Sundání střechy

40
30.6.15 12:43

sundání střechy

Holky trochu blby dotaz, ale zajimalo by me, abych byla pripravena…Jak dlouho Vam trvalo sundani strechy, tim myslim jen tasek…Mame dum 12×10m. Mame domluvenych 12 lidi, tak snad to bude stacit. Jen me zajima, jestli nema nekdo podobnou zkusenost za jak dlouho jste to sundali, diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5996
30.6.15 12:50

Ahoj, podle mě a z vlastní zkušenosti, je 12 lidí mnoho, kam budete dávat ty tašky? Budete mít nějaký tunel? My jsme nyní shazovali asi 1/5 střechy a za cca za 2 hodiny to bylo hotovo ve 2 lidech :) Nyní taky řešíme střechu, ale sundávat celou budeme později. Tak taky počkám na zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
30.6.15 12:54

Ja jsem zapomnela pripsat, ze tasky chceme schovat a skladat na palety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
30.6.15 13:02

12 lidí je podle mě moc. Nás bylo asi 8, na střeše byl eternit, který jsme vozili vrátkem dolů a skládali do kontejneru, takže asi stejný proces, jako budete dělat vy, a za den bylo hotovo. Pak jsme ještě řezali krovy, to bylo taky za den, střecha sedlová na domě 10×17m. Záleží, jestli máte vrátek (výtah) nebo to budete snášet po žebříku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 13:07

Tasky se hazej z ruky do ruky po jedne, podle toho jak je to vysoko/daleko potrebujes lidi. Cim vic, tim lip, tasky se musej dole oskrabnout, prohlidnout a slozit, vytridit praskly a pak jdou zpatky nahoru. Kdyz budes mit lidi moc do retezu tak se holt budou stridat, je to tezka prace.

Ja takhle prekladal strechu na obrovsky stodole na vysocine a bylo tam asi dvacet chlapu. JZD si stodolu zabavilo v 50 letech a vratilo rozdrbanou o tricet let pozdejc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
30.6.15 13:28

Skladali bysme to na 3m palety, ktery budou rovnou u baraku, takze ne nikam daleko. Pak jen zavolame znamym, aby nam to vzv prevezli. Vratek mame taky, tak premyslim, ze bysme to nejak zkombinovali. Napr. 10 lidi by vytvorilo retez a skladali na paletu ze zebriku a 2 by se venovali vratku. Ale opravdu nevim, jsem laik, nevim, jestli to tak muze fungovat, tak jen dedukuju =D dekuju vsem za rady =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996
30.6.15 13:49

Aha, tak to sorry, to jsem nevěděla, my to budeme odvážet úplně pryč, tak jsme je házeli přímo do vozíku a neřešili, že budou rozbité, budeme dávat plech. Stejně to byla 3 jakost a po 20 letech jsou prostě na nic. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.16 13:20

Eternit, sundávat sami?

Zeptám se tedy, možná bude mít někdo zkušenost. Předěláváme barák, mají nám přijít dělat novou fasádu, teď se pracuje na střeše. Ale k problému. Máme po celé boční straně baráku takové ty eternitové čtverce, netuším jak přesně se tomu říká. Máme v plánu to sundávat sami, jelikož firma za to prý chce velké příplatky. Dost se toho bojím, něco jsem si o tom přečetla a teda je mi z toho až špatně, když si představím, jaké svinstvo tady na baráku máme, natož že s tím budeme sami vůbec manipulovat. Hrozí při tom nějaké riziko? Dělali jste to taky někdo sami nebo pouze přes firmu? Chlap si to nechce nechat vymluvit, on si vždycky na všechno vystačí sám.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.9.16 13:24

Dělali jsme si to sami, ale pozor, pokud to děláte sami, tak pak po vás můžou chtít doklad o ekologické likvidaci. Letos to řešili moji rodiče, měli na střeše eternit, tak se o to starali z města - někdo je „udal“. No a jim stačilo říct a dokázat, že na to měli firma a likvidovala to ta firma.
A2

• Nahlásit
  • Citovat
536
6.9.16 13:24
@Anonymní píše:
Zeptám se tedy, možná bude mít někdo zkušenost. Předěláváme barák, mají nám přijít dělat novou fasádu, teď se pracuje na střeše. Ale k problému. Máme po celé boční straně baráku takové ty eternitové čtverce, netuším jak přesně se tomu říká. Máme v plánu to sundávat sami, jelikož firma za to prý chce velké příplatky. Dost se toho bojím, něco jsem si o tom přečetla a teda je mi z toho až špatně, když si představím, jaké svinstvo tady na baráku máme, natož že s tím budeme sami vůbec manipulovat. Hrozí při tom nějaké riziko? Dělali jste to taky někdo sami nebo pouze přes firmu? Chlap si to nechce nechat vymluvit, on si vždycky na všechno vystačí sám.

určitě musí být ochranný oděv a i respirátor, je to karcinogenní, ten prach z toho. A taky se platí poplatek, protože eternit se nesmí odvézt nikam na skládku ale ekologicky zlikvidovat. My jsme platili za celou střechu na rodinném domě ten poplatek 2500.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9392
6.9.16 13:57

Ahoj, my jsme letos likvidovali eternitovou strechu, vzhledem k tomu, ze jsme museli mit stav. ohlasku a mame i hypoteku, tak jsme to museli likvidovat ekologicky- tj. zajistit to jako odvoz nebezpecneho odpadu… sousedy takhle nejaky dobrak udal a museli dokladat eko. likvidaci…chlapi to teda likvidovali v normalnich monterkach a meli jen respiratory, rikali, ze po tolika letech/stary barak se strechou nekolik desitek let/ je otazka, zda tam jeste ten azbest je… :nevim:

edit- ted jsem koukla do papiru a za odvoz eternitu/ze strechy cca 200m2/ jsme dali 3500kc…coz jsme v ramci stav. uprav, ktere jsme delali temer zanedbatelna polozka a mame tak doklad o likvidaci a klidne spani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.16 14:03

@liky @bberundaa
Děkuji vám za zkušenosti, úplně z toho panikařím. My to na baráku máme nejspíš přes třicet let, jestli ne víc, ani netuším, tak myslíte že on ten azbest i takhle vyprchá? Určitě bychom se poptali na ten ekologický odpad, to mě ani tak netíží, spíš se fakt bojím o to zdraví. Jakože četla jsem, že když se to dostane třeba i někde do půdy, že se ta zemina musí taky nechat odvézt nebo když se to nedejbože dostane ten prach dovnitř baráku, tak vše likvidovat. Vážně je to až tak nebezpečný, nebo se v tom jenom přehání tak jako v mnoha věcech v dnešní době? Nevíte někdo nakolik karcinogenní to je? Jakože se toho jednou vdechneš a hned dostaneš rakovinu? Myslím si, že možná je to přeci jen přehnané… jak s tím asi kdysi ty střechy dělali? Mám doma dvouleté dítko, tak to řeším i kvůli tomu, nechci ho ohrozit na zdraví…

• Nahlásit
  • Citovat
20820
6.9.16 14:06

Nám to dělala sakum prdum firma. Přijeli v bezpečnostních oblečcích a s rouškama, eternit konzervovali jakýmsi modrým svinstvem a pak sundavali a rovnou odnášeli. Poté nám byl poslán tlustý svazek o bezpečné likvidaci, který jsme zanesli ukázat na patřičné úřady. Sama bych to nelikvidovala. Eternit je bezpečný jen do té doby, dokud se s ním nehýbe. jinak se z něj uvoňuje jemný karcinogenní poprašek, není nad to se ho řádně nadýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9392
6.9.16 14:11

Ja mam teda ve svem okoli hodne lidi, ketri se s likvidaci eternitu nijak nestvali- soused to po nekolik mesicu roztloukal na prach a daval do popelnice, dalsi to vozil v kyblech nekam- ani nechci vedet kam… ten prach se uvolnuje, kdyz se ten eternit treba rozlomi, tak mi to aspon vysvetlovali strechari… jak jsem uz psala, likvidovali to v beznem prac. odevu a jen v maskach, pry to tak delaji uz roky…jestli budou mit casem rakovinu z toho ci z neceho jineho se stejne neda rict… ja na to nejvetsi bourani byla s detmi u babicky, doma jsem jeste nekolik tydnu pak stejne vyhrabavala s detmi eternit z travy a zahonku, deti si na nem i hraly/bohuzel/… jsem rada, ze to mam uz za sebou…

Příspěvek upraven 06.09.16 v 14:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
6.9.16 14:12
@Anonymní píše:
@liky @bberundaa
Děkuji vám za zkušenosti, úplně z toho panikařím. My to na baráku máme nejspíš přes třicet let, jestli ne víc, ani netuším, tak myslíte že on ten azbest i takhle vyprchá? Určitě bychom se poptali na ten ekologický odpad, to mě ani tak netíží, spíš se fakt bojím o to zdraví. Jakože četla jsem, že když se to dostane třeba i někde do půdy, že se ta zemina musí taky nechat odvézt nebo když se to nedejbože dostane ten prach dovnitř baráku, tak vše likvidovat. Vážně je to až tak nebezpečný, nebo se v tom jenom přehání tak jako v mnoha věcech v dnešní době? Nevíte někdo nakolik karcinogenní to je? Jakože se toho jednou vdechneš a hned dostaneš rakovinu? Myslím si, že možná je to přeci jen přehnané… jak s tím asi kdysi ty střechy dělali? Mám doma dvouleté dítko, tak to řeším i kvůli tomu, nechci ho ohrozit na zdraví…

jo eternit je prudce karcinogenní, bez kombinézy, brýlí a respirátoru bych na to nesáhla. pokud je dlaždice " v klidu" tak se tolik neuvolňuje, ale nejhorší je, když se s ním hýbe, např. hází ze střechy a dole se rozlítne na kousky, tak to práší a to je právě nebezpečný, nadýchat se toho prachu.
Nám to dělala firma a byli oblečení jak z filmu „smrtící emidemie“ :mrgreen:
Sama bych se do toho nepouštěla, už jen z důvodu rizika pádu ze střechy, my se bojíme oba výšek, tak jsme to přenechali profíkům. Jo a jeden ten dělník si sundaval ten respirátor, protože to byl kuřák a dostal zápal plic, dost ošklivej a prý to bylo z kombinace nadýchání se eternitu a skelné vaty.

Příspěvek upraven 06.09.16 v 14:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama