Svatba za 2 měsíce, co mám všechno připravit?

13.4.16 18:05

Svatba za 2.měsíce.. pomooooc..

Cau holky, potrebuju pomoct :D Vdavam se poprve a doufam, ze naposledy. Za 2.mesice uz je to tady a ja zacinam byt pekne nervozni. Na svatbe jsem byla jen jednou a to v 7.letech :lol: Muzete mi poradit co vsechno je potreba at na neco nezapomenu? Potrebovala bych taky harmonogram, jak a kdy co jde za sebou. Jo a taky nejakou zabavu nez prijde hudba :lol: No nedivte se, proste tak to je fakt nevim nic :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6059
13.4.16 18:37

Doporučuji stránku beremese.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
13.4.16 18:52

Jenom klid :-) ja v zivote na zadne svatbe nebyla a svoji svatbu jsem mela nachystat za dva mesice a to ze zahranici. Vsechno slo pres internet. Skvela je stranka beremese.cz tam jsem se hodne dozvedela. Vsechno bylo perfektni. Prileteli jsme 10 dni pred svatbou. A vite co dva dny pred svatbou si cukrarka zlomila ruku a svatebni dort pekla moje maminka :-D takze nezalezi kolik mate na vsechno casu ono se dycky neco vymkne kontrole. Hlavne si ten den uzijte a preju hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
13.4.16 19:08

My stihli svatbu v pondělí objednat a v sobotu provést, 2 měsíce jsou času dost :pankac: potřeba jsou občanky, rodné listy a docela se hodí i prstýnky, i když povinné nejsou.. a to je asi tak všechno, co je nezbytně nutné :roll: ovšem jestli se zúčastní víc než deset lidí, tak to asi bude náročnější :lol: přeju hodně štěstí do manželství :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
13.4.16 19:14

Manžel přišel 3.4 s žádostí o ruku a 25.4 jsme se brali, klid, máš furu času, zkus internetový svatební diář a stránky tipu beremese.cz :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
13.4.16 19:31

@sinapis.alba asi tak, kdybych se měla vdávat zítra, dám to :palec: My teda měli provizorní prstýnky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
13.4.16 19:31

@sinapis.alba asi tak, kdybych se měla vdávat zítra, dám to :palec: My teda měli provizorní prstýnky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6721
13.4.16 19:35

@Markéta N.V. spíš asi záleží, jak si tu svatbu představuješ ty a co tam chceš. podle toho se to odvíjí. taky organizačně - kolik lidí, kde je obřad, kde je hostina a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
13.4.16 19:40

Takže začni zvažovat prostory, kde chcete mít hostinu. Záleží, jestli chcete mít vše inclusive nebo půjdete do kombinace - mnohdy se dá domluvit vlastní alkohol a nějaké pochutiny. Také bych už zadala objednávku svatebního oznámení. může to trvat i 3 týdny (samozřejmě za příplatek jde všechno rychleji ;) ). Jako nevěsta bys měla mít na sobě něco nového, něco darovaného a něco modrého (třeba modrá krajka podvazku)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
13.4.16 19:49

Záleží na tom, jakou svatbu budete mít…v kostele, na úřadě, venku, vevnitř…kolik lidí???…my máme svatbu za měsíc. chystáme ji už půl roku (95 lidí, kostel, živá hudba…nj, naše valašsko a ty naše velké svatby:)…
Momentálně nám onemocněla budoucí tchyně, hrozí ji operace…sestry mého nastávajícího ještě neměly neštovice a hlídali neteř, které se teď vysely pupínky a vzhledem k inkubační době to vypadá, že na svatbu lehnou, pokud to chytly:/…takže asi je jedno jestli to má být za půl roku, za měsíc…vždycky se něco pos. e :D
Taky jsem se teď dozvěděla, že ikdyž máme svatbu v kostele, tak potřebujeme vyřídit jakési lejstra na matrice a do kostela potvrzení o křtu (nestačí křestní list)
Jinak základní věci co potřebuješ mít zajištěné jsou samozřejmě jídlo, zákusky, hudba, svědci, odvoz (auto/autobus), prstýnky…
U nás bude třeba ráno tradičně o zvycích, snídaně u nevěsty (její rodina) a u ženicha(jeho rodina), pak příjezd do kostela, oběd, dvě tři hry (zajišťují svědci),rauty, čepení a volná zábava do rána:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
13.4.16 20:06

@lalilalita koukam ze jsme ze stejneho kraje kousek od sebe :-D my se brali na Vsetinske radnici :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
13.4.16 20:06

@Markéta N.V. hlavne bud v klidu :hug:. Na chytani nerva mas jeste cas.Nas to taky ceka za dva mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
13.4.16 20:11

Za 3 týdny a to jsem byla ve zkušebce v práci, takže jsem nemohla se trhnout moc. Jo a ženich byl na služebce a vrátil se 2 dny před obřadem. V 8večer, den před obřadem jsme kupovali oblek a hledali krejčí :lol:
A museli utíkat ubytovat 2 kámošky do mini bytečku. To, že mi bylo celou dobu mega blbě už ani neřeším.
Nějak jsme to celé přežili, ale fakt po druhé se vdávat už nebudu :mrgreen:
Prstýnky nám půjčila mamka :DDDD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
13.4.16 20:31

Opravdu zalezi na velikosti a typu svatby - prstynky, kvetiny a vyzdoba, pozvanky, fotograf, misto na obrad a hostina, oddavajici, svedkove, auta, jidlo a piti, saty, dort, hudba…ve zkratce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
13.4.16 20:35

@Markéta N.V. my měli na zařízení svatby 6 týdnů :mrgreen: a to týden před obřadem odřekl účast manželův svědek a můj dva dny předem. Svatba byla v sobotu a já se ve čtvrtek večer dozvěděla, že jsem beze svědka :mrgreen: ale dva měsíce jsou hafo času :) jinak zábava…no my jsme třeba měli hry typu, že si 5 lidí sedne na židli a každý dostane do ruky nějakou věc. 4 lidi dostanou něco normálního, vidličku, skleničku…a ten poslední tlustý oloupaný párek a dalších 5 se pošle za dveře a mají zavázané oči a po jednom se vždy pustí dovnitř a hádají hmatem co kdo drží. U párku všichni budto zařvali nebo uskočili metr dozadu :mrgreen: :mrgreen: doporučuji ho dát do ruky chlapovi :mrgreen: :mrgreen: nebo se dá dohromady pár drobných nejlépe koruny či dvoukoruny a pánové si je přes kalhoty nacpou do zadnice a za hudby musí přejít určitý úsek, prostě pár metrů a u toho udělat třeba dvě otočky, aby to bylo těžší a peníze musí v té zadnici udržet a v cíli z té zadnice pustit do na zemi připravené misky. Vyhrává ten kdo udrží až do cíle a co nejvíc trefí do misky :mrgreen: pak jsme třeba ještě hráli to, že se nafouknou balonky, pánové se posadí na židli a balonek si dají na klín a jejich partnerka si na ten balonek k nim na klín sedne a hopsá dokud nepraskne, vyhrává ten pár, kterému balonek vyrží nejdýl :mrgreen: :mrgreen: no u všech těchto her jsme všichni řvali smíchy :mrgreen: :mrgreen: a pak takové klasiky jako poznávání partnerky podle kolen a my si to pak ještě prohodili a my ženy jsme poznávali partnera podle pozadí :mrgreen: fakt super když ti v té řadě stojí tátá nebo tchán, ale byla to legrace :mrgreen: :mrgreen: nebo třeba sundávání nevěstina podvazku ženichovými zuby a to mě narvali do šíleně vysokých podpatků ať to má těžké :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat