Těhotenství a potrat

Anonymní
8.9.20 10:27

Těhotenství a potrat

Ahoj, jsem po 2 potratech. Jednom cca ve 12.tt z genetického hlediska (mimi mělo rozsáhlý rozštěp páteře) a druhy samovolný cca v 5.tt. Teď jsem opět těhotná cca 9.tt a mám strach, že se zase něco stane. Snažím se to nepřipouštět, ale po té genetice budu aspoň vědět na čem jsem. Mám už 2letého chlapečka, ale druhé mimčo bych si moc přála.
Jak jste prožívaly těhotenství po potratech vy? Bylo pak vše v pořádku? Slysela jsem, že někomu to vyšlo až na po šestý a to mě docela děsí. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
197
8.9.20 10:53

Dobrý den, v 11tt samovolny potrat, po dvou měsících jsem znovu otěhotněla. Na začátků jsem měla velké problémy, krvácení, křeče, bolest břicha. Doktor mě nechal doma na neschopence, zval mě Každý týden na kontroly, každý týden UTZ a USG. Oddělovalo se mi placenta od děložní stěny dl toho nějaké potíže s jizvou po císařským řezu, takže jsem dostala pár injekci, léky musela jsem celý tři měsíce ležet nyní jsem v 29tt a všechno je bohudík v pořádku. Furt jsem na neschopence, ležet už nemusím, ale furt se musím hlídat. Byla jsem tři krát na genetice, tam mi bohudík nic nezjistili, malá byla do 16tt, váhové a délkou menší, ale už to dohnala. Na 1 a 2 screeningu nic nezjistili, ve 30tt mě čeká další velký ultrazvuk a nějaké krevní vyšetření. To lítání po doktorech mě sice strašně vyčerpává, ale každá dobrá zpráva mě hrozně potěší. Držím Vám palce, vůbec si nedokážu představit jak Vám je po dvou potratech. Já svůj potrat psychický vůbec nezvládla, úplně jsem se potom zhroutila. A vůbec nepomohli řeči, buď ráda že máš aspoň jedno dítě, stává se to každému, potrat je běžná věc :zed:. Navíc tohle těhotenství jsem ještě do minule týdne odmítala připustit, abych nebyla zase tak na dně, kdyby se nepovedlo.
Omluvám se případné chyby v textu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 11:06

Mám za sebou 4 potraty. Při jednom mi dokonce spletli částečný potrat za mimoděložní a vzali mi vejcovod úplně zbytečně. Před rokem jsem měla potrat ve 13tt. Dvě revize mám, jednu laparoskopii. Všechno to nesu hůř a hůř. Resp. já se sice nezhroutila, ale cítím v kostech, že jsem čím dál tím víc jakoby citlivější/labilnější. Podepsalo se to na mě a stačí málo a jsem ve stresu a opět v obavách. U mě to prostě nefunguje tak, že co tě nezabije, to tě posílí. Posílilo mě to v tom, že už vím, co a jak, nemám strach z neznáma,…pouze z toho, co mne už potkalo a osobně to nechci zkoušet do nekonečna, protože právě cítím, že už na to psychicky asi nemám. Jsem teď těhotná - v prvním trimestru a asi je to můj poslední pokus. Pokud tohle nevyjde…asi už do toho nebudu chtít jít znovu jít. Mám syna 6 let. Je to spjaté i s tím, že je mi zle, první trimestr jsem vždycky úplně vyřízená…

Moc ti přeju, aby ti to vyšlo a aby ses stresovala co nejméně to jen půjde. :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
12
8.9.20 11:07

@Theburnette no jako řekla bych, ze jsem to díky tomu malému, který je dost akční zvládla docela dobře. Sice si občas vzpomenu, že už by tady s námi byl několika týdenní prcek, ale holt to tak mělo být. Ale věřím, že teď už to vyjde… Vy se držte, jste silná žena, držím vám palce 🙂 a ano, řeči typu, však už jedno máš jsou fakt “skvělé”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
8.9.20 11:40

@Týna1306
Moc děkuji věřím tomu, že tohle těhotenství už vydrží, ale člověku se furt honí v hlavě co se může ještě pokazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 19:49

Potratila jsem ve 20. týdnu, teď jsem na úplném začátku těhotenství, takže kdo ví, jestli se malé udrží, ale už teď ho vnímám jinak než ta předešlá. Vlastně si ho ani nepřipouštím a mám „odstup“. Jsem rozhodnutá nenechat si říct pohlaví a okolí nesdělovat nic, dokud to sami nezjistí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama