Styk s dětmi s otcem, už nevím jak dál

21
29.2.16 06:53

Styk s dětmi s otcem, už nevím jak dál

DObré ráno, chci se zeptat zda jsem povinna děti ukazovat nebo otci dávat, když jsme od něj odešli že nám psychicky ničí, kluk má 7 let, je na tom špatně. Děti byli svěřeny do mé péče. Otci stanovené výživné. Půl roku se otec nezajímal, a týden púřed soudem si podal návrh, že chce děti co 14dní.
Jenže soudkyně to u toho prvínho soudu neurčila, za dva měsíce máme další soud ohledně styku.
Otec nemravně narušuje vývchovu dětí, dojde na návštěvu dá 2 letému synovi zapalovač a řekne fuk a furt dokola. Směje se tomu, starší syn se pochlubí vysvedčením, otec mu zhnusí že to není jeho. Snaží se aby ho otec poslouchal, 10× se ptá než otec odpoví. Sedí 2h a není shcopen se si s dětmi pohrát a chovat se jako dospělý chlap.
:think: uŽ NEMÁME SÍLU, NA TO ABY TAKHLE S NÁMI TOČIL.
NA OSPOD byla sepsána dohoda, ohledně styku, platíto ještě když soud rozhodl svěření a alimenty a né styk?
SOudkyně mi akorát řekla, můžete zkusit…uvidíte.
ALe opravdu jeho návštěvy jsou zbytečné, děti trpí. :nevim:
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4266
29.2.16 06:59

Ahoj, chápu, že z Tebe mluví vztek, ale nějak se v tom příspěvku ztrácím, ale z toho co jsem pochopila.
Tím, že otec dá dítku zapalovač - i když dítku zapalovač do ruky v žádném případě nepatří, nebo tím, že druhé dítko nepochválí za vysvědčení - i když si dítě pochvalu zaslouží - toto není nemravné narušování výchovy.
Situaci, kterou popisuješ bych já osobně řešila domluvou na OSPOD o tom, že návštěvy otce budou probíhat pod dozorem OSPOD, pokud pod Tvým dozorem dochází k psychickému teroru, jak píšeš.
Pokud nemáte soudně dáno jak často bude otec děti vídat, tak bys čistě teoreticky nemusela děti manželovi „ukazovat“. Nicméně v dalším soudním řízení by toto bylo bráno jako bránění ze Tvé strany a byla bys Ty ta zlá, která odcizuje děti otci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
29.2.16 07:02

Urcite se nechova jako laskyplny otec, nicmene to, co jsi napsalanejsou podle me dduvody pro odepreni navstev. To by musel posoudit asi psycholog(?).. Otcove i matky delaji svym detem mnohdy horsi veci a deti jsou jim, bohuzel, ll :pocitac: sverovany.

• Nahlásit
  • Citovat
21
29.2.16 07:05

ANo to není ps. teror ale to co jsme doma zažili byl. Nechtěla jsem to tu rozepisovat.
Já sním žila a vím jak pro mě jako dospělou osobu to bylo, když se choval jak se choval.
OSOD mi minule řekl, že mám čekat na soud. Že mi nepomůžou.
Jediný důvod proč jsme se odstěhovali, že neměl zájem o děti a vše kolem nich a ani neví co je péče o děti a chce si je brát na 3 dny? :roll:
Otec kterému bylo jendo, když starší syn, si ublížil, trpěl, plakal když otec se choval jak se choval. A ŘEKL MI JASNĚ, CO SI MYSLÍŠ, PLATÍM JEN PROTO ŽE MĚ RIDIČÁK ŽIVÍ A NEMŮŽU SI DOVOLIT O NĚJ PŘIJÍT.
Je to bezcitné pr… který nemá cit :srdce: a své děti nemá rád, dělá to z povinnnosti.

Protože jeho matka, ho do všeho tlačí. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
29.2.16 07:08

@KeckaL on děti vyloženě týrá? pokud ne, ale nechová se zrovna vzorně, Ty to dokážeš, máš právo žádat styk za asistence 3. osoby - hlavně u menších. 7 leté dítě už je snad natolik rozumné aby vědělo, co může a co ne.. POkud by šlo o závažné věci, je to třeba nejdřív dokázat. Pokud nemáš v rukou nic, nemáš čím se ohánět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
29.2.16 07:12

No pokud otec bude trvat na styku, budeš k němu muset děti posílat. 1za 14 dní je minimální standard. Musel by přímo poškodit děti, jinak mu soud vždycky styk umožní a určí, vítej v realitě, zákaz styku projde jen pokud dětem zlomí žebra. Ještě je možné tam udělat nějaké překlenovací období na „zvykačku“. Takže reálně se otec s dětmi stýkat bude a nikdy to nebude podle tvých představ. Spíš se zamysli, jak to můžeš dětem usnadnit. tady ještě takové páry OSPOD posílá do poradny. Jseš povinna umožnit styk dětí s otcem i když nemáš soudně určeno, on to ale v tuhle chvíli nemá jak vymáhat. Pokud styku budeš bránit je to bráno jako šprajc z tvé strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
29.2.16 07:13

Nestačí že syn navštěvuje psychologa, psychiatra a má výchovné problémy, jakmile se ukáže otec, ubližuje dětem ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
29.2.16 07:15
@KeckaL píše:
Nestačí že syn navštěvuje psychologa, psychiatra a má výchovné problémy, jakmile se ukáže otec, ubližuje dětem ve škole.

nestačí. Musí být důkaz proto, že je to vinou otce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.2.16 07:17
@KeckaL píše:
Nestačí že syn navštěvuje psychologa, psychiatra a má výchovné problémy, jakmile se ukáže otec, ubližuje dětem ve škole.

Chápu tvoje obavy, ale ze zkušenosti vím, že nestačí. Musela by jsi prokázat příčinnou souvislost a mít to písemně. Tzn. psychiatr do zprávy napíše něco jako „protože dítě jezdí k otci má ty a ty zdravotní problémy, doporučuji ze zdravotního hlediska omezit kontakt s otcem“ a to ti žádný soudný psychiatr takhle nenapíše. a když napíše, soud si stejně vyžádá znalecký posudek. U nás to nestačilo a ještě otec prohlásil, že dítě má problémy vlivem mojí výchovy, protože je v mé péči.

• Nahlásit
  • Citovat
21
29.2.16 07:17

:zed: Naposled dal synovi telefon, a v něm bylo jeho přirození…je to normální a jeho reakce, jejda ja myslel že tam nic nebylo. Smích :D :nevim: Posl návštěvu, si dal smičku kolem krku a řekl, že už ho to nebaví a hodí si to. Před dětmi. Takovému magorovy mám dávat děti??
Víme všichni kolem, že jen kope kolem sebe a že není normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
29.2.16 07:18
@KeckaL píše:
ANo to není ps. teror ale to co jsme doma zažili byl. Nechtěla jsem to tu rozepisovat.
Já sním žila a vím jak pro mě jako dospělou osobu to bylo, když se choval jak se choval.
OSOD mi minule řekl, že mám čekat na soud. Že mi nepomůžou.
Jediný důvod proč jsme se odstěhovali, že neměl zájem o děti a vše kolem nich a ani neví co je péče o děti a chce si je brát na 3 dny? :roll:
Otec kterému bylo jendo, když starší syn, si ublížil, trpěl, plakal když otec se choval jak se choval. A ŘEKL MI JASNĚ, CO SI MYSLÍŠ, PLATÍM JEN PROTO ŽE MĚ RIDIČÁK ŽIVÍ A NEMŮŽU SI DOVOLIT O NĚJ PŘIJÍT.
Je to bezcitné pr… který nemá cit :srdce: a své děti nemá rád, dělá to z povinnnosti.Protože jeho matka, ho do všeho tlačí. :zed:

Pokud ho ridicak zivi, tak mu ho vzit nemuzou

• Nahlásit
  • Citovat
2443
29.2.16 07:19
@KeckaL píše: :zed: Naposled dal synovi telefon, a v něm bylo jeho přirození…je to normální a jeho reakce, jejda ja myslel že tam nic nebylo. Smích :D :nevim: Posl návštěvu, si dal smičku kolem krku a řekl, že už ho to nebaví a hodí si to. Před dětmi. Takovému magorovy mám dávat děti??
Víme všichni kolem, že jen kope kolem sebe a že není normální.

v případě že vyhrožuje sebevraždou, volej policii okamžitě, bude mít minimálně záznam a nebo ho odvezou na psychiatrii. Prostě tyhle věci budeš muset prokázat. Motivace rodiče ke styku s dítětem soud nezajímá. Je hodně případů, kdy se tak rodič jen mstí přes děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
29.2.16 07:20

Ano zavolala jsem policii, byli u něj a on se vysmál, že si dělal srandu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
29.2.16 07:29
@KeckaL píše:
Ano zavolala jsem policii, byli u něj a on se vysmál, že si dělal srandu :nevim:

A záznam od policie je? Musíš trvat na sepsání a protokolování. Do telefonu musíš říkat, že se ohrožuje na životě. Nebo volat záchranku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
29.2.16 07:33

Na policii asi ano, ale nevím já nic nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama