Studium učitelství estetické výchovy

13.4.17 14:28

Studium učitelství estetické výchovy

Dobrý den, nestudujete někdo prosím dálkově obor na Masarykově univerzitě učitelství estetické výchovy? Dá se zvládnout, jak časově je náročné? Děkuji, Anna :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.6.18 17:48

@anicka567 Ahoj, nevím jestli ti to ještě pomůže, ale já jsem učitelství EsV na MU studovala (kombinovaně). Časově to bylo náročné v případě, že člověk chodil na všechny přednášky atd. Já jsem kvůli zaměstnání jezdila pouze 1× za 14 dní ve čtvrtek, ale s tím, že jsem měla docela problém nasbírat kredity za povinně volitelné předměty. Jinak jsou tam předměty z oblasti pedagogických věd (pedagogika, didaktika, psychologie, specka) a jejich výuka probíhá 1× za 14 dní v pátek od rána. Naštěstí ty přednášky nebyly povinné, takže jsem tam nechodila, protože jednak kvůli práci a navíc jsem měla bakalářské studium na pajdáku, takže jsem už měla nějaký základ. Výuka povinných oborových předmětů je pak ve čtvrtek. Povinně volitelné bývají ve čtvrtek, ale i v jiné dny. Naštěstí na těch povinných taky nebyla nutná 100% docházka, takže já jezdila každý druhý týden. Béčka se daly najít i bez docházky (za esej či test nebo kombinace) :kytka: , ale byla to fuška, nejlíp v tomhle směru poradili o rok starší studenti. Opravdu těžká je povinná zkouška z B2 angličtiny. Ostatní předměty byly víceméně v pohodě. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.18 13:14

UEV

@Alici_ee ahoj…a už s tímto oborem učíš? Já jo studuji teď a popravdě si nejsem jistá moc uplatněním…výtvarná výchova či hudební…dodělat si celoživotní na pajdaku není možné, neboť estetická výchova nespadá do všeobecně vzdělávacích předmětů…studium mě baví…ale asi je to šlápnutí vedle…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.18 14:15
@Lishka77 píše:
@Alici_ee ahoj…a už s tímto oborem učíš? Já jo studuji teď a popravdě si nejsem jistá moc uplatněním…výtvarná výchova či hudební…dodělat si celoživotní na pajdaku není možné, neboť estetická výchova nespadá do všeobecně vzdělávacích předmětů…studium mě baví…ale asi je to šlápnutí vedle…?

Ahoj, bohužel zatím neučím. Dělám zatím AP a hledám místo učitelky. Ale studium jsem dokončila teprve teď v červnu, takže počítám s tím, že místo s touhle aprobací budu hledat asi dýl. :? Já mám ještě teda bc. studium učitelství ZSV. Ale to taky není žádná výhra. Jinak učit můžeš buď VV nebo HV na SŠ, gymplu či 2. stupni ZŠ. Já si ale na HV netroufám, protože moje úroveň hry na klavír je dostačující tak max pro 1. stupeň ZŠ :lol: Z kama máš informaci, že ESV nespadá pod všeobecně vzděl. předměty? Já mám informaci, že spadá, a proto můžeme učit i na ZŠ. Bohužel ta VV je často předmět, kterým ředitelé doplňují úvazky ostatním učitelům, takže hledání práce bude asi oříšek. :? W

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.18 10:50
@Alici_ee píše:
Ahoj, bohužel zatím neučím. Dělám zatím AP a hledám místo učitelky. Ale studium jsem dokončila teprve teď v červnu, takže počítám s tím, že místo s touhle aprobací budu hledat asi dýl. :? Já mám ještě teda bc. studium učitelství ZSV. Ale to taky není žádná výhra. Jinak učit můžeš buď VV nebo HV na SŠ, gymplu či 2. stupni ZŠ. Já si ale na HV netroufám, protože moje úroveň hry na klavír je dostačující tak max pro 1. stupeň ZŠ :lol: Z kama máš informaci, že ESV nespadá pod všeobecně vzděl. předměty? Já mám informaci, že spadá, a proto můžeme učit i na ZŠ. Bohužel ta VV je často předmět, kterým ředitelé doplňují úvazky ostatním učitelům, takže hledání práce bude asi oříšek. :? W

Ahojky…no mám to z pedagogické fakulty, když jsem se ptala, zda po dokončení tohoto oboru můžu jít třeba na celoživotní češtinu … A oni mi napsali, že estetická výchova nespadá do všeobecně vzdělávacích předmětů … Na hudební výchovu si max troufám na teorii a dějiny, ale co se praktických zpěvních dovedností týče…no právě, výtvarku může učit každý … Jinak dívala ses na sssbrno? Tam jsou volná místa pro učitele. Já zatím posečkám…dává mi zabrat Martina :) a hlavně Psychologie pro učitele…Stránský je zlatíčko … Ale paní…zeptám se, test na státnicích z pedagogicko-psychologickeho základu, je uveden na diplomu? Díky moc a hodně štěstí při hledání místa ;). Mě to čeká za chvilku taky :). L

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.18 11:27
@Lishka77 píše:
Ahojky…no mám to z pedagogické fakulty, když jsem se ptala, zda po dokončení tohoto oboru můžu jít třeba na celoživotní češtinu … A oni mi napsali, že estetická výchova nespadá do všeobecně vzdělávacích předmětů … Na hudební výchovu si max troufám na teorii a dějiny, ale co se praktických zpěvních dovedností týče…no právě, výtvarku může učit každý … Jinak dívala ses na sssbrno? Tam jsou volná místa pro učitele. Já zatím posečkám…dává mi zabrat Martina :) a hlavně Psychologie pro učitele…Stránský je zlatíčko … Ale paní…zeptám se, test na státnicích z pedagogicko-psychologickeho základu, je uveden na diplomu? Díky moc a hodně štěstí při hledání místa ;). Mě to čeká za chvilku taky :). L

Jako fakt? :roll: Já jsem kdysi našla na internetu dotaz ohledně toho, zda může učitel, co vystudoval Učitelství EsV pro SŠ pracovat na 2. stupni a v odpovědi někdo z ministerstva (zřejmě) psal, že ano, pač EsV je všeobecně-vzděl. předmět. Našla jsem to tehdy na stránkách info.edu.cz. Bohužel momentálně ty stránky nejsou dostupné. Každopádně jsem napsala dotaz na MŠMT, tak uvidíme, co napíšou. Ale i Martina nám říkala, že můžeme učit i na 2. stupni ZŠ ne jen na SŠ. To by teda byl gól, kdyby ne. :zed:
Ne, tam jsem se nedívala, nejsem z Brna, ale stěhování bych se nebránila, takže díky za tip, mrknu tam. Mně zatím přišly jen nabídky z Prahy, ale jen na zkrácené úvazky, což jako se moc nedá akceptovat vzhledem k život. nákladům v Praze.
Ano, test je uveden na diplomu. Je tam uvedeno prakticky všechno, ale pochybuju, že to bude někdo někdy zkoumat - jakou jsi měla známku z testu :D A ten test nebyl tak strašný. Co se týče ostatních předmětů, tak psychologie byla z toho ped-psy základu asi nejtěžší. Já bohužel byla na ústním u Stránské, ale nebylo to tak strašné. ;) Zažila jsem už horší zkoušející. Je ale fakt, že jsem se na to dost připravovala, takže jsem nebyla z některých otázek překvapená. Ona se hodně ptá na otázky, které máš špatně v tom testu. U Stránského je to v klidu. Základ je sehnat si všechny materiály a nepodělat ten test. Didaktika s Martinou mi přišla úplně v pohodě. Ale bc. jsem vystudovala kromě FF i na PdF, plus jsem pár let už učila, tak jsem byla docela v obraze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.18 14:26

@Alici_ee
Ahojda…no, ono možná každý říká něco jiného, o ten test se mi jedna proti, že na tom celoživotním na pedaku budou chtít vidět z čeho jsme dělali státnice a pokud tam bude toto, máme větší šanci alespoň na CŽV specku, já mám hrůzu z té psycho, protože jsem kvůli tomu ukončovala studium, vždycky mi test ušel o bod a půl … Mám vcelku dost materiálu , ale ty otázky občas kladou tak podivně :). Já mám Bc právě z uměnověd. Jj jukni na tu stránku, mam pocit, že tam i hledali někde učitele ZSV. Nebo prostě rozeslat životopisy po školách, jak kámoška a minimálně jedna se ozve :). Jenže ona má aprobaci dějepis a křesťanka, tuším…ve finále je na 1. Stupni a učí 4. třídu. Rozhodně neplytvej čas na AP, od toho jsi studovala Mgr.,aby jsi mohla učit, to by byla škoda. Možná taky hodně záleží na ředitelech školy. Na fb stránkách je i skupina Jdi pracovat v pedagogických oborech. Tam můžeš i hodit požadavek o práci ;). Každopádně držím palce. A ty státnice z ped-psych, stačily ty materiály, z kterých se učíme teď? Nebo jste si je poctivě vypracovávali? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.18 14:49
@Lishka77 píše:
@Alici_ee
Ahojda…no, ono možná každý říká něco jiného, o ten test se mi jedna proti, že na tom celoživotním na pedaku budou chtít vidět z čeho jsme dělali státnice a pokud tam bude toto, máme větší šanci alespoň na CŽV specku, já mám hrůzu z té psycho, protože jsem kvůli tomu ukončovala studium, vždycky mi test ušel o bod a půl … Mám vcelku dost materiálu , ale ty otázky občas kladou tak podivně :). Já mám Bc právě z uměnověd. Jj jukni na tu stránku, mam pocit, že tam i hledali někde učitele ZSV. Nebo prostě rozeslat životopisy po školách, jak kámoška a minimálně jedna se ozve :). Jenže ona má aprobaci dějepis a křesťanka, tuším…ve finále je na 1. Stupni a učí 4. třídu. Rozhodně neplytvej čas na AP, od toho jsi studovala Mgr.,aby jsi mohla učit, to by byla škoda. Možná taky hodně záleží na ředitelech školy. Na fb stránkách je i skupina Jdi pracovat v pedagogických oborech. Tam můžeš i hodit požadavek o práci ;). Každopádně držím palce. A ty státnice z ped-psych, stačily ty materiály, z kterých se učíme teď? Nebo jste si je poctivě vypracovávali? 8o

Materiály mi, myslím, stačily. Něco málo jsem musela dovypracovávat, hlavně do psychologie a pak do specky. Samozřejmě ty různé stránky s nabídkama zaměstnání znám, CV jsem posílala tak do 30 škol minimálně, bohužel zatím se ozvali jen s nabídkou zkrácených úvazků. :nevim: Ale asi to chce čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.19 10:55

Dobrý den,
Hlásím se na učitelství estetické výchovy, a jelikož mám trošku jiný obor než uměnovědy, tak mám trochu vítr z přijímaček. Mohl by, prosím, někdo poreferovat, jak moc náročné to v. minulych letech bylo a co všechno tam zhruba bylo? Pokud si to samozřejmě pamatujete:grin:díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.19 11:30
@Klaretta9 píše:
Dobrý den,
Hlásím se na učitelství estetické výchovy, a jelikož mám trošku jiný obor než uměnovědy, tak mám trochu vítr z přijímaček. Mohl by, prosím, někdo poreferovat, jak moc náročné to v. minulych letech bylo a co všechno tam zhruba bylo? Pokud si to samozřejmě pamatujete:grin:díky moc.

Já dělala přijímačky před cca 4 lety a tehdy byl test, ve kterém byly otázky napříč dějinami umění (i architektura), hudby, estetiky, filmu…Prostě takový všeobecný kulturní přehled. Pamatuju si, že tam byla třeba otázka na filmy Andreje Tarkovskeho. Odpovědi byly a), b), c), d) tuším. S tím, že mohlo být víc správných odpovědí, ale různé bodové hodnoty. Čím víc filmů jsi trefila, tak tím víc si získala bodů. Tak nějak to, myslím, bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.19 11:49

@Alici_ee Děkuji moc:relaxed:️ a celkove studium se dá nějak zvládnout? Trochu se toho bojím, když jsem z jiného oboru :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
09Veronika09
4.6.19 11:57

Ahoj, pokud chceš učit, tak bych vybrala jiný obor. U nás třeba výtvarku učí zrovna ten, kdo potřebuje dobrat do úvazku hodiny. A asi to ani není nikde na plný úvazek…spíš bych volila třeba nějakou kombinaci hudebka plus něco dalšího, pokud tě baví tenhle směr. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
4.6.19 12:43

@09Veronika09 Děkuji, no já mám vystudovanou Bc. Historii, samostatný obor. A chtěla jsem nějaké učitelství, Nmgr. Jenže kombinované Nmgr. oboru kterych bych byla schopna, neni mnoho. Jsem AP a tady na škole bych se s takovým oborem uplatnila, popř. Bych mohla učit i ten dějepis. Takže prostě a jednoduše, chtěla bych učit, a vystudovat tento obor je zatím asi má jediná naděje. :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
09Veronika09
4.6.19 13:10

@Klaretta9 Já jsem četla ten zakladatelčin příspěvek a až potom jsem si všimla, že už je to staré téma :lol: :lol: takže jsem vlastně odpovídala jí :-D ale pokud máš vystudované něco dalšího, tak si klidně vystuduj teď co tě baví :-). Historie je dobrá, s tím uplatnění je, takže to si klidně tohle dodělej. Budeš mít třeba děják a pak ti dají do úvazku výtvarku a bude to.

• Nahlásit
  • Citovat
4.6.19 14:49
@Klaretta9 píše:
@Alici_ee Děkuji moc:relaxed:️ a celkove studium se dá nějak zvládnout? Trochu se toho bojím, když jsem z jiného oboru :relaxed:️

Studium je v pohodě. Nevím, z jakého jsi bc. oboru, ale didaktické oborové předměty těžké nejsou, pak jsou tam víceméně volitelné předměty, kde se dá taky docela v klidu vybrat a nakonec pedogogicko-psychologický blok předmětů, který až na psychologii byl v klidu. Ta psychologie dělá některým lidem velké problémy, je tam dost nepříjemná vyučující. Pro mě ale byla rozhodně nejtěžší zkouška z AJ na úrovni B2, která je pro všechny povinná a nevyhneš se jí. To bylo fakt maso a už bych to nikdy více nechtěla opakovat, ale já neměla AJ na střední, jen jsem měla nějaké základy (cca úroveň A2) jako samouk, takže záleží, jak jsi jazykově vybavená. Kromě té psychologie a AJ tam nebylo nic těžkého, možná nějaké ty volitelné předměty, ale já se snažila nevybírat nic extra těžkého, studovala jsem dálkově při práci.
S tím uplatněním je to bohužel už horší. Můžeš učit HV/VV buď na SŠ, gymplu či 2. stupni ZŠ, ale pokud nehraješ na klavír, tak na té ZŠ Tě nikdo jako hudebkáře asi nezaměstná, takže jedině VV (ale jen na tu Ti na ZŠ asi nikde nedají celý úvazek) nebo gympl, kde je zase těžké se dostat.
Případně si pak můžeš přes CŽV při univerzitě v Ostravě (4 semsestry) či ČB (3 semestry) dodělat nějaký další předmět pro 2. stupeň nebo učitelství pro 1. stupeň.
Jo a ještě budeš dělat přijímačky z pedagogiky a psychologie, ale to už asi víš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama