těhulka-koňák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
daskakone
Povídálka 23 příspěvků 26.10.08 23:05
těhulka-koňák

Hledám zpřízněnou duši.jsem těhu-začátečnice a vzhledem ke svému pracovnímu zařazení(dostihový a sport koně)nejezdím a proto se nudím:-))nechce někdo pokecat a podobně?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terem
Povídálka 49 příspěvků 27.10.08 19:02

Ahoj, já mám už dvě děti, takže s časem je to dost bída. Máž rizikové těhotenství, že už nejsi u koní? Já jezdím jen rekreačně, ale u obou dětí jsem jezdila ještě v sedmém měsíci. Ale sportovní koně jsou asi nebezpečnější. Odkud jsi z Plzně? Já jsem z Prahy, ale mám v Plzní švagrovou.

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 27.10.08 22:47

ahoj,no u koní jsem protže mám stáj doma a tak nemám úniku :D ani nechci.mám částečně rizik.těhu ale hlavně zde mám osazenstvo jako plemenného hřebce čerstvě obsedlého,dos­tihovou klisnu 3letou,3letého německého hřebce po obsednutí a podobně…nemá cenu riskovat potrat.jezdím celý život chvíli to vydržím a do sezony už budu fit snad :D a pro miminko už hledáme poníčka :D

terem
Povídálka 49 příspěvků 28.10.08 13:25

tak to chápu.
To je můj dětský sen - vyrůstat u koní. Po porodu jsem se na koně vrátila až po půl roce, musela jsem zkombinovat hlídání a kojení a to při dojíždění jde těžko. Ty si tu cestu ušetříš. Tak zatím, letím za koněm :-)

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 28.10.08 16:55

A ty máš teda koníka ustájeného někde v praze?nebo chodíš někam jezdit?to jo dojíždění je nanic a ještě po praze :D

GAVOTTKA
Extra třída :D 10016 příspěvků 28.10.08 17:03

Ahoj,tak my màme tez kone doma,z 5 ks jsem je po otehotnenì zredukovala na 3 a je toho az az.Staràm se o ne sama,prìtel moc casu nemà a jeste jezdì ke znàmymu obsedat a pripravovat na zkousky mlady kone,jinak se venuje military.Jà jsem jen rekre jezdec,ale co jsem v dubnu otehotnela,sedela jsem asi 3×.Prvni 4mesìce mi bylo dost zle a pak,i kdyz mame hodny kone,nestoji to za to riskovat.Snazili jsme se rok,tak tech par mesicu to ted vydrzim.

terem
Povídálka 49 příspěvků 28.10.08 19:06

Tak jsem si krásně zajezdila v dešti :lol:
Jezdím asi půl hodiny za Prahu, ale nemám vlastního koně. Po svatbě jsem přestala jezdit na mladých koních a jezdím jen na hodných. Teď mám k dispozici westernového koně, tak se to učím znova. Ale tak hodného a charakterního koně jsem ještě nepotkala.
Poník je pro děti super, zvlášť pokud budeš mít holčičku, tam je větší šance, že u koní vydrží. Moje trenérka má syna, jezdil, dokud ho poník nevysypal do křoví a teď už na koně jen nadává.

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 28.10.08 22:43

no obávám se že u nás nebude mít potomek na výběr :D
jinak budu podezřívat porodnici z výměny :D
no člověk se u koní pořád učí.
dneska jsem tady zkonstatovala že toho mladýho hřebce je nebezpečné i vodit..je to divich,je tu na léčení a už ho to zřejmě moc nebolí :D

jinak jsem se dneska dohodla s tchýní že zajedu k Váňovi sednout na něco hodnějšího než mám já doma…
připadám si hrozně,vím že je to sobecké ale já nic jiného odmalička nedělám a tak dokuď nemám bříško chtěla bych ještě párkrát jezdit,doktor to schválil ale já vím že je to risk,,,no třeba to ještě vzdám..
je po sezoně koníci u váni toho už taky mají dost ale může třeba zakopnout v kopci ap…

učís se western jen rekre nebo se pustíš do závodění :wink:

Terem
Kelišová 5660 příspěvků 29.10.08 14:33

Tak teď mi to trochu uniklo, jsi si jistá pohlavím nebo sklony potomka? U vlastních dětí se člověk musí držet, aby jim to neznechutil.
Na závodění moc nejsem, zkoušela jsem jen drezůru. A nejezdím každý den, jen jak klapne hlídání.
S westernem jsem na tom tak, že mi majitel ukázal jak se sedlá a pak - tady zatáhnout, tady zmáčknout, jako u auta. A teď se na to snažím přijít sama. Začala jsem jezdit bez udidla na ohlávce a jde to úplně stejně. A z westernového sedla se snad nedá ani spadnout. Jen hruška by asi časem vadila břichu.
Já zase ve 3. měsíci držela nohy při kování a divila jsem se, že nemám sílu :lol:

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 30.10.08 15:00
koníci

ahoj holky, taky jsem rekre jezdec :-) Jezdím sice už docela dlouho, ale vždy tam jsou velký proluky - mám 2 děti, u obou zákaz - takže defacto jezdím tak ty 2 roky vcelku.
Jen nejsem moc zkušená - cval sice zvládnu, ale spíš ve stehenním, v sedu mě to chvílema dost vyhazuje, z překážek jen nízké kavaletky :-) Kone vlastního nemám a mít ani nechci - nezvládala bych to časově - takže si pronajímám koníčka ( tedy jezdím víceméně na 3).

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 31.10.08 10:31

no vida že těch koňařek pár bude..

pohlavím si jistá nejsem zatím ale chtěli bysme holčičku,ale hlavně aby bylo vše ok pak je jedno co to bude.

udržet děti u koní bývá nejhorší kolem puberty to je zlomové období.

s tím kováním mi to povídejte..čekám na kováře už 3neděle mezi tím upadlo co mohlo a napsal mi může dnes..ale já držet nemůžu a tak rychle nikoho neseženu.
ta dostihačka kolem sebe kope a to si nechám ujít…

terem
Povídálka 49 příspěvků 31.10.08 13:51

U nás si kovář nechal držet sám a nechal si to zaplatit, což mi přišlo nejlepší, hlavně když jsme tam kvůli tomu museli extra jezdit.
Daskakone, v čem ty závodíš? Předpokládám, že závodíš, když jsi z toho prostředí.
Já asi budu muset začít jezdit bez udidla i na jízdárně, jak ten western neumím, tak vadím kobyle v hubě, asi jako když někdoneumí jezdit na páce. Teď dvakrát mně tahala v sedle za nohavici, ať už toho nechám. Tak se někde schovám a zkusím to.

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 31.10.08 21:15

Ahoj, já sice teď už delší dobu nejezdím, ale nedalo mi to a jsem tu :lol: , od malička koně miluju a od 12 let jsem jezdila, ale pak později už jen občas. Teď bydlíme na vesnici a máme zahradu 1500m2, tak mě hned napadlo, jak by se tu líbilo třeba alspoň poníkovi (nebo oslíkovi) pro děti :lol: , ale mám strach, že bych to nestíhala a taky to děti nemusí bavit, tak jak mě :?, tak máme alspoň dva psi a papoušky :lol: .
No, ale už se nemůžu dočkat, jak Beník povyroste a manžel ho zvládne sám, tak si půjdu někam zajezdit :D .
Kdysi se mě v klubu snažili naučit drezuru, ale bylo to dost hrozný :oops: :lol: , víc mě baví skákat, i když mám strach :oops: .

Nevím, jak často se sem k vám dostanu, ale budu se snažit… :)

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 06.11.08 23:57

hlavně to nevzdávat!!!
já mám nejlepší zkušenosti u trénování s pohodou…
když jsem trénovala děti nebo i dospělé co si moc nevěřili stačilo si s nimi povídat trochu je odpoutat od křečovitého snažení-zasmát se a zjistit že učit se jezdit na koni není nijak trapné…
všichni se učíme a i olympionici mají trenéry.
dneska mě ty moji koníci co tady mám ustájené nebo jsou naše tak naštvali že bych je poslala na týden na mars :D
někdy se domluví a prostě zlobí najednou…rozbili mi kruhovku,utekli mi a nedali se chytit takže mi protože je vlhko rozryli celý dvůr,zváleli se v jediné kaluži..a to podstivě..no myslela jsem že mě trefí..

ale zase nám včera večer přivezli toho poníka…je to opravdu plyšák pro nejmenší děti…je úžasně hodná…

tutinka
Neúnavná pisatelka 19056 příspěvků 13.01.09 20:42

Ahoj, koukám, že to tu utichlo, ale třebas…

Mám koníka už devět let. Je to zlatíčko. Jezdit jsem přestala ve třetím měsíci, krvácela jsem a pak už jsem se bála. Na koně jsem sedla hned po šestinedělí a díky pomoci rodiny zvládám jezdit a starat se o něj. Určitou dobu jsem na něj byla i sama, jinak vždy s někým stálým. Přece jen je to časově i finančně náročný „koníček“ :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >