Svědění hlavy u holčičky z nepochopitelného důvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.02.19 20:43
Svědění hlavy u holcicky

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat maminek, co mají dlouhovlase holčičky. Mám 6tiletou dceru. Má dlouhé rovné vlasy k zadečku. Nikdy jsme s vlasama neměly problémy, jsou krásné, zdravé, konečky zastrihavane. Myjeme většinou 1× týdně, stačí to. Ale poslední cca 2 měsíce si začala dcera strašně drbat hlavu. Nejdřív jsem se lekla, že přinesla vši ze školy, bojujeme s tím každý rok. Ale vsi to nejsou. Používaly jsme šampon z avonu s kondicionérem, na lepší rozčesávání. Měla jsem to na šampon, tak jsme ho změnily. Žádná změna. Asi to vypadá na lupy, ale to by snad tak nesvedilo, nebo jo? Každopádně jsme měnily šampony, až jsme nakonec skončily u miminkovskeho šamponu Johnson Už ani slzu. Ale bohužel, žádná změna. Už i Myjeme častěji, ale malá se pořád drbe, že ji svědí hlavička. Už si nevím rady. Prosím, nevíte náhodou, co na to, abych ji ulevila? :nevim:

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 12.02.19 20:46

@cvrcek 1906 já mám atopický ekzém a kůži na hlavě strašně přesušenou, i když se mi vlasy mastí. Úplně nejvíc se mi osvědčil Alpecin proti lupům, teď nevím přesné označení. Je sice dražší, ale úleva hned po prvním použití. A ano, lupy svědí, jak kdyby měl člověk tu hlavu zavšivenou

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 12.02.19 20:49

Ano lupy svědí ,mě u dcerce každé druhé mytí umyju hlavu octem a pomáhá to.

cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.02.19 20:53

@Ennny jako umyju šamponem a pak ještě ocet? 8o

vlcacek01
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 12.02.19 20:58

@cvrcek 1906 a svědí ji jen ta hlava?tělo ne?

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 12.02.19 21:00

@cvrcek 1906 jenom ten ocet

cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.02.19 21:00

@vlcacek01 ano, právě jen hlava, pořád se drbe ve vlasech.

cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.02.19 21:03

@Ennny no za zkoušku nic nedám. Hlavně když to pomůže. Nějaký speciální ocet, nebo stačí co koupím v obchodě?

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 12.02.19 21:06

@cvrcek 1906 normálně klasický nejlevnější ocet,ale jablečný zas příjemněji voní ,ale nejdřív zkus ten obyčejný jestli to zabírá a pak kup jablečný, ať je malé líp :mavam:

Draculka
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 12.02.19 21:07

Na tohle mi výborně zabírá šampon na seboreu

https://m.heureka.cz/…orea-150-ml/

Střídám s tuhým šamponem od Soaphoria. Bohužel dnešní šampony mají v sobě spoustu přísad, které časem můžou vadit.

cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.02.19 21:07

@Ennny zkusím to, juknu, co mám doma, popřípadě zítra koupím a hned zkusíme. Snad to bude lepší. Děkuji :palec:

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 12.02.19 21:10

@cvrcek 1906 toho octa hlavně jen pár kapek tak do litru vody. Tím přelít vlasy po umytí, nesplachovat a vysušit. Okyselí to Ph, ale proti lupům většinou nepomůže. Neutralizuje to veškeré chemické procesy ve vlasech.

Travelerka
Kecalka 160 příspěvků 12.02.19 21:16

Mně doktorka poradila šampón Linola. Dcera měla citlivou pokožku hlavy a seboreu. Pomohlo to.

cvrcek 1906
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.02.19 21:32

Děvčata moc děkuji za rady, vyzkouším a uvidíme, co pomůže.

Ivčis
Závislačka 4200 příspěvků 12.02.19 22:47

Může mít na hlavě kvasinky. Jestli se třeba v čepici víckrát spotila tak se jim pak daří. Moje dcerka to tak měla v létě. Koupila jsem v lékárně šampon od uriage a po prvním umytí byl poznat rozdíl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >