Střídavá péče - konflikt

111
21.7.15 13:34

Střídavá péče-konflikt

Ahoj všichni, potřebuju se vypsat a případně si přečíst Vaše názory. S manželem se od června rozvádíme, do té doby nejevil valný zájem o rodinu, pracovně i fakticky byl většinu času cca 400 km od nás, navštěvoval nás tak 2-4× za měsíc vždy na pár dní. Máme čtyřletou holčičku a tříletého chlapečka. Peněz mi moc nedával, většinou 4-6 tisíc měsíčně, někdy trochu víc a někdy taky nic. Pokaždé vysvětloval, že měl velké vedlejší výdaje na své auto, na alimenty svých starších dětí, na to a na ono… Přesto že věčně nebyl doma, volal tak 3× denně, psal sms, jak nás všechny miluje a stýská se mu… realita byla ale zřejmě jiná. Teď, během rozvodu, se začal enormě (na sebe) věnovat dětem, 1× za 14 dní si je odveze k sobě na víkend a tam je rozmazluje, dělá, co jim na očích vidí a je ten nejlepší táta. Čeká nás soud kvůli péči o děti a on si zažádal o svěření do své péče a nebo o střídavou péči. Myslíte, že má šanci? V místě svého bydliště má čtyřpokojový byt a klasické zázemí středně velkého města (školka, lékař…) Pracuje jako řidič náklaďáku na turnusy. Já mám pro děti taky slušné zázemí, pracuju, slušně vydělávám, věnuju se jim, v záloze máme babičku. Moje představa je svěření do výhradní péče matky, kontakt s otcem každý druhý víkend + něco přes prázdniny a svátky. Dosud jsem se o ně starala z 99% procent já. V pondělí máme soud a já se pořád užírám představou, že se soudce zblázní a přiklepne nám tu střídavku, nebo nedej bože výhradní péči otce. Tam, kde on bydlí, jsou taková podivná Stínadla, jeho starší děti mají problémy se zákonem, holky z jeho rodiny často otěhotní před 18. rokem, lidi se tam podrážejí… Kdybych věděla, že je můj budoucí ex normální, asi bych proti střídavce nic neměla, alespoň do zahájení školní docházky. Ale takhle…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
21.7.15 13:38

Myslím, že střídavou péči dostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14283
21.7.15 13:46

Tak pokud pracuje jako řidič na turnusy, jak si to představuje se střídavou péčí? Ty turnusy jsou nějak pravidelné? Kdo by se o děti staral v jeho nepřítomnosti? Výhradní péči na základě toho co jsi napsala určitě nedostane…s tou střídavkou kdo ví, na to jsi nám neposkytla dostatek info…ale nedovolila bych si tvrdit, že dostane střídavku na 10% jako radkka, protože opravdu netuším, zda pro to má předpoklady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.7.15 13:51

@Keyllah Já to netvrdím, já si to myslím. Práci jsem pochopila tak, že to funguje pravidelně, naivně jsem si myslela, že jinak by o střídavku nežádal :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12796
21.7.15 13:53
@radkka píše:
@Keyllah Já to netvrdím, já si to myslím. Práci jsem pochopila tak, že to funguje pravidelně, naivně jsem si myslela, že jinak by o střídavku nežádal :oops: :mrgreen:

třeba chce jenom pocuchat zakladatelce nervy. Mamčin exmanžel taky přišel k soudu, že chce výhradní péči. Dceru do péče dostala matka. On by nebyl schopný se o ni postarat, neměl na to zázemí. Přesto to na začátku stání požadovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
21.7.15 13:57

Uf, nedovedu si vůbec představit malou nevidět půl měsíce.
Vím, že otec může říct to samé, ale… Prostě si myslím, že malé dítě patří k matce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.7.15 13:59
@omites píše:
třeba chce jenom pocuchat zakladatelce nervy. Mamčin exmanžel taky přišel k soudu, že chce výhradní péči. Dceru do péče dostala matka. On by nebyl schopný se o ni postarat, neměl na to zázemí. Přesto to na začátku stání požadovat.

To je možné. Že by dostal děti do péče podle mě nehrozí ani náhodou, ale střídavá péče je podle mého časté řešení a pokud nebude vykazovat známky neschopnosti, tak si myslím, že je dost možné, aby ji dostal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
21.7.15 13:59

@Renoir Pokud přijde dobře připravený a bude chtít střídavku v ty čase, kyd bude doma, může ji dostat.

Ovšem, pokud se od děti dlouhodobě nestaral, asi zjistí, že to není taková legrace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26495
21.7.15 14:04

Mě se zdá, že časově dělal, co mohl, ne? Jezdil domů 2-4 krát měsíčně na pár dní, to není tak málo, pokud dělá turnusy. A každý den psal a smskoval, to vypadá, že se zajímal dost. :nevim:
Takže bych taky řekla, že mu dají střídavku, pokud bude mít podmínky proto o děti se starat.
Nemyslím si, že děti patří jen k mámě, děti jsou obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 14:07

Já si teda nejsem jistá ani u tý střídavky, protože pokud vím, tak by měly děti mít stabilní zázemí, takže střídavka v jednom městě není problém a běžně se dává (často i přes odpor jednoho z rodičů), ale 400km daleko? Děti budou každé dva týdny měnit školku, později školu, kroužky, kamarády,…?
Nemyslím si, že to soudce schválí, nebude to v zájmu jejich psychického vývoje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
21.7.15 14:10

Není na střídavku nutností to, aby dítě chodilo jen do jedné školy? Pokud bydlí 400 km daleko, tak to asi nehrozí, ne? Nevím, jak to je, ptám se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.7.15 14:14
@rezulka píše:
Není na střídavku nutností to, aby dítě chodilo jen do jedné školy? Pokud bydlí 400 km daleko, tak to asi nehrozí, ne? Nevím, jak to je, ptám se.

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
21.7.15 14:56
@rezulka píše:
Není na střídavku nutností to, aby dítě chodilo jen do jedné školy? Pokud bydlí 400 km daleko, tak to asi nehrozí, ne? Nevím, jak to je, ptám se.

bohužel to nutnost není, blbost některých soudců a rodičů je věčná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
21.7.15 15:42

Ano, mě taky mátlo, že pořád volá a esemeskuje, vykládala jsem si to jako zájem o děti. Ale v letních měsících jezdil k nám tak 1-2× za měsíc, z mého pohledu to bylo za účelem - pomazlit se s dětmi, potěšit se s ženou, najíst se a vyspat. A pak hurá zpátky. Jeho příjezdy a odjezdy byly nevyzpytatelné, neřídily se příliš směnami. Pokud slíbil, že dorazí ve středu, přijel třeba až v sobotu a odjel dřív než avízoval. Kolikrát jsem kvůli němu musela narychlo hledat hlídání pro prcky, protože nepřijel a dopředu nic neřekl. Od roku a půl toho mladšího pracuju, protože jeho příspěvky by nestačily na chod domácnosti. Jenže tyhle věci nemám nikde zdokumentované, on u soudu může říkat opak a je to tvrzení proti tvrzení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
21.7.15 17:40

Co znamena, ze neni budouci ex normalni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama