Reklama

Těhotná? Poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivet888
Povídálka 39 příspěvků 05.02.17 13:32
tehotna? Poradte

Ahoj potrebuju se zeeptat v patek vecer sme meli s pritelem sex udelal to do mně a ja si v sobotu rano mela vzit prasek jako kazdy rano ale zapomela sem a dala sem si ho az dneska rano muze bejt naky riziko snizeni ucinku? kdyz sem den predtim mela ten sex bojim se :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 05.02.17 13:34

Kupte si pilulku po a máte větší jistotu, že těhotná nebudete.

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 05.02.17 13:37

Teoreticky ne, pokud jinak bereš prášky pravidelně. Měly by účinkovat i při jednom vynechání.

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 05.02.17 13:42

Aby narostl vlivem snížení hladiny hormonů folikul, pak prasknul a uvolnil vajíčko, to pár dnů trvá, mezitím ty páteční spermie chcípnout.
Ale další nechráněný styk po tomto opomenutí by mohl být už oplodnujici. Takže teď byste se měli ideálně až do menstruace chránit i jinak, třeba kondomem.

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 05.02.17 13:42

@Dominika2016 Když jsem kdysi brala nízkohormonální antikoncepci, tak v příbalovém letáku bylo, že antikoncepční účinek může snížit i opožděné užití pilulky o cca 3 hodiny. Takže bych se nespoléhala na účinnost při vynechání pilulky. Koukla bych se do příbalového letáku.

kve-tinka
Závislačka 4347 příspěvků 4 inzeráty 05.02.17 13:47

Nikdo ti nepovi nic 100%, ale me by to nechalo chladnou… ;)

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 05.02.17 13:51

@Heivka tak samozřejmě nic není 100% záleží i na okolnostech, ovulace atd. Jak píšeš dát si pilulku po je větší jistota.

Ivet888
Povídálka 39 příspěvků 05.02.17 13:57

No od zitra bych mela mit tyden bez takze je to vynechana tabletka z posledniho tydne vlastne pred menzesem :? 8o :roll:

Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 05.02.17 14:07

V příbalovém letáku určitě píšou, jak postupovat při vynechání pilulky. Já už je teda přes 10 let neberu, ale není to tak, že při vynechání v posledním týdnu se nedělá pauza a načíná se hned další platíčko?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 15:18
Pravdepodobnost tehotenstvi

Prosim anonym.
Holky, vim, ze je to proste bud, anebo, ale zajima me vas nazor, popr. uklidneni.
Nemohu brat HA, chranime se s partnerem kondomem. O vikendu se nam stala nehoda. Prvni kondom nam sklouznul (nikdy driv se nam to nestalo), ale vsimli jsme si brzy. Zrejme vsak partnerovi nesedi znacka, protoze druhy kondom take sklouznul. Bohuzel az pri vytazeni po orgasmu. Trcel castecne ze mne a byl naplneny, takze predpokladame, ze sklouznul az pri tom vytazeni po.
Jsem zrovna v puli cyklu, cyklus mam presny 28-29 dni. Ovulaci okolo 12. dne. Stalo se to 14. den. Mela jsem doma ovulacni testy, tak jsem ten den i den po testovala. Oba testy s temer neviditelnou druhou carkou (chlap ji ani nevidel), druhy den po jeste slabsi, tak hadam, ze to byly zbytky uz po ovulaci.
Jsem ale v tomto laik, nikdy jsem si nevypocitavala dny, nemerila teplotu… Je mi jasne, ze nejaka pravdepodobnost tam je, ale zajimalo by me, jak moc bych podle vas mela plasit?

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 05.02.17 15:29
@Ivet888 píše:
No od zitra bych mela mit tyden bez takze je to vynechana tabletka z posledniho tydne vlastne pred menzesem :? 8o :roll:

Tak to sis tu poslední brala spíš zbytečně, když takto zapomeneš těsně před koncem, tak je lepší už rovnou udělat pauzu a je vyřešeno.

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 05.02.17 15:34
@Anonymní píše:
Prosim anonym.
Holky, vim, ze je to proste bud, anebo, ale zajima me vas nazor, popr. uklidneni.
Nemohu brat HA, chranime se s partnerem kondomem. O vikendu se nam stala nehoda. Prvni kondom nam sklouznul (nikdy driv se nam to nestalo), ale vsimli jsme si brzy. Zrejme vsak partnerovi nesedi znacka, protoze druhy kondom take sklouznul. Bohuzel az pri vytazeni po orgasmu. Trcel castecne ze mne a byl naplneny, takze predpokladame, ze sklouznul az pri tom vytazeni po.
Jsem zrovna v puli cyklu, cyklus mam presny 28-29 dni. Ovulaci okolo 12. dne. Stalo se to 14. den. Mela jsem doma ovulacni testy, tak jsem ten den i den po testovala. Oba testy s temer neviditelnou druhou carkou (chlap ji ani nevidel), druhy den po jeste slabsi, tak hadam, ze to byly zbytky uz po ovulaci.
Jsem ale v tomto laik, nikdy jsem si nevypocitavala dny, nemerila teplotu… Je mi jasne, ze nejaka pravdepodobnost tam je, ale zajimalo by me, jak moc bych podle vas mela plasit?

Ovulační test je pozitivní 12-48h před ovulaci, vrchol hladiny hormonů se rychle odbourává, během pár hodin je test zas negativní. Pokud máš cyklus fakt těch 28-29 dnů, tak bych tipla, že jste se trefili přímo do ovulace nebo těsně po. Vzhledem k tomu, že hormony nemůžeš, tak si můžete jen držet palce a doufat, že vám zadna potvurka z kondomů neutekla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 15:42

@Helileli
A muzu se zeptat, co teda znamena slaba carka na tom ovulacnim teste? Asi teda nema smysl takto testovat a musim ted vyckat.
Mam z toho celkem nervy. Je mi spatne - jasneze zatim jen z nervu…

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 05.02.17 15:55
@Anonymní píše:
@Helileli
A muzu se zeptat, co teda znamena slaba carka na tom ovulacnim teste? Asi teda nema smysl takto testovat a musim ted vyckat.
Mam z toho celkem nervy. Je mi spatne - jasneze zatim jen z nervu…

Ovulační test měří hladinu LH. Toho je v těle většinu času jen trošičku, ale před ovulaci, když je folikul zralý, tak dojde k prudkému výronu toho hormonů, který způsobí finální dozrání folikulů a jeho následné prasknutí v tom uvedeném časovém rozmezi. Zachytit tenhle „peak“ je často skoro nemožné, navíc se na to musí trochu ziznit atd.
Orientovala bych se podle pravidelnosti cyklu, počítala bych s 29 dny a klasickou 14 denní luteální fázi, tj. ovulace 14-15. den cyklu.
Normálně bych řekla jít pro postinor, ale hormony nemůžeš, takže ti zbývá se jen modlit. A pro příště, po výstřiků je všeobecně dobře kondom na penisu přidržet a až pak vytahovat, ušetří to spoustu nervu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 16:13

@Helileli
Tak jeste jednou. V tom zmatku a nahle panice jsem to asi nespocitala uplne spravne. Prvni den menstruace byl 20. ledna. Ocekavana dalsi je 15. unora. Nehoda se stala 4. 2. Ted mi to vychazi na 16. den. Ale uz jsem z toho uplne blba.
Uklidnuju se tim, ze vystrik dovnitr nebyl, v kondomu byla poradna naloz, tak snad… A pokud nejakou nahodou nejaka potvora utekla, zrejme ne s vystrikem, tak snad bude mit pomale tempo… Ale kdo vi. Normalne bych taky letela pro prasek po, ale to u me bohuzel nejde. Tak snad pri mne budou stat vsichni svati. Od priste kolem ovulace radeji vynechame, popr. pridame spermicidni gel nebo neco.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama