Syndrom dráždivého tračníku

Anonymní
23.8.13 15:01

Syndrom dráždivého tračníku

Ahoj holky, píšu anonymně, protože je to pro mě dost citlivé téma. Chtěla jsem se zeptat trpí z vás nebo trpěla na syndrom draždivého tračníku? Jak probíhala léčba? A zabralo na to vůbec něco? Já trpím na časté průjmy a bolesti břicha, byla jsem u obvodního, který mi to diagnostikoval a napsal slabé AD, protože to většinou přichází v době, když vím že mám jít kdekoliv ven a nemám po ruce wc…stává se to samozřejmě i doma, hrozné bolesti břicha, pocit nadmutého břicha a už to jede :oops: :(.Děkuji za příspěvky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28656
23.8.13 15:08

Pomáhá Duspatalin retard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.13 15:16
@vokishka píše:
Pomáhá Duspatalin retard.

děkuji, ten je nejspíš na předpis že? :)

• Citovat
  • Nahlásit
31600
23.8.13 15:19

Mně to hodně kolísá, někdy je klid a můžu vejletit bez omezení, někdy je problém dojít i na hřiště za barákem :roll: 10× si dám mastný smažený a v pohodě to ustojím, po 11. mě to chytne se vší parádou a je z toho martyryum na x hodin i s blitím a křečemi v žaludku :zed:
Teď se mi zas začíná rozjíždět nějaké blbší období, chystám se do lékárny pro magnézko, na delší výlet si preventivně lupnu imodium, pokud jedeme už dopoledne, pokud jdeme ven ažodpoledne, tak si dopoledne dojdu a pokud neudělám dietní chybu, tak je klid.
Ale hodně se to zhoršovalo v těhotenství, i nehody byly :roll: A jako že fakt nehody s velkým N :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.8.13 15:24

A jeden čas mi pomáhali Bachovky, opravdu účinně, že jsem v klidu sama dojela i vlakem několik desítek kilometrů, cestovní horečka jak blázen, ale dobrý, pak jsem si koupila nějaké jiné a už mi přestali fungovat, nevím, jak moc to byl placebo efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
23.8.13 15:26

Čerstvá zkušenost - příbuzná chodila po doktorech se stejnými příznaky asi 2 roky, marně. Před prázdninami jí konečně nový dr určil celiakii v kombinaci s alergií na parabeny. Bezlepkovou dietou a kontrolou složení potravin a kosmetiky má za necelé 3 měsíce neuvěřitelné zlepšení zdravotního stavu. Její 28 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
23.8.13 15:27

Ahoj. Já mám problémy s průjmy už asi 6 let.Byla jsem za tu dobu na rektoskopii, gastroskopii, na ultrazvuku žlučníku a břišní dutiny 2×, vše v pořádku. Krevní testy opakovaně, vyšetření stolice kvůli možné celiakii, zánětu slinivky a pod. taky v pořádku. V podstatě jsem naprosto zdravý člověk, jen mám prostě neustále průjmy, velké bolesti břicha, škroukání střev. Doktoři to diagnostikují jako syndrom dráždivého tračníku nebo funkční porucha(ale nevím čeho teda).
Dostala jsem na to Prosulpin, ale ten už neberu, nějak jsem ani po měsíčním užívání nezeznamenala změnu k lepšímu.
No a teď jedu delší dobu cestou smíření se se situací a přizpůsobuju jídelníček (jím málo, protože pak tak moc neběhám :lol: )snažím se nejíst smažené a mastné),piju bylinkové čaje a zobu pangrol).A když mě břicho bolí víc než zrovna snesu, dám si kapky algifen).
Vážím jen 50 kg, ale to je docela pozitivní záležitost.
Zkus se vyhýbat stresovým situacím, vyřaď z jídelníčku případné škůdce, začni třeba s jógou, prostě cokoliv, co by tě napadlo, že může pomoci.
Sama jsem zvědavá, jaké rady tu zazní a mohla bych sama vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
23.8.13 15:30

Ahoj, a to ti diagnostikoval jen tak? Já dlouhou dobu bojovala se střevama, chodila k obvoďačce která mi vždycky napsala nějaký prášky aby mi zacpala pusu a to bylo vše, do doby než jsem skončila s krvácením ze střev u jiného lékaře a následně v nemocnici, kde mě konečně dali do kupy a ze syndromu dráž. trakčníku byl zánět střeva který způsobovali potravinový alergie o kterých jsem ani nevěděla. Takže nakonec pomohla dieta, probiotila synbio a pak jsem měla chvíli nějaké léky na zánět. Ale teď už mám klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lekmisa
23.8.13 15:32

Duspatalin je super k tomu jsem užívala lactobacily a vynechala všechny mastné a dráždivé potraviny, ale každý si jídlo musí upravit sám, důležité je režim, když jsem věděla, že mě čeká naročný den nebo stresová situace, raději jsem nejedla. Zaručená úleva nastala, když jsem změnila zaměstnání, byla jsem tak ve stresu, že jsem nemohla dojet, ukrutné křeče. V novém zaměstnaní se situace začala opakovat, mám chápavé kolegyně, takže vždy když jsem potřebovala, vystřídaly mě a já si v klidu došla, pomohlo, že máme dvě toalety. Přestala jsem se tomu poddávat a nastolila vnitřní klid, jen bojuju s cestováním a dovolenou, jak je víc lidí na jednu toaletu, mám ukrutné zácpy, ale to už jsme také vyřešily-musíme mít svoji koupelnu.

• Citovat
  • Nahlásit
715
23.8.13 15:32

@Gladys proč magnézko? A kolik tablet za den? Já jsem musela brát magnézko v těhotenství, měla jsem užívat 6 tablet za den..no masakr. Větší projímadlo jsem nezažila. Musela jsem to zredukovat na 1.tbl za den..
Jinak moje příznaky pasují na stejnou diagnozu.Ale ještě jsem nebyla na vyšetření, tak doufám, že se u mně najde nějaká alergie nebo intolerance..ale spíš to bude v hlavě. U mně pravidlo: Když vím, že se mám hnout z domu= nejím nic..klidně celý den. Když jsem doma v klidu, sním co chci a blbě mi je méně často. Mám to podobně jak ty.Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.13 15:37

@Gladys nBachovky jsem si koupila i to imodium, Bachovky se bohužel u mě míjí účinkem a to imodium jak kdy…nejhorší je, že se s malým pomalu ani ven nedostanu, s přáteli se domluvit na něčem je takřka nemožné, protože sama nevím kdy to příjde…samozřejmě jsou dny kdy je fajn, ráno si zaběhám na wc a pak můžem s klidem někam vyrazit… do toho v lednu jsem chytla od syna docela nepříjemnou střevní infekci a od té doby se to nějak veze, nevím jestli to taky nemůže být původcem…no nejspíš se opět nechám obědnat k obvodnímu, ať mě pošle na vyšetření :nevim: :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
lekmisa
23.8.13 15:40

Ještě chci dodat, že testy na potrav. alergie taky doporučuji a vyšetření, aby se vyloučil chronický zánět střev. U mě je to vyloženě stres a jídlo, nekouřím alkohol minimum, spíš vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.13 15:44
@angellik23 píše:
Ahoj, a to ti diagnostikoval jen tak? Já dlouhou dobu bojovala se střevama, chodila k obvoďačce která mi vždycky napsala nějaký prášky aby mi zacpala pusu a to bylo vše, do doby než jsem skončila s krvácením ze střev u jiného lékaře a následně v nemocnici, kde mě konečně dali do kupy a ze syndromu dráž. trakčníku byl zánět střeva který způsobovali potravinový alergie o kterých jsem ani nevěděla. Takže nakonec pomohla dieta, probiotila synbio a pak jsem měla chvíli nějaké léky na zánět. Ale teď už mám klid.

Já s tím byla u lékaře, popsala jsem jak se to projevuje, chvíli na mě koukal jak puk a pak mi říkal že to bude nejspíš syndrom draždivého tračníku, napsal slabé AD s tím, že je vyzkoušíme jestli to nezabere a pokud ne pošle mě na vyšetření…

• Citovat
  • Nahlásit
31600
23.8.13 15:48

@Alberta na mě teda magnézium lacti projímavě nepůsobí, spíš naopak, hodně staví. Já jsem ho brala kvůli migrénám, protože dráždivost mi byla celkově diagnostikovaná i na neurologii a je fakt, že bolehlavy to dost zmírnilo, které jsem měla rozjeté po HA.
A když jsem brala magnézko lacti, tak stačila jedna až dvě tablety denně a změnilo se to spíš na zácpu, že jsem na záchod nešla klidně dva dny a musela vysadit.

Jinak já jsem asi takový lehčí případ, ale hodně je vidět, že pokud „trénuju“, tak je to chození ven pak snažší, ale běda jak jsem delší dobu doma, to bylo teď v červenci, celý červenec doma s neštovicemi dětí a jak vypadnu ze cviku, tak je to v pr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28656
23.8.13 15:49

No tak to bych byla velice brzy zpátky a trvala na odeslání na gastro. Jak to může obvoďák jen tak od stolu diagnostikovat. Nejprve se musí vyloučit jiné důvody a potom teprve se diagnostikuje dráždivý trakčník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat