Reklama

Streptokok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 20.05.09 11:37
Streptokok

Ahojky,od minulého týdne jsem oficiálně těhotná..Bohužel mi ale zároveň řekli, že mám streptokok..Bojím se, že bych mohla potratit nebo mít poškozený plod..Máte s tím někdo prosím zkušenosti..?? Vím že stěry na streptokok se berou až kolem 30týdne těhotenství…ale ráda bych věděla, jestli se někdo setkal s tímhle i v začátcích­..Dík moc

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.05.09 11:41

Stěry na streptokoka se dělají i na začátku těhu, pokud někdy brzy předtím nebyla provedena preventivní prohlídka. A co jsem četla, tak pokud se to včas léčí, problém by být neměl. Co ti řekl doktor?

belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 20.05.09 11:45

Předminulý týden mi vzali stěry, dostala jsem nějaký globule a když jsem přišla za týden na kontrolu zjistilo se že jsem těhotná..Doktor říkal ,že mi teď nechce dávat další antibiotika..tak nevím..1.6.jdu znova tak snad to bude ok:-(

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 20.05.09 12:00

Pokud to dobře chápu, tak streptokok je naprosto běžná záležitost, cituji z www.porodnice.cz:
rozhodně není pravda, že str. agalaciae ( dále jen GBS - z angl. group B streptococcus ) bude vymýcen. Není to totiž možné, snažili jsme se o to již řadu let zpět,ale žádná studie neprokázala úspěch. Protože víme,že nyní absolutně ani vás ani mimčo GBS neohrožuje, vymysleli jsme „geniální“ tah a to podat antibiotika jen k porodu. Léčení v pochvě je tudíž zcela zbytečné , streptokok se stejně za pár dní po přeléčení znovu objeví. Protože vás ani mimčo v předporodním období vůbec neohrožuje, všechny maminky dostanou hned jak přijdou k porodu antibiotika do žíly, v pravidelných interval až do porodu, pak se vy:,–(í. Tím se sice mikrob „nevyhubí“,ale vytvoří se účinná koncentrace v krvi plodu, taková ,aby bránila rozvoji novorozenecké infekce. Tento postup pak prakticky znemožní rozvoj novorozenecké infekce, od doby zavedení tohoto postupu již u žen,které jsou takto „zajištěny“ ,nevídáme žádné infekce, buďte tedy rozhodě bez obav. Ostatně ,nejste sama, GBS má v pochvě cca 20% českých rodiček, tedy každá pátá žena, v USA až např. 40% .

Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 20.05.09 12:25

Streptokoka B jsme měla taky, těhotenství to nijak neohrožuje, jen při porodu se podávají antibiotika, aby nedošlo k infekci u dítěte. Já dostala taky ATB, ale Matýsek měl navíc silnou žloutenku a porod byl hodně dlouhý, takže lehká infekce se u něj rozvinula, hned druhý den po porordu dostal ATB, v porodnici jsme zůstali o týden déle na dobrání. Žádné následky nemá, ani není nějak více nemocný…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 20.05.09 15:24

Moje kamaradka ma taky streptokoka a nijak ji to nelecili. Cekali asi do 16. tydne a nakonec ji stejne rekli, ze bude lepsi na to zadne prasky nebrat. Ted uz je bez problemu ve 30. tydnu.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 21.05.09 09:41

Já byla GBS pozitivní u obou těhu. U obou mi chtěli dát při porodu ATB, ale vzhledem k rychlosti porodů to ani u jednoho nestihli.

A v pořádku jsme všichni :lol: :lol:

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.05.09 12:44

Ahojky, ja jsem mela streptokoka faecalis, je jich vic druhu a zpusoboval mi predcasny porod, takze mi dali ve 30 tydnu atb, kapacky a polezela jsem si par tydnu ve spitale…Mela jsem ty streptokoky totiz dva a jeden uplne nezmizel…tak nevim no…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >