Těhotenství a Utrogestan

Anonymní
17.5.21 17:06

Tehotentvi A utrogestan

Holky ahojte..
Dneska jsem byla u paní doktorky, potvrdilo se, že jsem tehotna, a hned mi předepsala léky utrogestan 2 ráno a 2 večer, mám z něj docela strach, cetla jsem tady po internetu samé špatné konce, brala jste to některá taky, na udržení tehotenstvi???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17822
17.5.21 17:24

Utrogestan je jen progesteron..zaváděla jsem každé těhotenství..jen je otravné jak vytéká..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53751
17.5.21 18:27

Je to hormon, který tělo v těhotenství normálně produkuje. Strachu netřeba, byť pokud k němu není nějaká zřejmá indikace (prokázaný nedostatek progesteronu, špinění, krvácení…), tak žádný valný efekt - ani poziivní, ani negativní nemá. Zdravé těhotenství se obejde bez něj, pokud je vada genetického charakteru (což je nejčastěji), zamlklému potratu nezabrání… ale určitě nezpůsobuje žádné špatné konce. Spíš ty by se staly tak jako tak a Utrogestan jim jenom nezabrání. Ale existují i indikované případy, kdy opravdu pomoct dokáže. Někteří doktoři ho ale předepisují pomalu plošně, „snažila jste se dost dlouho, tak pro jistotu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
17.5.21 18:31

Taky ho teď mám, jsem 9tt a začala jsem špinit a mít křeče na pravé straně, Dr. tam nic co by bylo špatně nenašla tak mi dala neschopenku a napsala utrogestan. Je pravda, že hned po prvních dvou tobolkách už nešpinim ani křeče nemám. Snad to bude ok jak u vás tak u mě. 🙏🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:00

Ahoj holky, jsem v 5tt a taky uzivam utrogestan protoze jsem spinila tak mi ho ted doktorka dala na zatim dva tydny. Nez jsem ho nasadila mela jsem tehu priznaky uz od 4tt a ted najednou po nasazeni utrogestanu vubec nic, ani citliva prsa. Stalo se vam to nektere?

• Citovat
  • Nahlásit
2971
11.6.21 11:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem v 5tt a taky uzivam utrogestan protoze jsem spinila tak mi ho ted doktorka dala na zatim dva tydny. Nez jsem ho nasadila mela jsem tehu priznaky uz od 4tt a ted najednou po nasazeni utrogestanu vubec nic, ani citliva prsa. Stalo se vam to nektere?

To ale nebude mít s Utrogestanem nic společného :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:17

@kavenka to si taky myslim jen je fakt divne ze to prestalo hned ten den no. Uvidime za dva tydny jdu zase na UTZ. Jen to cekani.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1701
11.6.21 11:18
@kavenka píše:
To ale nebude mít s Utrogestanem nic společného :think:

Jo, urcite to neni utrogestanem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
11.6.21 11:54

Taky jsem spinila, trochu krvacela a utrogestan beru dvakrát denně. Teď dobrý, muže se brát do 12 tt. Beru ho od 6 tt a jsem 9 tt. Podle mě muže jen pomoci. Držím palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1701
11.6.21 12:54
@Petrussee píše:
Taky jsem spinila, trochu krvacela a utrogestan beru dvakrát denně. Teď dobrý, muže se brát do 12 tt. Beru ho od 6 tt a jsem 9 tt. Podle mě muže jen pomoci. Držím palce. :kytka:

Muze se brat klidne do porodu, zalezi na problemech. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
11.6.21 19:02

Taky jsem brala kvůli špinění od 6tt. Ale. v 9tt to stejně nevyšlo. Ale určitě to utrogestanem nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
14.6.21 06:02

Já ho také beru (1× denně 200). Doktor říkal, že může zabránit krvácení, které sice většinou není nebezpečné ale “zbytečně člověka viděsí”. Mám za sebou tři neúspěšná těhotenství, tak abych se prý nemusela bát když to není nutné. Zatím vše v pohodě a jsem celkem ráda, že ho mám. Člověk má pocit, že dělá co může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat