Školka - tři roky podle zákona?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 13.09.01 12:09
Školka

Na co si dát při výběru školky pozor - poraďte mi.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.04.03 18:00
Školka

Ahoj všem zkušeným,

já toho asi moc neporadím, protože mám zhruba stejný problém. Sice mám pečlivě nastudováno několik knih na téma: no co si dát při výběru školky pozor, jak děti na příchod do školky reagují atd. atd.

Ale řeším naprosto základní problém, kdy můžu našeho chlapečka do školky dát. Tím myslím, jestli prostě do vybrané školky zatelefonuju a zeptám se, kdy že, za kolik, na jak dlouho… ho tam můžu přivést. Teď mě naprosto vyděsila sestřenice, které odmítají vzít 4 letou holčičku do školky, neb je s mladší dcerou na mateřské (já jsem na tom stejně). To jako když budu mít brzy po sobě 3 děti, tak si teprve to nejmladší bude smět jít hrát do školky? Další vržení do reality mi uštědřila sousedka, která mě lehce upozornila na fakt, že dítě musí nejdřív k zápisu.

Já si vážně asi žiju v nějaké divné iluzi.

Můžete mi, prosím, někdo, v tomto směru zkušený, poradit, jak to tedy s nástupem do školky chodí?

Předem moc děkuji.

Esterka

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: esterka dne 04.04. 2003 18:06 ]

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 05.04.03 16:17
Školka

:-) Ahoj holky, nevím zda Vám poradím, ale právě řeším od kdy dát svého synka do školky. Po zatelefonování do 3 školek v Praze 5 mi bylo sděleno, že probíhá 1. a 2. 4. zápis, tak ať příjdeme. Podotýkám, že synovi byly teď v únoru teprve 2 roky. Já bych ho chtěla dát do školky od jeho 3 let na 5 dní v měsíci. Doufám, že se mi podaří otěhotnět a tak by mi občasná návštěva staršího dítěte pomohla. Na zápis jsme se dostavili a ve všech školkách nám bylo řečeno, že jsme tam brzy, rok je prý dlouhá doba a ať se příjdeme zeptat v únoru. Sděleno mi bylo, že velkou šanci dostat Tomáška do školky nemám, pokud zůstanu na MD. Větší šanci bych prý měla, pokud budu mít 2 dítě - pak by se o tom prý dalo uvažovat, pokud ovšem bude ve školce místo. Na 5 dní v měsíci prý docházku někde nedoporučují, jinde takové děti vůbec neberou (nepřišla bych o rodič. příspěvek). Přednost mají děti zaměstnaných rodičů, matek samoživitelek, děti, které mají odklad ze školy, děti, které půjdou do školy za rok a pak také sourozenci dítěte, které již školku navštěvuje. Mám si prý tedy přinést přihlášku, ale naději moc velkou nemám.

Vypadá to tedy, že syn zůstane doma do čtyř let se mnou i když tak miluje děti a kolektiv. Nebo zbývájí podle mě jen 2 řešení. Dát dítě do školky daleko od bydliště (dle toho, kde bude volno), nebo mu platit školičky v rámci mateřských center. Tak uvidím, jak to nakonec vyřeším. Rok je opravdu ještě dlouhá doba. Přihlášku si ale do školky podám. Součástí přihlášky je potvrzení od lékaře o tom, zda dítě může do kolektivu. Platí se 100-200,–.Asi jsem moc neporadila, ale alespoň přiblížila mojí zkušenost. Zápisy do školek v Praze myslím už ale proběhly. Každý obvod to má jindy.

Anonymni  24.02.04 21:41
školka?

Ahoj,
ne že bych chtěla radit. Jen bych rada řekla svou zkušenost.
Mám dvě holky jedné je už 13 a druhé 4. Každá je jiná, jedna introvert druhá společenská.
Při výběru školky jsem se rozhodovala podle toho, aby to pro všechny zůčastněné bylo co nejjednodušší. Takže první dcera šla do školky společně se svou kamarádkou. Ale, i tak jako tak to pro ni byla rána, vzpamatovávala se z toho půl roku.
(byli ji tři roky na chlup když nastupovala)
Druhá šla do školky ve čtyřech, ale rok před tím jsme školku navštěvovali jednou týdně na hodinu - akce školky a myslím, že vydařená.-rodiče byli celou hodinu v místnosti-
Když jsme začali chodit na tvrdo trvala ji adaptace měsíc .
Nyní je to půl roku a do školky se těší.
Moc záleží na povaze dítěte a zda je zvyklé na chvíle bez mámi.

Výběr školky byl dán ryze prakticky: vzdálenost od bydliště,
určitě by Vám měla sednout učitelka, vždyt se podílí na tom jaký člověk bude vaše dítko.
To jsem se rozkecala, tak Vám přeji spokojené dětičky.
Mějte se

Veru
Kecalka 242 příspěvků 24.02.04 22:23

Ahoj,

pracovala jsem jako učitelka MŠ, takže vám můžu říct z vlastní zkušenosti jak to asi funguje, i když ne asi všude úplně stejně.
Přihlášku je nutno podat dopředu na školní rok. I když by jste chtěli dát dítě do školky až v červnu, musí tam být hlášeno už od předchozího roku. Je to ohledně finančního příspěvku na dítě (na školní rok), který by už pak školka nedostala.
Někde jsou zápisy, někde ne a stačí přihláška.
Pokud má školka dostatek dětí mají přednost děti zaměstnaných matek a předškoláci. Když je matka doma s mladším sourozencem, tak by mu přesto měli dítě předškoláka do školky vzít.
Jestli pobíráte rodičovský příspěvek, máte nárok dát své dítě na 5 dní v měsíci do MŠ (pokud má školka místo). Někde vezmou i dítě mladší 3 let, jinde až od 3.
Já osobně jsem s takzvanými ?pětideňáky? dobrou zkušenost neměla, protože si dítě vždy musí zvykat nanovo. I když dala matka dítě těch 5 dnů po sobě, stejně pak byla mezi dalšími pěti dny velká pausa a dítě si odvyklo. Pak probrečelo většinu dne a školka byla pro příště jako strašák.Je to pro ně poměrně velká změna a ne vždy se jim to líbí. (režim dne, dělat v danou chvíli to co chce učitelka i když by si zrovna rádo hrálo, jídlo, odpočinek, atd) Hodně záleží na povaze dítěte. Bez maminky (nebo někoho známého), která byla do té chvíle vždy někde poblíž je to pro ně ale úplně jiná situace.
Podle mě je nejlepší nástup takzvaně ?nastálo?, dítě si projde krátkou krizí ( někdy také ne a to je ten nejlepší případ) a pak už je v pohodě. Převážně se uklidní hned jak maminka opustí školku, protože ho učitelka zaměstná a rozptýlí. Většinou to hůř nesou rodiče.
Placení školky je různé. Ceny teď už nevím, ale někde se platí za celý měsíc i když tam jde dítě jen jednou, někde je to poměrná část.

Snad jsem vám trochu poradila a je to srozumitelné.

Ahoj Veru

Radina  25.02.04 10:15

Dávala jsem svého syna do jediné školky, která byla v okolí naší vesnice v dosahu. Překrásná školka rodinného typu, učitelky měly na děti vždycky spoustu času a hromady úžasných nápadů Hodně učitelek a ředitelek z okolí sem jezdila na návštěvu a pro nápady… . Teď jsme se přestěhovali do města. Syn chodí do školky, která byla nejblíž, musela jsem to tak vyřešit z ryze praktických důvodů-stěhování bylo narychlo a tohle bylo nejjednodušší řešení. Ani on ani já nejsme nijak nadšeni přístupem učitelek ani kuchyní a tak hledám školku, která bude aspoň v něčem podobná té první. Těžko budu hledat, já vím, tím spíš, že nás do 2 měsíců čeká další stěhování. Naštěstí jen na druhý konec města. Doporučuju školku opravdu vybírat podle přístupu k dětem, stačí se přeptat maminek v okolí kam své děti vodí a jak jsou spokojeni.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 27.05.04 20:35

Ahoj maminky,

synka dávám od školky od jeho 3 let (zpočátku jen na 5 dní v měsíci, protože jsem byla na MD, ale po nástupu do zaměstnání na celý den). Nebyli s ním NIKDY žádné problémy, zpočátku jsem pro něj chodila snad po 2-3 hodinách, protože si „zvykal“. Dnes se chytí každé lumpárny,kterou kluci ve školce udělají. V lednu mu byly 4 roky, takže si umíte představit, jak jsou děti v tomto věku živé!

Co se týká výběru školky, protože do zaměstnání dojíždím a pracuji na zkrácený úvazek 25 hodin týdně, a cesta na nádraží také trva skoro 30 minut, musela jsem se rozhodnout pro školku nejblíž našemu bydlišti. Je to školka, která je zaměřená na hudební výchovu a jsem nadmíru spokojená!!! Několikrát jsem si od Petříka vyslechla, že jdu pro něj brzy (14:30), protože zrovna s Marečkem (Kubíkem, Matějem…) stavěl silnici…

Myslím, že hodně záleží na učitelkách, jaký mají ke své práci přístup a zda to dělají s láskou nebo jen proto, že je to práce.
Co se týká přihlášky, v Praze je to zřejmě jiné. Já žádnou podávat nemusela, prostě jsem do školky někdy začátkem loňského roku přišla a zeptala se, jestli mi vezmou synka na 5 dní v měsíci do školky, protože jsem chtěla, aby si zvykl na kolektiv. A vzali!!!

Držím palečky, aby jste byly s výběrem školky spokojené!!!

eva2
Kecalka 162 příspěvků 28.05.04 08:35

Já jsem dala dceru od jejích třech let do školky a teď jí bude pět.Rozhodovali jsme se, v Praze 9 a byli se podívat atd.Mohu doporučit, při výběru jen jedno, nechte dítě ať se porozhlédne, apokud možno aby chodilo se svými kamarády z okolí, které už zná.Podívejte se jak to ve školce vypadá, jaké mají denní rozvržení atd. a přístup učitelek.My jsme nakonec trefili dobrou školku, kde se děti učí hrát na flétnu již od třech let, mají kroužek s balančními míči, kroužek s angličtinou­,malování, keramiku a přístup učitelů je úžasný,i když malá zpočátku brečívala, tety tedy paní učitelky to zvládly perfektně a po pár dnech se jí ze školky ani nechtělo,dokonce tam i ráda odpoledne spí, protože jim předčítají pohádky a nepouští to na CD.Takže doporučuji, jdi se podívat do školek a hlavně se ptej jiných maminek jak jsou s nimi spokojené .

Ashley
Echt Kelišová 7708 příspěvků 28.04.06 12:43

Dneska jdem k zápisu do školky.Nevíte jak to probíhá? Co budou po malým chtít nebo jestli jen vyplní údaje?Ráda bych si to tam aspoň prohlídla.

lenya
Závislačka 4488 příspěvků 28.08.06 20:27

Haló,haló,
za chvíly začíná školka jak připravujete děti?????
Já mám hrozný strach.Mam 4letou princeznu,která je zvyklá ve společnosti dětí,ale zatím vždy jen s maminkou.Hrozně se těší,ale já mám strach aby ji hned první den neodradil.
Ozve se někdo kdo má stejný problém nebo návod na klidné zvládnutí školky?

Maorka  10.05.13 15:31

Ahoj maminky mám na vás otázečku…Vzali mi synka do školky v září mu bude 2,5 mezi řečí jsem se optala učitelky jestli může chodit na celý den a ona nevěděla..tak se chci optat může chodit na celý den od září a nebo jenom na těch 5 dní v měsíci..chci dodat že budu doma mám na něj rodičák až do dubna..děkuju za odpovědi :kytka:

Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 10.05.13 15:37

Vzali ti dubnový dítě? TO SE ROVNÁ MALÝMU ZÁZRAKU :))))

Maorka  10.05.13 15:38

Jj vzali :mrgreen: :potlesk: :potlesk: ale jen tak tak…

Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 10.05.13 15:39

Já jsem ráda, že jí vzali ve 4 a půl :))) jiank, paní na socce říkala, že od dvou let nahoru už se docházka do školyk nesleduje, takže pokud ti to dovolej, klidně může chodit.)

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 10.05.13 15:43

@Maorka od dvou let může chodit do školky bez omezení tamto už neplatí

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama