Syrový žloutek

7
8.1.13 08:27

Syrový žloutek

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na přidávání syrového žloutku. Doktorka mi řekla že od 5,5m mám přidávat každý druhý den do hotové polévky syrový žloutek místo masa. Asi 3× sem se jí jak blbá ptala jestli jako fakt syrový…no a prý jo. Ale nedá mi to a pořád nad tím přemýšlím…dělaly ste to některá tak?? Já mám vajíčka domácí, ale i tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20683
8.1.13 08:31

Ale v horké polévce se žloutek hned uvaří - zatáhne, srazí.. Pro svůj klid můžeš polívku ještě chvíli povařit i pak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
8.1.13 08:31

Jedla bys syrový žloutek v polévce (nebo někde jinde)? Já tedy rozhodně ne a tudíž bych ho v žádném případě dítěti nedala. Pokud ti dr řekla o vajíčku, tak bych ho normálně v polévce rozmíchala a povařila. I když mám takový dojem, že vajíčko jsem začala dávat až mnohem déle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.13 08:34

No ja nevim, davam vajicko do polevky uplne bezne. proste tam pomalu naleju rozkvedlany vajicko, ono to mas behem 3 minut varene. davam to do fakt vrouci - bublajici polevky a musim se priznat, ze je to poprve, co slysim o nekom, kdo to nezna - nedela :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.13 08:36

Taky dávám do polévky a dost často. Vajíčko se hnedka uvaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.1.13 08:48

To je mi jasné že se vajíčko v horké vodě uvaří,,, ale dr mi řekla syrové…třeba syrové zamíchat do příkrmu(neměla sem psát polévky, sorry). No já si matně pamatuju že když sem byla děcko, tak mi babička míchala křepelčí žloutek s cukrem, ale to mi nebylo půl roku a taky je to čtvrt století zpět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
8.1.13 08:53

Tak syrovej bych nedávala.. Já měla nejedlíka, takže vejce začala jíst až někdy v roce v zapečenejch bramborách a těstovinách.. Dej na sebe, kolik je paní doktorce, třeba si myslí, že syrový žloutek hezky posilní :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9583
8.1.13 08:54
@kokuso píše:
To je mi jasné že se vajíčko v horké vodě uvaří,,, ale dr mi řekla syrové…třeba syrové zamíchat do příkrmu(neměla sem psát polévky, sorry). No já si matně pamatuju že když sem byla děcko, tak mi babička míchala křepelčí žloutek s cukrem, ale to mi nebylo půl roku a taky je to čtvrt století zpět…

JÁ, nevím, syrovej bych tedy nedala. :think: Dávala jsem dětem do tvarohu, ale to už byly o hodně starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Renčí2
8.1.13 09:03

@kokuso To snad ta doktorka nemohla myslet, že máš dítěti dát syrový žloutek. Asi fakt myslela, že syrové vejce dát zavařit do polévky a neházet do polévky už uvařené oloupané vajíčko (třeba jako do kysela)). Jinak jedna „inteligentní“ známá rozmíchala dítěti syrové vejce do bramborové kaše a to dítě z toho mělo salmonelozu.

• Nahlásit
  • Citovat
13648
8.1.13 09:06

Vajicko varim, vzdy. nehodlam riskovat zdravi deti ani nase, proste uz ze zasady hlidam co se ji, nedavam veci, ktere urcite jeste nejsou prosle atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12204
8.1.13 09:10

Jistě myslela zavařit syrový žloutek do polévky nebo do zeleninového příkrmu, ono se hodně maminek ptává, jestli tam nemají dát už natvrdo uvařený žloutek, tak asi proto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
8.1.13 09:20

Mozna fakt myslela do horke, on se fakt zavari…ale jestli syrovy, tak bych nedala…my ho taky sveho casu jako mali jedli syrovy s cukrem, ted se bojim i pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
8.1.13 09:23

Taky jsme jedli syrový žloutek vyšlehaný s cukrem. Mňamka. Občas neodolám a při pečení si lžičku dám. :oops: Mimču bych syrové vejce nedávala. Nejspíš doktorka myslela povařit v polévce, jak píše @Žirafátko .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
8.1.13 09:23

Zloutek se ma davat jednou tydne a to dukladne uvareny, od pul roku nejdriv pulku, pozdeji cely. V horke polevce se srazi, ale to davkovani mi prijde nepohodlne. Do prikrmu se da snadneji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47818
8.1.13 09:24

Chvilku bych ho povařila, dneska se chystám dělat kmínovou polévku, tam se taky dává žloutek a taky to nechám provařit z vajíčkem.
Ta doktorka to určitě myslela, že čerstvý žloutek, ale že se trošku povaří :kytka: asi se jen vyjádřila, tak že jste si nerozuměly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama