Streptokok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 20.05.09 11:37
Streptokok

Ahojky,od minulého týdne jsem oficiálně těhotná..Bohužel mi ale zároveň řekli, že mám streptokok..Bojím se, že bych mohla potratit nebo mít poškozený plod..Máte s tím někdo prosím zkušenosti..?? Vím že stěry na streptokok se berou až kolem 30týdne těhotenství…ale ráda bych věděla, jestli se někdo setkal s tímhle i v začátcích­..Dík moc

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.05.09 11:41

Stěry na streptokoka se dělají i na začátku těhu, pokud někdy brzy předtím nebyla provedena preventivní prohlídka. A co jsem četla, tak pokud se to včas léčí, problém by být neměl. Co ti řekl doktor?

belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 20.05.09 11:45

Předminulý týden mi vzali stěry, dostala jsem nějaký globule a když jsem přišla za týden na kontrolu zjistilo se že jsem těhotná..Doktor říkal ,že mi teď nechce dávat další antibiotika..tak nevím..1.6.jdu znova tak snad to bude ok:-(

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 20.05.09 12:00

Pokud to dobře chápu, tak streptokok je naprosto běžná záležitost, cituji z www.porodnice.cz:
rozhodně není pravda, že str. agalaciae ( dále jen GBS - z angl. group B streptococcus ) bude vymýcen. Není to totiž možné, snažili jsme se o to již řadu let zpět,ale žádná studie neprokázala úspěch. Protože víme,že nyní absolutně ani vás ani mimčo GBS neohrožuje, vymysleli jsme „geniální“ tah a to podat antibiotika jen k porodu. Léčení v pochvě je tudíž zcela zbytečné , streptokok se stejně za pár dní po přeléčení znovu objeví. Protože vás ani mimčo v předporodním období vůbec neohrožuje, všechny maminky dostanou hned jak přijdou k porodu antibiotika do žíly, v pravidelných interval až do porodu, pak se vy:,–(í. Tím se sice mikrob „nevyhubí“,ale vytvoří se účinná koncentrace v krvi plodu, taková ,aby bránila rozvoji novorozenecké infekce. Tento postup pak prakticky znemožní rozvoj novorozenecké infekce, od doby zavedení tohoto postupu již u žen,které jsou takto „zajištěny“ ,nevídáme žádné infekce, buďte tedy rozhodě bez obav. Ostatně ,nejste sama, GBS má v pochvě cca 20% českých rodiček, tedy každá pátá žena, v USA až např. 40% .

Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 20.05.09 12:25

Streptokoka B jsme měla taky, těhotenství to nijak neohrožuje, jen při porodu se podávají antibiotika, aby nedošlo k infekci u dítěte. Já dostala taky ATB, ale Matýsek měl navíc silnou žloutenku a porod byl hodně dlouhý, takže lehká infekce se u něj rozvinula, hned druhý den po porordu dostal ATB, v porodnici jsme zůstali o týden déle na dobrání. Žádné následky nemá, ani není nějak více nemocný…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 20.05.09 15:24

Moje kamaradka ma taky streptokoka a nijak ji to nelecili. Cekali asi do 16. tydne a nakonec ji stejne rekli, ze bude lepsi na to zadne prasky nebrat. Ted uz je bez problemu ve 30. tydnu.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 21.05.09 09:41

Já byla GBS pozitivní u obou těhu. U obou mi chtěli dát při porodu ATB, ale vzhledem k rychlosti porodů to ani u jednoho nestihli.

A v pořádku jsme všichni :lol: :lol:

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.05.09 12:44

Ahojky, ja jsem mela streptokoka faecalis, je jich vic druhu a zpusoboval mi predcasny porod, takze mi dali ve 30 tydnu atb, kapacky a polezela jsem si par tydnu ve spitale…Mela jsem ty streptokoky totiz dva a jeden uplne nezmizel…tak nevim no…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >