Svatba v květnu - pověry...

14
23.1.06 16:35

Svatba v květnu - pověry...

Ahoj holky, co si myslíte o svatbách v květnu? Kvůli pověrám apod.? Chtěli jsme se brát v červnu nebo o prázdninách, no termíny beznadějně zadaný. Volno mají v květnu. Máme do toho jít nebo počkat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
23.1.06 16:39

A proč ne?

Ta pověra pramení ze straších doba - pokud byla svatba v květnu, dalo se očekávat, že dítě se narodí za 9m po svatbě, tudíž do té nejtužší zimy a vzhledem k podmínkám a vysoké kojenecké úmrtnosti opravdu mnohy platilo - svatba v máji - brzo máry.

Dneska se neboj, je to jen pověra a květen je nádhernej měsíc.

Peta (vdávající se 26.5.2006)

• Nahlásit
  • Citovat
5525
23.1.06 16:42

mam dalsi duvod, pro by se nemelo brat v kvetnu… v srpnu, kdyz byla na polich ta nejtezsi prace, tak hodne zenskych bylo akorat v tom kritickym prvnim trimestru a potratily…
takze jestli nebudes makat na poli, tak nemas duvod :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
23.1.06 16:46

DASO: Já osobně si myslím, že je to buřt. Já jsem se sice vdávala v červenci, ale to bylo nadmíru narychlo, do měsíce svatby hotová. Kdyby na mě záleželo, tak si tu svatbu v květnu třeby risknu, je to fakt jenom babská povídačka, nic jinýho.
Spíš bych možná viděla problém v tom, aby ti nedělala, potíže rodina. Jako u nás, když jsme měli svatbu nahonem a taky že nechceme po narození malé dělat v žádném případě křtiny. Půlka rodiny to ví a není z toho moc nadšená, druhá (ta horší) půlka to neví a to bude ještě boro!!!!

Měj se Archi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
23.1.06 17:07

Ahoj, tak k tomu mám co říct - vdávala jsem se v květnu a ještě 13. pátek …
A pohoda. Nevěř na pověry!
Navíc to mělo spoustu výhod - volné termíny, volné šaty v půjčovně, a ještě jsme byli v novinách jako rarita :lol: :lol:

Ale vážně. Přesně jak psaly holky - ty pověry pramení ze starších dob a s dneškem nemají nic společného… Tak se na ně vykašli.

A rodina to vzala v pohodě. Obě strany - jako moje, tak manželova. Co jim taky zbývalo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
23.1.06 17:35

Pověry jsou nesmysly, Missorka už to vysvětlila. A kromě toho, v květnu bývá krásné teplé počasí!!!!

Hajinka vdaná 24.5.2003

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
23.1.06 17:43

Taky na pověry nevěřím a naše svatební datum se píše 25.05.2005 - krásné,že :D
Jdi do toho :lol:

pa,pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.06 17:52

ja byla vloni na dvou svatbach jako svedkyne a majitelka okouzlujici druzicky :D Prvni svatba byla v kvetnu, dokonce v patek 13 na Bertramce v Praze venku. Nadhera - krasne pocasi, teplo slunicko, ale zadnej hic tak akorat. Druha svatba 7.7. tudiz cervenec mimo Prahu. Sice taky teplo, ale s prehankama a dost vydatnejma slejvakama a bourkou. Takze nevesta lezla do auta za deste, nastesti obrad byl vevnitr - to se mezitim venku certu zenili, pak se nastesti vycasilo, takze se venku pak udelali i pekne fotky. Na to, ze to byl cervenec byla pak vecer kosa jako blazen - jeste mam fotku, kdy se nevesta s korzetovyma satama chveje zimou a svym sakem ji zachranoval muj manzel :D
Navic kamaradka kvetnova si v pohode vypujcila saty a mela na vyber a i s vyberem restaurace a vubec terminu na svatbu nebyl zadny problem.
Ja bych se toho rozhodne nebala. My meli svatbu 9.9.1999 v 18 hodin vecer a bylo vedro k zalknuti a takovej termin bych uz taky nechtela pac byly svatby celej den jak na bezicim pase…
tak hezkou svatbu!
neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
243
23.1.06 17:53

Navíc to je pověra jenom u nás a možná někde po okolí - třeba v Americe je květen snad nejoblíbenější měsíc. A dokonale to chápu. Většinou bývá krásně, ani horko, ani zima, všechno kvete… doporučuju, běžte do toho! :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
23.1.06 18:15

Není nic krásnějšího než se vdát právě v květnu…! Že Hájinko? Taky jsme 24.5.2003 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
23.1.06 19:27

neni co dodat,vse hned vysvetlila Missorka,jen-
ja jsem taky kvetnova- 11.5.2002,v kvetnu jsem se vdavala schvalne.A ze jsem mela par let na rozmysleni :lol: ,rodinka tlacila na cerven,tak jsme to rozlouskli v kvetnu:)
Preji krasnou svatbu,nadherne pocasi-pokud v kvetnu je vcelku zarucene :D
Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2064
23.1.06 20:15

AHojky, já jsem se zařekla,že se budu vdávat,až budu v pátém měsíci,abych věděla,že je vše v pořádku.Vychází to na květen,ale necěděla jsem.jestli nejsem staromódní…
Takže jdeme do toho,stejně to bude svatba jen s rodiči a o dvou svědkách :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
23.1.06 20:21

Potvůrko, prosím, dej si ty metříky pod sebe, takhle roztáhneš každou diskusi…

Díky.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
1468
23.1.06 20:23

Ahoj.

Na „svatby v historii“ jsem psala diplomku (historická demografie). Takže jen pro zajímavost dodám:
Málo svateb v květnu nebylo vždy. Až do konce 18. století bylo v květnu uzavřeno víc sňatků než v březnu, v dubnu a v prosinci. Dnes známé přísloví " v máji máry" pochází až ze 40. let 20. století. Jinak vše již bylo řečeno.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
23.1.06 20:47

ahojky

my se brali 15.05.2004 a svatba byla úplně super… zpočátku všichni - jééé v květnůůůůů to je blbý… a nebylo - vždyť to je jedno, přece to jestli někdo umře nebo ne neovlivní pověra… chápu ale že to dokonale mává z lidskou psychikou:o))

tak vzhůru do toho,,,, ale jen za předpokladu, že vám samotným to není proti srsti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama