Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Já mám studené ruce i nohy už asi 10 let a ačkoliv jsem na to vyzkoušela všechno možné, nepomohlo nic. Chodila jsem i po různých vyšetření a když mi nikde nic nenašli, tak mi nakonec obvoďák řekl, že je to normální. No.. tak asi jo ![]()
@Janulka1989 manžel na to trpí také, nyní ho častěji začala bolet lýtka tak začal nosit klasické medicínské stahovací punčochy na podporu toku krve
a předevčírem se ptal, jestli možné, aby se mu díky tomu začaly lépe prokrvovat chodidla, protože prý je ted už nesnese pod peřinou a musí větrat
doposud totiž musel usínat budto po koupeli nohou v horkém lavoru nebo s horkou vodou v pet lahvi pod peřinou, prostě se studenýma nohama neusnul
takže zkus to, ty stahovací punčochy
@Alisa25 čím to je nevím, ale je to tak nějak norální. tělo prostě nahán krev tam, kde ji potřebue nejvíc a to momentálně periferie nohou a rukou nejsou.
až odezní nachlazení vše se vrátí do normálu
můžeš ještě zkusit nahřívat ruce i nohy v lavoru s horkou vodou, uleví to kupodivu i nosu a bude se ti i lépe dýchat
když mám rýmu tak ač nerada meju nádobí ručně, právě proto že pak můžu chvíli normálně dýchat
Vezmi si na spaní ponožky. Mně se to osvědčilo. Taky se mi špatně prokrvují nohy a tohle vždy zabrání tomu, abych se ráno probudil se solidním náběhem na nachlazení.
@Janulka1989 zkousela jsi ginkgo bilobu (Jinan dvoulaločný)?
@Alisa25 v detstvi mi vzdy pri nachlazeni naparovali nohy, takze je to zrejme normalni jev, jak pise @princeznaII . Pro vetsi efekt lze do vody pridat mlete horcicne seminko.
Studene ruce a nohy souvisí většinou s oslabenými ledvinami, a následně je třeba náchylnost k zánětům dutin, středouší, moč. ústrojí apod. Proto při nachlazení doporučují i tradiční lékaři ponořit ruce až po lokty a nohy na 20 min do horké vody.
Dlouhodobě bych zkusila takový problém řešit bylinkami, osobně mám výbornou zkušenost s Jonášovými přípravky www.joalis.cz nebo s tradiční čínskou medicínou www.patentnimedicina.cz . Vždy ale úspěch léčby závisí na dobré diagnoze.
Hodně štěstí ![]()
@AniNevim Jj i tu jsem zkoušela, poctivě jsem zobala 3 měsíce a žádná změna.
@Janulka1989 hm… mne celkem pomohla, ale i tak mam chladnejsi ruce, uz ale ne ledove. Mozna to ale bude i tim, co napsala @Markéta Fe, protoze ja jsem prodelala zanet ledviny, byla jsem lecena v nemocnici a ted cas od casu srkam ledvinovy caj. Tak je mozne, ze problem „se resi sam“, nez abych o tom vedela ![]()
Studene ruce a nohy mam od snizene fce stitne zlazy asi uz 20 let ![]()
@AniNevim Právě teď piju čistící ledvinový čaj, tak uvidím, jaké to bude po něm… jinak štítnou žlázu mám v pořádku.
@garda Tu už jsem brala celkem dlouho, jak jsem psala, ale nezaznamenala jsem žádné zlepšení..
Už to tu bylo, ledviny, denne horka lázeň se soli a to v dobe mezi 17a19h.
Ahoj uz od stredy bojuji s nejakym nachlazenim nebo chripkou nevim. Zacalo to ve strefu malou rymou a ve ctvrtek se mi pridaly teploty, zatuhlost svalu, unava. V prubehu nemoci mivam studene nohy, ruce,, nos a pichani ve stehnech. Nevite prosim cim to muze byt a co je na tyto priznaky dobre? Diky moc za rady