Svatba - jak si jí užít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 21:13
Svatba-jak si jí užít?

Ahoj, za 14 dní máme svatbu. Máme malé dítě. Věděli jsme, že se chceme vzít. Přítel mě na podzim požádal o ruku, vybrali jsme termín v létě a na moc hezkém místě. Jenže najednou se to všechno začalo zvrtávat a z původně malé svatby, kterou jsme chtěli oba jsem pomalu nakupovala všechny možný blbosti a najednou jsem zjistila, že by svatba stála 80tis.
Začala jsem panikařit, ne proto, že bychom na to neměli peníze, ale proto, že jsme to vlastně dělali pro druhé lidi, aby to nebylo blbé, že jsme je nepozvali nebo abychom někoho neurazili.
Náhodou jsem narazila nedávno tady na diskuzi, co byste udělali jinak, kdybyste se znovu vdávali a víceméně všichni napsali, že by nezvali tolik lidí.
Já už skoro hysterčila, že prostě nechci velkou svatbu, že si jí chci užít jen s nejbližšími a s dětmi a nechci tam mít sestřenice, které se se mnou nestýkají a ve městě sotva pozdraví nebo schválně sklopí hlavu.
Takže jsme si doma řekli, co chceme, zajeli na úřad, vybrali si termín za 14 dní a bude svatba. Chceme jen rodiče, sourozence a děti. S kamarády bude zapíječka až po svatbě.
Spadl mi kámen ze srdce. Sice to nebude na tak krásném místě, bude to normálně na úřadě, ale budu konečně vdaná paní, ale bez různých serepetiček, na který já prostě nejsem.
Teď jsem teda na nervy z toho, jak to ta širší rodina přijme, kdo se na mě urazí a kdo ne. Pak nevím, jestli mám dělat oznámení, které stejně každý švihne do koše nebo stačí když rozvezu jen svatební koláčky? A říkám si, jestli spíš den před svatbou, ať mají třeba tetičky šanci dorazit třeba na obřad nebo jim to dát den po svatbě s tím, že jsme se vzali? Máme jen obřad, focení a oběd.

Díky za přečtení a za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lendie
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 26.01.19 21:17

Máme to obdobné… taky musime stale hledet na to, kdo a kam může apod… se sestrenici to mam taktez podobně :lol:
Osobne si myslim, ze budou nekteri dotceni, ze nebudou pozvani na řádnou svatbu takze ja jsem treba u nas pro to, udelat oznameni s tim, ze uz jsme se vzali :). Kdybych stale mela na nekoho koukat tak tam mam lidi,co moc nemusim a dalsi veci po kterych netouzim :(

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 26.01.19 21:21

Uklidním tě. My to udělali stejně. Jen rodiče, prarodiče a sourozenci. A dál jsme nikoho na obřad nezvali. Kamarády a příbuzné, se kterými se stýkáme jsme pozvali na odpolední posezení, které nebylo spojené se svatbou. Ale spíš, aby jsme se všichni sešli.

Oznámení, že jsme se vzali tehdy a tehdy jsme dali ostatním příbuzným a známým, společně s výslužkou. Vše až po svatbě.

Jinak to víš, že to někteří příbuzní řeší, ale výslužku dostali a tím to skončilo.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 26.01.19 21:21

Hele my jsme meli svatbu jen se svedky a kamaradkou - fotografkou,pak jsme rozeslali oznameni,ze jsme se vzali :) nemenila bych a jestli nekdo hodil oznameni hned do kose je jeho boj ;) neres to,neres nic a uzij si to :kytka:
PS: moji rodice se na tenhle koncept svatby tvarili v pohode,kdyz jsme jim ho interpretovala,po svatbe byly sceny,ze jsem je fakt nakonec nepozvala a kdyz uznali,ze meli neco rict a ne jen,ze je to v pohode,ze s tim souhlasi,tak se zase uklidnili a dneska jsme v pohode ;) zadna pretvarka ani nic podobneho :)

ugluk
Hvězda diskuse 44653 příspěvků 26.01.19 21:23

Jen při přečtení názvu diskuze mě napadlo - kašlat na ostatní. Ve smyslu udělat si to tak, jak to vyhovuje vám, a veškerý blbý kecy okolí pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Protože ať to uděláte jakkoliv, abyste se zavděčili všem, vždycky se někdo nespokojenej najde. My měli svatbu větší, ale taky celkem malou (35 lidí) a doteď si myslím, že jsem si ji užila na maximum hlavně proto, že jsem se rozhodla zcela ignorovat svou rejpající matku, která měla potřebu mi každou chvíli sdělovat, co všecko dělám blbě (např. jsme pozvali moc lidí) a jak jsem se dozvěděla později, když neuspěla u mě, jala se informovat ostatní hosty o tom, co jsem kdy v životě udělala blbě.
Takže si to prostě užijte dle svého :kytka:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25832 příspěvků 26.01.19 21:25

Dát vědět až po svatbě.

terien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 26.01.19 21:30

Jestli se chcete vyhnout všem těm trapným cavykům a scénám tak to oznamte až po svatbě. Já bych se vyprdla i na výslužku, ať si každý myslí co chce.

Sue2008
Kecalka 222 příspěvků 26.01.19 21:31

Hele, v klidu, vzdycky se najde nekdo, kdo bude mit problem, i kdyby jste pozvali posledni praprateticku :mrgreen: . Co ja bych dala za malou svatbu. Oznameni bych poslala po, na blbe kecy je casu dost :palec: . Z vlastni zkusenosti doporucuji zodpovedneho hlidace pro dite a jinak dobrou zabavu :dance: .

terien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 26.01.19 21:32
@ugluk píše:
Jen při přečtení názvu diskuze mě napadlo - kašlat na ostatní. Ve smyslu udělat si to tak, jak to vyhovuje vám, a veškerý blbý kecy okolí pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Protože ať to uděláte jakkoliv, abyste se zavděčili všem, vždycky se někdo nespokojenej najde. My měli svatbu větší, ale taky celkem malou (35 lidí) a doteď si myslím, že jsem si ji užila na maximum hlavně proto, že jsem se rozhodla zcela ignorovat svou rejpající matku, která měla potřebu mi každou chvíli sdělovat, co všecko dělám blbě (např. jsme pozvali moc lidí) a jak jsem se dozvěděla později, když neuspěla u mě, jala se informovat ostatní hosty o tom, co jsem kdy v životě udělala blbě.
Takže si to prostě užijte dle svého :kytka:

Proto je ideální varianta jenom se svedkama a nazdar :lol:

dedrichov
Závislačka 3232 příspěvků 26.01.19 21:36

Přeju hodně štěstí a užijte si SVŮJ den. Ostatním po tom prd je, oznámení/koláč­ky/výslužku až potom, pokud se rozhodneš. Pokud někdo chce divadlo, ať vyrazí do národního. :kytka:

tininas
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 26.01.19 21:36
@Anonymní píše:
Ahoj, za 14 dní máme svatbu. Máme malé dítě. Věděli jsme, že se chceme vzít. Přítel mě na podzim požádal o ruku, vybrali jsme termín v létě a na moc hezkém místě. Jenže najednou se to všechno začalo zvrtávat a z původně malé svatby, kterou jsme chtěli oba jsem pomalu nakupovala všechny možný blbosti a najednou jsem zjistila, že by svatba stála 80tis.
Začala jsem panikařit, ne proto, že bychom na to neměli peníze, ale proto, že jsme to vlastně dělali pro druhé lidi, aby to nebylo blbé, že jsme je nepozvali nebo abychom někoho neurazili.
Náhodou jsem narazila nedávno tady na diskuzi, co byste udělali jinak, kdybyste se znovu vdávali a víceméně všichni napsali, že by nezvali tolik lidí.
Já už skoro hysterčila, že prostě nechci velkou svatbu, že si jí chci užít jen s nejbližšími a s dětmi a nechci tam mít sestřenice, které se se mnou nestýkají a ve městě sotva pozdraví nebo schválně sklopí hlavu.
Takže jsme si doma řekli, co chceme, zajeli na úřad, vybrali si termín za 14 dní a bude svatba. Chceme jen rodiče, sourozence a děti. S kamarády bude zapíječka až po svatbě.
Spadl mi kámen ze srdce. Sice to nebude na tak krásném místě, bude to normálně na úřadě, ale budu konečně vdaná paní, ale bez různých serepetiček, na který já prostě nejsem.
Teď jsem teda na nervy z toho, jak to ta širší rodina přijme, kdo se na mě urazí a kdo ne. Pak nevím, jestli mám dělat oznámení, které stejně každý švihne do koše nebo stačí když rozvezu jen svatební koláčky? A říkám si, jestli spíš den před svatbou, ať mají třeba tetičky šanci dorazit třeba na obřad nebo jim to dát den po svatbě s tím, že jsme se vzali? Máme jen obřad, focení a oběd.Díky za přečtení a za rady.

Ahoj.

Spíš se zamysli, proč jsi začala 14 dní před svatbou panikařit? Vždyť je vše naplánované a hotové. Je to opravdu kvůli množství/reakci lidí - není to jen zástupný problém?

Bratranec to měl podobně - do roka (a téměř do dne) se rozvedl. :(

Příspěvek upraven 26.01.19 v 21:42

ugluk
Hvězda diskuse 44653 příspěvků 26.01.19 21:37
@terien píše:
Proto je ideální varianta jenom se svedkama a nazdar :lol:

Tak já si jinak nestěžuju, ostatní hosté byli moc fajn a byla jsem ráda, že jsme je tam měli. Ale opravdu ať si každý udělá svatbu přesně takovou, jaká vyhovuje jemu, a pokud oběma nejlíp sedne dva plus svědci, tak je super, že se shodnou a není na tom vůbec nic divného. Jen je prostě potřeba se umět obrnit a vůbec si nebrat k srdci, že se to tak krutě nelíbí někomu jinému.
Blbý je, když chce jeden svatbu 2+2 a druhej 2+200 :)

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 16031 příspěvků 26.01.19 21:40

Svatbu jsme měli pouze s rodiči a moc jsem si ji užila. Hodně štěstí :kytka:

tini
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 26.01.19 21:43

Puvodne bych napsala oznamit pred svatbou,at mohou na obrad,ale nakonec jsem pro oznameni az po.Prisli by treba schvalne nekteri aby ti tam aspon rekli,jaka je to skoda a jaka je zima apod.A jsou i taci,co jsou schopni se ti i na ten obed rvat bez pozvani.Nam se narvali 2 lidi,s kteryma jsme nepocitali a znam vic znamych,co se jim to stalo,ono v te nalade a obleceni se hrozne tezko rika,ne teto ty s nama fakt nejedes.

Terka14
Kecalka 343 příspěvků 26.01.19 21:43

Určitě si udělejte svatbu podle svého a pro SEBE :) my se brali po 10 letech společného žití a po dvou dětech a jen my dva a svědci a užili jsme si to všichni čtyři a po svém :D oznámení jsme pak odeslali s tím, že jsme teď svoji a stalo se… datum kdy se svatba konala. Tchyně byla sice trošku nakrknuta, ale po čase ji to přešlo :) přeji hodně štěstí a hezkou svatbu na kterou budeš ráda vzpomínat :D :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >