Studium v pozdějším věku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
16.1.22 23:56

studium v pozdějším věku

Ahoj, letos mi bude 22 let a mám výuční list. Pracuji jako prodavačka v obchodě a čím dál častěji si říkám co budu dělat dál? Opravdu chci dělat za kasou celý život? Tak si říkám že bych letos od září začala studovat dálkově maturitu, jde o tříletý obor. No a pak bych ráda i zkusila VŠ, vždycky jsem milovala dějiny v tom jsem vždy excelovala, jenže jsem byla mladá a blbá a prostě na školu kašlala, ale nechci litovat celý život. Na druhou stranu VŠ bych končila ve třiceti a není to nějak pozdě? Díky moc za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.1.22 00:36

Je mi 43 let. Studuji VŠ. Mám dvě děti a práci. Začala jsem ještě než šla mladší do školky z obavy, ze se mě někdo zeptá co jsem celé ty 4 roky dělala pro své vzdělávání. Věděla jsem, že půjdu na ÚP, protože do bývalé práce jsem se vracet nechtěla. Skočilo po mně hned několik firem. A to nemám extra zajímavý obor. Pro ně je důležité, že jsem prokázala takový time management, o kterém lecjaky manažer pouze sní. A to nemám ani extra SŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20322
17.1.22 00:37

Ne není to pozdě, na dálkovém studiu se klidně začíná třeba v 50.

A zvládneš to i při práci i při mateřství - pokud tedy budeš chtít.

Najdi si nějakou nástavbu a udělej si maturitu. Uvidíš jak ti to půjde a podle toho se pak rozhoduj ohledně pokračování studia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
17.1.22 02:38

Jsem podle názvu myslela, že diskuzi založila padesátnice. No není pozdě ve22.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36840
17.1.22 04:46

Prosím Tě, co blbneš, jsi mladá. Vzhledem k věku máš plné právo studovat denní formou, nechat se živit rodiči a čerpat studentské výhody státu. Můžeš zvolit maturitní nástavbu. Nebo existují i SŠ dálkovou formou, jsou tak koncipované. To kdybys chtěla rovnou jiný obor. A až uděláš maturitu, můžeš zkusit přijímačky na vysněnou VŠ.

Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21485
17.1.22 05:02

Od kdy je 22 let pozdejsi vek? :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6532
17.1.22 06:06
@Kvitovka píše:
Ahoj, letos mi bude 22 let a mám výuční list. Pracuji jako prodavačka v obchodě a čím dál častěji si říkám co budu dělat dál? Opravdu chci dělat za kasou celý život? Tak si říkám že bych letos od září začala studovat dálkově maturitu, jde o tříletý obor. No a pak bych ráda i zkusila VŠ, vždycky jsem milovala dějiny v tom jsem vždy excelovala, jenže jsem byla mladá a blbá a prostě na školu kašlala, ale nechci litovat celý život. Na druhou stranu VŠ bych končila ve třiceti a není to nějak pozdě? Díky moc za rady :srdce:

Pozde to neni. Dejiny jsou sice krasny konicek i studium, ale uplatneni pote neni nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
17.1.22 06:23

Nikdy neni pozde studovat. Jestli se ti do toho chce a vis, ze by te to bavilo a uz i presne vis, jaky obor by to mohl pro tebe byt, tak proc ne? Mame v zivote jit cestou, ktera nam prinese uspokojeni a jestli je to pro tebe studium historie, tak smele do toho. Jen se nenech odradit od sveho cile ani ted, ani pak v prubehu studia. Hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6288
17.1.22 06:55

Nejdřív řeš tu maturitu. I tak to budeš mít těžší, než žáci, co jdou na střední rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5214
17.1.22 08:38

@Kvitovka Když jsem četla v pozdějším věku, myslela jsem, že bude psát nějaká 40. :lol: Ve tvém věku není pozdě a je dobře, že nad budoucností přemýšlíš. Určitě jdi do toho. Navíc, když víš co by tě bavilo. To je první předpoklad úspěchu. Kdybys byla moje dcera, byla bych pyšná, že jsi cílevědomá. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8829
17.1.22 10:21
@Kvitovka píše:
Ahoj, letos mi bude 22 let a mám výuční list. Pracuji jako prodavačka v obchodě a čím dál častěji si říkám co budu dělat dál? Opravdu chci dělat za kasou celý život? Tak si říkám že bych letos od září začala studovat dálkově maturitu, jde o tříletý obor. No a pak bych ráda i zkusila VŠ, vždycky jsem milovala dějiny v tom jsem vždy excelovala, jenže jsem byla mladá a blbá a prostě na školu kašlala, ale nechci litovat celý život. Na druhou stranu VŠ bych končila ve třiceti a není to nějak pozdě? Díky moc za rady :srdce:

Jdi do toho, nepřemýšlej. Jsi mlada :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.1.22 10:52

Určitě není pozdě, také studuji dalkove maturitní obor a ve svých 23 letech jsem tam nejmladší, většina spolužáků je 40+ a zvládají to dobre, určitě to taky zvládneš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat