Studium na UPOL dálkově

492
16.4.17 22:23

Studium na UPOL dálkově

Dobrý den, máte někdo zkušenost s dálkovým studiem na UPOL, rozhoduji se mezi oborem Matematika a nebo Přírodopis se zaměřením na vzdělání. Zajímají mě TSP a celkově studium, také s čím jste si to zkombinovali. Už jsem dlouho ze školy, ale chtěla bych se ještě něčemu věnovat. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.4.17 10:03

@Dee29
Nešla bych do takového oboru. Pokud to chceš for fun, tak si vyber, co je tvému srdci nejbližší. Pokud ti chceš uplatnit, tak tento obor ne - Bc. tkaovým vzděláním je k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
19.4.17 12:05

@zvidavajanca

Právě, že učit by mě bavilo:-)a i tyto obory jsou mi z nabízených asi nejbližší. Jiné obory dálkové mě moc nelákají. Dřív jsem chtěla angličtinu, ale to nejsem schopná se naučit na úroveń přijímacích zkoušek ač mám pravidelně doučování. Nevybrala bych si něco co mě nebaví, to je pro mě ztráta času. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
23.4.17 14:11

Prirodopis na pdf upol je dost narocny, vetsina studentu sice projde do tretaku ale u statnic se vyhazuje a to ve velkem. Matika je narocna po dobu tri let nekteri ucitele maji ten svuj svet :-D ale zase u statnic clovek nenajde nic cim by predesle tri roky neprosel to se o prirodopisu bohuzel rict neda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
23.4.17 18:47

@sonulicka

A vy tam studujete? Jak jste se připravovala na přijímací zkoušky TSP? Nezdají se těžké, ale přece jenom, jestli stačí doporučená literatura, co je na stránkách nebo sehnat někde TSP, zase každá fakulta má jiné, tak mi to přijde docela nemožné se na ně nachystat :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
23.4.17 20:01

@Dee29 matika - prirodopis momentalne uz mam vse jen ty statnice z biologie :-D a to je jedno velke scifi :lol: osobne nemit vse hotove prirodopis vzdam protoze to co se deje zejmena posledni dva roky u statnic je celkem drsne uz se o ktedru zajima i dekan a rektor jak je mozne ze vetsina studentu dojde do konce a u statnic vyleti… nekteri ucitele uz nam i rekli ze to co se tam deje se vi na cele fakulte ale nikdo s tim nic nedela… no za me tohle bych si podruhe v zivote nevybrala matika byla narocna ale o tom studium proste na vs obcas je, jak rikam nekteri ucitele maji svuj svet ale statnice ackoliv byly narocne ucitele se snazili natuknout, hodne se zajimali o konkretni priklad. Jinak na tsp tenkrat jen ta doporucena literatura, nevim jak to je ted u nekterych oboru mam pocit ze se u dalkoveho uz prijimacky nedelaji ale to je vzdy dle toho kolik se prihlasi lidi, me tenkrat stacila ta doporucena literatura ale ja keste delala prijimacky na muni tam jsou sice tsp teochu jine ale pripravovala jsem se i na ne. Jak to je ted uz netusim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
23.4.17 20:05

@sonulicka
To vám tedy nezávidím, snad se to zlepší. Počítám s tím, že VŠ by měla být náročnější. Píšou TSP, mají tam i vzor, takový hodně všeobecný. A jaká je matika není to až moc sci-fi dá se to pochopit, nejsem úplně mimo, ale ani ne matematický genius :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
24.4.17 07:18

@Dee29 jako reknu to tak pokud tihnes k biologii bez do toho ja tihla vzdy prvotne k matice maturita z matiky byla pohodicka a miluji pocitani, ikdyz tam jsem se obcas pekne zapotila. Biologii jsem zvolila jako druhy obor ze jsem ji mela rada ale za ty roky tam se priznam ze ji spis nesnasim 8o opravdu me totlne prestala bavit mozna na to nemam mozna ta narocnost je jinde nevim ale casto me i odrazuje fakt jak to dnes deti na zs maji jake jsou pozadavky a co je vyvijeno za tlak tam. Bohuzel kdyz jsem tam zacinala na katedre bylo mnoho skvelych ucitelu kteri se snazili byt napomocni a vse vysvetlovat ted se to zmenilo posledni dva roky je mnoho ucitelu pryc prisli novi kteri byli asi vybrani cilene a odppvidaji ppzadavkum vedeni… clovek pak zjisti ze jde ke statnicim a v otazkach jsou otazky ktere se ani nedelali behem tech roku… co se tyce matiky po prvnim roce jsem si rikala ze na to prdi ze mi to nestoji za ty nervy ale pak jsem se rozhodla jeste pul roku zkusit a bylo to lepsi naucila jsem se ze na zkousku se musim pripravovat jinak ze jen priklady nestaci a stejne tak ze nestaci definice ale ze je nitne jim porozumet vem si nejake vs skripta z matiky a budes mit hned predstavu co se pp tobe bude chtit a jak moc tomu porozumis. Jinak vyuka tedy u dalkaru je hodne omezena a vse je prakticky na tobe a na tvem samostudiu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
24.4.17 08:51

@sonulicka
děkuji moc za informace
já mám prvotně ráda Biologii, chtěla jsem se jí vždycky věnovat. Ale je to hodně obsáhlý obor některé věci taky nemusím jako rostliny a ekologie, já jsem spíš takový vědecký tip, baví mě přemýšlet a řešit, logika atd… Matiku mám tak napůl extra problém mi nedělala, docela mě baví počítat, ale zase na gymplu ve 4. ročníku už jsem se docela potila, tak nevím jestli na to mám :-). Taky asi záleží co se mi bude lépe učit jako samostudentovi, jak píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
24.4.17 08:59

@Dee29 no ja to takhle mela z biologii mela jsem ji rada nevadila mi ale uplny nadsenec nejsem a jde to znat presne jak rikas je to neskutecne obsahly oblr vlastne na statnice se pozdauje obecna biologie, genetika, molekularni biologie, pak viry, rasy, nizsi rostliny, mikrobiologie, vyssi rostliny, pak obecne veci z botaniky jako kvet plod listy atd, nasledne obecna zoologie, bezobratli, strunatci, ekologie, geologie, clovek, plus veci z didaktiky takze to lvantum informaci je neskutecne. A to me celkem nici jsou oblasti kde me to bavi ale pak oblasti kde se dost trapim a nebavi me to. Matika se celkem prolina hodne veci v analyze vstupuje do algebry a zase z analyticke geometri vyuzijes nektere veci v algebre jako prijde mi tam ta provazanost vetsi navic vlastne studium bylo mat analyza 1,2,3,4 a postupne clovek cerpal v 1 se resili limity fci jedne promenne a v 3 fci vice promennych a clovek kdyz se najcil jednicku cerpal ve trojce proste bylo to takove lepsi, a na statnicich jsem to dost pocitila ze se hldne odkazovalo a uvadelo jako jaky je mezi tim rozdil. Ja treba s maturitou nemela problem mela jsem za jedna z matiky a byl to jediny predmet na ktery jsem se nemusela ucit proto ikdyz jsem se tsdy teda zapotila bylo mi to o dost blizsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
24.4.17 09:12

Děkuji moc za informace, ještě budu přemýšlet.:lol:

Vlastně mám to přesně opačně, já maturovala z Biologie, ta mi přišla vždycky v pohodě. Ale trošku mě odrazuje to množství a taky poměry na katedře, které jsi psala. Matiku už v hlavě moc nemám, tak nevím jestli bych to zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
24.4.17 09:48

@Dee29 hele pomery na katedre jsou jake jsou ale za ty roky se to tam tak strida ze nez dojdes ke konci muze to byt na kterekoliv katedre jinak stejne podobne to nikdy neovlivnis. Ja jsem zas zastancem ze plkud clovek o necem sni a touzi ma to zkusit protoze pak si to bude furt vycitat a premyslet takze jestli je biologie tvou sedcovoubzalezitosti tak do ni bez a priber si k tomu to co je tvemu srdci nejbliz a k cemu tohnes!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.17 15:01

Ahoj, nevíte někdo jak to chodí na Upolu na specce? Jací jsou vyučující z katedry speciální pedagogiky? Je konkrétně někdo, na koho si dát pozor? Koncem září nastupuji kombinovaně. Nevím co čekat. Děkuji za případné info. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
9.9.17 15:11

Ahoj, jo studuji tam, na jaký obor se hlásíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.17 16:29

@dasavr Specialni pedagogika vychovatelství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie