10.16 13:55

Který gympl v HK?

Ahoj,
Dcera chce jít na SŠ na gympl. Na VŠ pak chce, a známky na to má. Nevíme ale který spíš - BiGy nebo Tyl? Přihlášku bude mít na obě, ale kdyby se dostala tam i tam, kam spíš? Na Tyla je sice větší šance (150 lidí, Bigy 30), ale je to potřeba vyřešit brzo. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
10.10.16 14:56
@Ssd píše:
Ahoj,
Dcera chce jít na SŠ na gympl. Na VŠ pak chce, a známky na to má. Nevíme ale který spíš - BiGy nebo Tyl? Přihlášku bude mít na obě, ale kdyby se dostala tam i tam, kam spíš? Na Tyla je sice větší šance (150 lidí, Bigy 30), ale je to potřeba vyřešit brzo. Díky :)

Za me Tyl. Podle me ma vetsi uroven, ale myslim si, ze absolventi Biskupa budou mit opacny nazor.

• Citovat
  • Upravit
3922
10.10.16 15:12

Podle mě je to úplně jedno. Jakmile bude studovat VŠ, nikoho nebude zajímat, jakej má gympl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.18 14:21

Střední škola rada

Ahoj, mám takový skoro problém, jako problém to není ale potřebuji poradit. V září jdu na střední školu a mám prodloužený čas na písemky a atd. Teta je učitelka na té škole kde budu studovat a říkala, že se to tam řeší že žáci mají notebook a nebo neco podobného a proto chci poradit jaký notebook nebo 2 in 1 jsem schopná mít cokoliv. Jedná se o obor aplikovaná chemie a nezdá se mi že by tam byli náčrtky a tak podobně ale zase jak znám naši učitelku na chemii tak ta po nás chce nakresy a atdy a třeba na vzorečky je to vhodné. Zatím co jsem se dívala tak se mi líbil tablet Lenovo https://www.obchody24.cz/…oid-60-zlaty?… a myslím že by byl aj dobrý jako psát mě baví takže nevím co dál potřebuju ostrou upřímnost stačí mi říct ne je to hovadina vem si tady ten a je mi přece jen 15 a tak proto hledám radu na každém rohu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama