Syn bývá zcela mimo (epilepsie?)

16.4.08 09:22

Syn bývá zcela mimo (epilepsie?)

Dobrý den, mám 18 měsíčního syna, který již několik týdnů má nepravidělně, někdy denně, někdy po více dnech, někdy několikrát za den následující stav. Je jakoby mimo, pár vteřin, možná jednu, dvě. Pak se vše upraví a je to zase normální. Prostě jako by byl v jiném světě. Žena zatím jít k doktorovi nechce, prý o nic nejde… Já jsem docela vyděšený. Setkali jste se s tím někdo? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2870
16.4.08 09:36

Co myslíš tím „mimo? :wink:
Jestli tím "mimo“ nazýváš to, že se třeba někam zakouká, nereaguje na nic, tak to je podle mě normální :wink: Mám stejně starou holčičku a mě to holka občas dělá taky. Mě se to stává taky- vypnu, zakoukám se do blba a o něčem přemýšlím. A pak jen z dálky slyším manžela, jestli ho poslouchám :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
16.4.08 09:38

U takhle malých dětí je koukání do ,,blbaˇ normální. Ale ne moc často. Raději bych to konzultovala s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
16.4.08 10:21

Ahoj,moje dcera je mimo spíše u TV nebo u pohádek.Ale raději se fakt poraď s doktorem.Za tonic nedáš!Renata :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.08 10:50

Ahoj, nechci plašit, ale pokud se tyto „mimo“ stavy opakují (záleží na délce trvání)- mohlo by jít o petit mal-epileptický stav… Jana

• Nahlásit
  • Citovat
16.4.08 12:05

mimo - proste jako kdyby ho nekdo vypnul. proste jako by byl v ten moment uplne jinde. na vterinu, dve… deje se to nekolikrat za den, co si vsimneme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.08 19:46

nechci strasit, ale to co popisujete muze byt taky velmi mirna forma epilepsie.
Vim o cem pisu - mam tzv. posttraumatickou epi zpusobenou opakovanym urazem hlavy a nelecenym otresem mozku v puberte. Spoustecem u mne je velky dlouhodoby stres a nepravidelny denni rezim a reaguju v podstate stejne - vypinam a to casto a trpim poruchy spanku a nasledne se vse zhorsuje.
Jinak se pripadne diagnozy epi nedeste - je jich cca 100 druhu od zakoukani po grand maly - coz jsem velke zachvaty se ztratou vedomi.
Kdyby se to zhorsovalo, tak urcite s malym navstivit pediatra a dat si doporuceni na neurologii a pripadne nechat udelat EEG, pokud neurolog epi nevylouci. Hanka neprihlasena.
Hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
17.4.08 11:45

Té epilepsie se právě bojím… a asi to tak bude, včera to měl čtyřikrát za sebou a trvalo to asi deset vteřin jedna:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.08 20:17

Tak je to asi celé horší:( dnes jsem to zase viděl celé… bylo to asi šest záchvatů hned za sebou, trvaly tři, čtyři vteřiny. Naprosto křečovitě. Zaklonil hlavičku, jako by vycenil zuby a byl v křeči… trochu sebou cukal. Zdálo se mi, že vyděšené oči volají o pomoc… pak to na chvilku přestalo apak zase. a pak zase… Naštěstí jdeme zítra za neurolozkou… ale mám teda strach pořádnej. byl v křeči až do půlky těla… vypadalo to, jako by do něj někdo pouštěl elektrický proud…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
18.4.08 14:21

Timmy, to je strašný.
Ale neuroložka neneuroložka, zkus mu dávat hořčík, nejlépe v kombinaci s vápníkem. Poraďte se s dr., ale dej mu ho každopádně!
Antiepileptika jsou strašný sajrajty. I když se bez nich možná neobejdete, hořčík by mohl (měl) pomoci stav alespoň upravit. Je to alternativní metoda.
Zkus kouknout např. na www.drweil.com, kdysi tam o tom něco psali. Léčil tak i slavný léčitel Janča (a jeho následovatelé Patakyovi - mají z toho slušný byznys).
Ale pozor, někteří léčitelé radikálně doporučí klasické léky vy:,–(it a to bych rozhodně bez dozoru nedělala (bohužel to máme taky v rodině).
U dětí jsou navíc dobré zkušenosti s Omega 3 masnými kyselinami, tak jezte hodně ryb a poohlídni se po nějakých doplňcích vhodných pro malé děti (na nějaké diskusi jsem o tom četla, ale nevím, jestli na eMiminu). Omega 3 pomáhají regenerovat/vytvářet nové nervové spoje mezi neurony. A uškodit tím rozhodně nemůžeš, spíš naopak, pokud syn nemá problémy se štítnou žlázou (ryby obsahují jód).

HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
19.4.08 14:06

Tak jak jste dopadli? Moc na vás myslím.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.08 13:36

Ahoj,

moje dcera brala pul roku po porodu barbituraty pro epilepsii, kterou zjistili v porodnici na EEG (jako přidruženou k vvv mozku). Zadny epilepticky zachvat vsak nemela. Nicmene byla jsem s ni za nejaky cas hospitalizovana na detske neurologii v Thomayerovi nemocnic (doporucuji) a podle vypraveni maminek, jak se projevuji jejich epilepticke deti, to u vas bohuzel vypada stejne tak. :-( Nicmene, neveste hlavu, takoveto deti vedou normalni zivot. Dnes jiz exituji leky „nove generace“, ktere nejsou takovy „sajrajt“ jako to byvalo drive.
Jeste jsem chtěla řict, jak jste popisoval, že synovo očíčka jakoby při záchvatu volala o pomoc…musím vás uklidnit, člověk v tomto stavu nevnímá záchvat…mozek jakoby „vypne“. na chviličku o sobě neví a rozhodně netrpí žádnýma bolestma…je to tak zařízený…
Držím palce, aby bylo vše ok. A nebojte se! Dá se to zvádnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama