Střídavá péče - kupuje si dítě?

19.11.15 10:43

Střídavá péče kupuje si dítě ?

Dobrý den,
je to necelý měsíc, čily velmi krátká doba co mě přítelkyně vykopla z domu.
Bydleli jsme spolu 8 let, za tu dobu jsem investoval do společného bydlení nemalé peníze na rekonstrukce domu a jeho okolí. Pořídily jsme si chtěné miminko.
Moje příjmy v čistém (doložené byli od 2 000 000 do 2 500 000). Příjmy přítelkyně (doložené asi 300 000 max.).
V domě jsem něměl trvalé bydliště… atd..

Byli jsme u advokátky a po stránce finanční jsme vyrovnaní, i když s tím nejsem spokojen jak, tak jsme…
Co se dcerky týče dohodly jsme se na střídavé týden a týden + (já ji platím 1500 měsíčně na malou na účet, malá ma 2 roky a 3 měsíce), zatím to tak nějak funguje, ale nemáme to orazítkováno soudem…

O co teď jde:
přijde mi, že ex-přítelkyně se snaží dělat vše proto aby časem dostala malou jen pro sebe…

První problém v pátek jsem si převzal malou, měl jsem ji sobota, neděle a v pondělí vracel zpět ex-přítelkyni. Ve dveřích mi říkala jestli bude malá nemocná, nebo někdo od nás s domu tak mi malou nedá, a já přikývl a souhlasil.
Za dvě hodiny my psala, že má malá rýmu a druhej den ráno, že má malá zvýšenou teplotu až horečku a, že jsem ji nachladil atd…, že mám přijet a jet s nima k doktorce… a tak se stalo. Jen dcerka poznala kam to jdeme a už začala brečet, když ji pak paní doktorka prohlédala tak malá samozřejmě brečela, a tak jí tekl soplík. Doktorka nenapsala žádné léky ani kapky nic, řekla, že se jí zdá být v pořádku, že v krčku nic nemá, ale že jí soplík teče a tak kdyby ji tekl či nechtěl téct tak že má přítelkyně odsávat. Další den ve středu mi expřítelkyně volá, že malá už je zdravá, rýmu prej už nemá, a že potřebuje ve čtvrtek hlídat. Souhlasil jsem. Čtvrtek malá plně fit a po rýmě ani stopi. Prej ale i dvoudení rýma je vysvětlovala mi přítelkyně prej si to zjišťovala…
Ale přítelkyně měla rýmu jako šráky, ale to už nevadilo.

Další tejden, zaslechl jsem z ust přítelkyně Natálko já jsem ti koupila tolik kokynek, že to ani nesníš. A opravdu, kinder čokoládky po 10seti balení, brumíky taky x balení atd…
Je dobré dávat dítěti každej den sladký, a ke snídani pravidelně brumíka? Malá má 2 roky a jen čekám kdy se jí začnou dělat kazíky.
Když jsem si pak malou vzal, tak mi moc nechtěla jíst, pořád chodila, že chce na kakáček ale pořád nic. Měla zácpu a stolici až čtvrtej den, když chudinka byla na hrnečku třepala se jak tlačila, bobek že jí to div zadeček nenatrhlo, potom jenom chodila chytala se za zadek a pofňukovala au au au bobo.
Další týden když jsem si pak jel pro ni tak jsem se stavil za „švagrovou přítelkyní“ říkala : Jsem nemocná beru antibiotika, bylo mi hrozně ale už je mi lepší, taky řekla, myslela jsem, že přijdeš i z malou (teprve jsem jel pro ni)… XXX tu včera byla s Natálkou, se na mě podívat, že jdou na procházku.
Pak jsem se ptal expřítelkyně jestli je normální mě zakazovat malou když bude někdo od Nás s domu nemocný, nebo malá, ale že ona jde k „švagrové“ to už je v pořádku? Na to mi odpověděla, když je někdo nemocný tak tam s ním nejdu.

A teď malé prostě kupuje drahé hračky, a chválí se mi s tím co jí koupila.

Teď se ptám jakej na toto máte názor, může si takto malou kupovat, a myslíte, že si může malou kupovat takto do nekonečna… Co proti tomu můžu dělat a jak se bránit, nebudu přece cpát malou cukrovím jako ex-přítelkyně
Dneska je to cukrovi, zítra to bude škola a učení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.15 10:49

@Jan-Honza zásadní chyba je, že nemáte péči určenou soudem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.11.15 10:50

Jestli jste spolu beli 8 let a mate spolu dite, tak byste meli byt schopni si normalne promluvit.

neni v pohode cpat dite sladkym, ale neni to ani protizakonne. a jinak nechapu predavani na vikend, kdyz mate stridavku po tydnu. pak taky nema byt zadne „dam/nedam“ ti dite, proste u tebe je stejne doma jako u ni. dite si preber, at je v jakemkoliv stavu.

a rozhodne bych si to nechala posvetit soudem. jinak budete mit driv nebo pozdeji jasny problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 10:53

Nech si péči určit soudně a neexistuje, že by k tobě nešla, protože má rýmu, při střídavé péči je u tebe stejně doma, jako u ní. S tím, co jí dává jíst toho moc nenaděláš, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
19.11.15 10:54

Neřeš to, podstatné je urychleně tu vaši dohodu o péči nechat posvětit soudem. Urychleně, dokud se nešprajcuje. Že jí kupuje hračky je fuk, sladké je mor, ale moc s tím neuděláš. Zatím to prosím nijak nehroť, potřebuješ tu dohodu o střídavé péči mít posvěcenou soudem, pak co je psáno, to je dáno, musí ti ji dát i nemocnou. Dítě je zatím malinké, takže na nějaké jeho „názory“ nikdo brát zřetel nebude, jako aby ses nebál, že řeknbe maminka mi dává kokína, chci k ní a soud ti ji vezme. Takhle to nefunguje. Takže, snaž se udržet bývalku v klidu do soudu a snaž se mít urychleně potvrzenou střídavku, u takhle malého dítěte je to poměrně zázračná věc, že ti na to kývla a soud ti to posvětí. Až to budeš mít černé na bílém, mžeš se pokusit tlačit na správnou stravu. Do soudu nedráždi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MCH
175
19.11.15 10:56

Ahoj, zkus napsat prispevek i na server stridavka.cz, do rubriky Diskuze, podtema „Fungování střídavé péče“. Bude zajimave, co ti odpovi tatinci, co preferuji a vykonavaji stridavou peci. Plus ti rovnou daji i cenne rady, jak o moznost stridavky do soudniho stani neprijit.
Jako ruzne vychovne preference rodice mit muzou a maji, s tim se neda nic delat, max. to expritelkyni muzes rict, pokud bude ochotna to vzit na vedomi, narizovat nebo silou nic nezmuzes. Nemoce - to je jedna z castych vymluv slouzicich k braneni styku opravneneho rodice s ditetem. To postupne muze jeste vic hrotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
19.11.15 10:58

Zažádej si na soud. zatím exku písemně informuj o tom, že máš zájem se o dceru starat, i když je nemocná, že to nebrání tomu, aby byla u tebe. Pozor, soud bude hlavně přihlížet k tomu, co už funguje, tak jestli tu střídavku chceš, tak ať opravdu funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 11:23

Nech si to určit soudem, budete mít klid - možná prozatím sepsat dohodu písemnou s ověřením podpisů. Sice to není soudní rozhodnutí, ale je to víc než ústní dohoda. U toho soudu pak můžeš i s tímhle papírem operovat, že jste se dohodli s manželkou na střídavce, že to máš černé na bílém.
Také to, že (pokud vím, pokud se mýlím, opravte mě), dítě se střídá nemoc/nenemoc.
A co se týče dobrot, je to těžký, ale neuděláš nic. Většina žen má opačný problém - že dítě extrémně rozmazluje otec a ony musí řešit následky (a být za potvoru, že maminka nedovolí lézt z okna, že maminka nedovolí místo oběda mekáče atd).
To je prostě úskalí každé výchovy. Koneckonců i té, když jsou oba rodiče pod jednou střechou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 07:17

Máme zatím písemnou dohodu podepsanou u advokátky o střídavé péči týden a týden s ověřenými podpisy. Ze začátku jsme to střidaly tak nějak po 4 dnech, ale v čil už budeme týden a týden. Ale až to půjde na soud tak mám obavi, že s tím matka nebude souhlasit. Taky jí do teď platím 1500,– (advokátka navrhla 1500,– až 2000,–), a zajímalo by mě co bude jestli si nenajde práci až jí skončí mateřská… vzítí jsme nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57535
20.11.15 07:23

Pro tebe se nezmeni nic. jen ji muzes dobrovolne pomahat. tve alimenty se pocitaji z tvych prijmu a pripadne majetku.
ale jinak tem prijmum v uvodu vubec nerozumim.
neni tyden a tyden na dvoulete de strasne dlouho? s tim bych se u soudu taky safra cukala. a to jsem jinak zastance stridavky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.11.15 07:26

@Jan-Honza Hlavně se snaž, ať ta střídavka funguje, než ten soud bude. Pokud matka nebude souhlasit, stejně to nejspíš půjde na posudky.
protože věř, že jak píše @Lama Lama, že se matka bude cukat, to jí fakt bude prd platné :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57535
20.11.15 07:31
@Tiger-lily píše:
@Jan-Honza Hlavně se snaž, ať ta střídavka funguje, než ten soud bude. Pokud matka nebude souhlasit, stejně to nejspíš půjde na posudky.
protože věř, že jak píše @Lama Lama, že se matka bude cukat, to jí fakt bude prd platné :D

tak uhrat treba kratsi rezim stridani nebi styk s ditetem behem jeho tydne…
navuc je na rodicaku, dosud, takze predpokladam ze dosud celodennne pecovala matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.11.15 07:35

@Lama Lama tak to jo, kratší střídání asi ano, měla jsem na mysli, že by je tím, že nesouhlasí, zrušila střídavku, to ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 08:20

Jo já chtěl kratší intervaly, a nebo i delší, nabídl jsem matce, že může za malou kdykoliv přijet a nechám je klidně samotné když si to bude matka přát, taky jsem ji navrhoval aby za mnou přišla s malou když jsem v práci, pracuji 200metrů od jejího domu, ale ona ani s jedním nesouhlasila.
Ano matka je ještě na rodičovské, fungovalo to tak, že dopoledne jsem se věnoval dceři, a matka vařila, nebo dělala jinou práci. A já šel pak po obědě na odpolední, nebo když jsem měl noční trávily jsme čas společně.

Jinak k těm příjmům, beru v průměru čistého 17 000,– (je to skoro dva roky co jsem změnil zaměstnání a šel s příjmy razantně dolů).
Matka bere 5000,– rodičovské. Momentálně je na ÚP.
Po dobu 8 let společného žití, více nepracovala jak pracovala. Vyměnila 3 zaměstnání a nakonec v posledním dala výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.11.15 13:41

@Jan-Honza Když chodíš na noční, jak máš zajištěné hlídání? a co je to za ptákovinu, buď je na úp nebo na rp i když tohle nemá na péči žádný vliv :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama