Střídavá péče? Projde mu to?

Anonymní
19.9.20 01:38

Střídavá péče? Projde mu to?

Zdravím, mám dotaz, můj expritel (nejsme spolu již přes rok) mi dnes oznámil, ze zazada o stridavou péči. Malé jsou 4 roky, po cele tři roky se o malou starám takřka sama, s ničím nikdy nepomahal a zájem nejevil… ani když s námi žil. Skončilo to tím, ze mě napadl s nožem, před dcerou, která se chudinka schovávala pod deku (vše jsem nahlásila na policii a má i zápis na OSPODU, jelikož dceru zařadili do seznamu ohrožených děti)… toto napadeni se pak nejakym zpusobem zametlo pod koberec…a hráli v tom roli drogy, ale na to bohužel nemám žádný důkaz. Utla jsem to, a malou mu nejdřív nechtěla dávat, poté jsem mu ji pujcovala s tím, ze jsem mu ji musela až nutit, protože chtěla vidět tatínka. Pak přišlo období cca od ledna kdy absolutně nejevil zájem a alimenty mi dávala jeho máma, když jsem mu psala, ze malá potřebuje např. nové backurky vůbec nereagoval, občas napsal sms jak se máme, ale to vážně zřídka kdy. A teď po půl roce si našel přítelkyni, nastěhoval se k ni, a začal si ji půjčovat, občas na den na dva, ale bohužel vidím to tak, ze jen proto, aby se předváděl před novou přítelkyní. Vždy když mi ji vracejí, říká mi, ze ji tatínek s tetou řekli, ze maminka je zla, a ze uz brzo bude bydlet s nimi, a place mi tady.Dnes jsem jim svolila, ze si ji mohou vzít do neděle. A před chvíli mi přišla sms, ze budou žádat o stridavou. Nemůžu ani spát jelikož malá je na mě dost fixovana, jsme spolu pořad… neumím si představit, ze bych byla týden bez ni… cely rok nás nechal na holickach a teď si chce zase hrát na tatu..Je mi z toho dost smutno. Myslíte, ze mu to projde? :zed: :zed: ještě bych měla dodat, ze není uveden v rodném listě jako otec.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62
19.9.20 02:03

Omg, obcas mam pocit ze je to pro dobrotu na zebrotu. :cert: Prispiva na dceru pravidelne??? kdyz neni v rodnem liste. chapu tvuj strach. nespala bych z toho tejden. 8o

Příspěvek upraven 19.09.20 v 02:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 02:07

@Kulihraskova Od nej jsem peníze do ruky dostala za cely rok tak 3×, většinou mi je dává jeho máma ze svého (extchyne), takže ani nevím, zda se to dá brát jako od nej.

• Citovat
  • Nahlásit
62
19.9.20 02:09

A s jeho mamkou vychazis?? ze kdyby chteli slyset I jeji nazor jestli by stala za tebou. btw proc neni v rodnem liste? a kolik je vam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 02:19

@Kulihraskova V rodném listě není, protože je to blbec, je to dost absurdní, ale bohužel pravda…šli jsme těsně před porodem přiznat otcovství na matriku a on zrovna měl jen takovou tu zelenou kartičku z magistrátu místo občanky, jelikož ji ztratil… tak nám řekli, ze to nemůžou bez obcanky zapsat, ze až bude mít novou máme se dostavit znovu… za dva dny poté jsem porodila, a cele 3 roky, co s nama žil nebyl schopny tam se mnou jít, pořad věcné výmluvy… přišlo mi ze to děla schválně. Ano s jeho mámou i babičkou vycházíme perfektně bych řekla, jeho babicka mi dnes řekla, ze pokud to udělají, ze bude první kdo by byl proti a ze mi pujde klidně svědčit :andel:. Jinak je mi 26… :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 02:26

Vy vubec nemate povinnost mu dceru davat. Pokud neni uveden v jejim rodnem listu, nema ani prava, ani povinnosti. Nejdrive at dojde s vami na matriku se zapsat do RL, Vy pote zazadejte o svereni ditete do pece a vyzivne.

• Citovat
  • Nahlásit
62
19.9.20 02:33

Asi doporuceni nebranit styku s otcem (pak by si byla bohuzel ty ta spatna I kdyz otec je nejspis kok#@). ale schovavala bych si materialy (sms, zpravy, vypisu z uctu atd) jak se chova a co posila. jinak si myslim ze spis buzeruje. az ho nova partnerka prestane bavit tak sa zase snad klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
19.9.20 02:35
@Anonymní píše:
Vy vubec nemate povinnost mu dceru davat. Pokud neni uveden v jejim rodnem listu, nema ani prava, ani povinnosti. Nejdrive at dojde s vami na matriku se zapsat do RL, Vy pote zazadejte o svereni ditete do pece a vyzivne.

Jen se bojim ze zasani do RL muze byt sakra rychle… ale nemyslim si ze on je typek co by to dotahnul do konce (cokoliv) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6738
19.9.20 03:27

8o Není v RL? Uvědomuješ si že není povinnen ti platit alimenty? Protože pro stát není otec? Nemusí ti platit ani korunu a zajímat se taky ne.
Ano, může si požádat o zapsání do RL a dopíšou ho. Ale bez toho ani ránu. Nicméně ani ránu včetně alimentů :nevim: Ty máš sakra štěstí že je blbej a platí ti když nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
19.9.20 04:21

Když není v RL tak nemá nárok. Ať si klidně požádá, ale jestli je mu párno pořád milejší (což stoprocentně bude), tak to dál než se optat nedotáhne…
Buď v klidu a být tebou, prober co se děje s extchyni :) Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
19.9.20 05:02
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz, můj expritel (nejsme spolu již přes rok) mi dnes oznámil, ze zazada o stridavou péči. Malé jsou 4 roky, po cele tři roky se o malou starám takřka sama, s ničím nikdy nepomahal a zájem nejevil… ani když s námi žil. Skončilo to tím, ze mě napadl s nožem, před dcerou, která se chudinka schovávala pod deku (vše jsem nahlásila na policii a má i zápis na OSPODU, jelikož dceru zařadili do seznamu ohrožených děti)… toto napadeni se pak nejakym zpusobem zametlo pod koberec…a hráli v tom roli drogy, ale na to bohužel nemám žádný důkaz. Utla jsem to, a malou mu nejdřív nechtěla dávat, poté jsem mu ji pujcovala s tím, ze jsem mu ji musela až nutit, protože chtěla vidět tatínka. Pak přišlo období cca od ledna kdy absolutně nejevil zájem a alimenty mi dávala jeho máma, když jsem mu psala, ze malá potřebuje např. nové backurky vůbec nereagoval, občas napsal sms jak se máme, ale to vážně zřídka kdy. A teď po půl roce si našel přítelkyni, nastěhoval se k ni, a začal si ji půjčovat, občas na den na dva, ale bohužel vidím to tak, ze jen proto, aby se předváděl před novou přítelkyní. Vždy když mi ji vracejí, říká mi, ze ji tatínek s tetou řekli, ze maminka je zla, a ze uz brzo bude bydlet s nimi, a place mi tady.Dnes jsem jim svolila, ze si ji mohou vzít do neděle. A před chvíli mi přišla sms, ze budou žádat o stridavou. Nemůžu ani spát jelikož malá je na mě dost fixovana, jsme spolu pořad… neumím si představit, ze bych byla týden bez ni… cely rok nás nechal na holickach a teď si chce zase hrát na tatu..Je mi z toho dost smutno. Myslíte, ze mu to projde? :zed: :zed: ještě bych měla dodat, ze není uveden v rodném listě jako otec.

Neni jako otec zapsany v RL, nemuze zadat o stridavou peci.
Zapsat se do RL jako otec muze pouze s tvym souhlasem. Bez tveho souhlasu ho na matrice nezapisi a on by musel podat zalobu na urceni otcovstvi (s jeho laxnim pristupem k tomu nedojde).
Jedinny rodic jsi uredne ty. Tedy nemas zadnou povinnost dbat na to, aby dcera udrzovala styk s biootcem. Je to jen moralni povinnost. Pokud je dcera s nim spokojena a sryk s otcem ji prospiva, neni duvod ve styku branit. Pokud by vsak on na ni mel spatny vliv, pak to muzes utnout. On totiz jako uredne neotec nema zadna prava, ale bohuzel taky zadne povinnosti (vcetne toho, ze nema povinnost platit dceri vyzivne).
Stridave pece bych se fakt nebala. V jeho neprospech hovori spousta faktoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
19.9.20 05:33

Takovej blbec, co se nezmuze ani na zapsani do RL, tak se nejspis nezmuze ani na zadost o stridavku. Vetsinou tim chlapi jen vyhrozujou a skutek utek. On ten proces kolem toho je dost na dlouho a je to proste „voser“, kor pokud nedojde k dohode. Pravnici taky nejsou levny. Takze si myslim, ze tak na 90% muzes byt v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
19.9.20 05:45

Polid neni v RL, tak to neni otec. Nemusi ti platit ani korunu a taky nema na dite zadny narok. Nemuze si vybehat stridavku bez zapisu do RL a s tim jsoi pak spojeny alimenty, ktery musi platit jinak soud, exekutor, kriminal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23040
19.9.20 06:02

Já bych si zas tak jistá nebyla. On je možná nezodpovědný, ale taky je možné, že jeho přítelkyně nemůže mít děti a udělá cokoliv, aby ke střídavce došlo. Nepodcenovala bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.9.20 07:11

Jak už tu bylo napsáno, alimenty platit nemusí, dítě vídat nemusí. Vlastně jedině plus, když uvede, že ačkoli není uveden v RL, o dceru se občas zajímal a občas něco poslal. To, co poslala babička, nebude bráno jako alimenty.

Po testech otcovství nárok na dítě samozřejmě má a pokud vede řádný život, může mu soud střídavku odklepnout. Ze začátku asi půjde o pravidelný víkendový styk, přespávání a postupně se najede na celý týden - aspoň tak, to měla známá, aby to pro dceru nebyla taková velká změna ze dne na den.

Ty to zvládneš, neboj. Budeš mít víc času na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama