Tekoucí kohoutek

500
19.6.21 08:16

Tekoucí kohoutek

Mám fakt průšvih
Včera večer jsme se vrátili z dovolené a já zjistila, že celý týden od úterý ráno do včera do večera tekl na zahradě NAPLNO KOHOUTEK. Ještě jsem na poslední chvíli zalevala zahradu a pak hodila hadici na zem - promluvili na mě děti - já šla něco řešit - a úplně jsem kohoutek zapomněla jít zavřít…takže tady 4 celé dny prostě jen tak tekla voda…
Má někdo představu, kolik tolik vody bude asi cca stát? Já teda vůbec, 100tis? 10tis? Celou noc jsem kvůli tomu nespala a do pondělí, než zavolám dodavateli mě asi chytne infarkt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9048
19.6.21 08:20

Záleží na průměru a tlaku. Ale taková darda to nebude. Třeba 200-300 L za hodinu? Takže 7 kubíků za den třeba. Takže za ty 4 dny 28 kubíků. Což záleží na ceně u vás. Takže třeba někde mezi 2500-3000. Ale je to hodně od oka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64436
19.6.21 08:24

@krukynka my z kohoutku napustili za 2 hodiny bazén, co má 5 kubíků.. Takze těžko říct.. Kubík stojí cca 100 Kč.. Jako pár tisíc to asi bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
19.6.21 08:32

Koukni na vodoměr! Koukni, kolik bylo pri poslední fakturaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11015
19.6.21 09:03

Můžeš zkusit za jak dlouho tou hadicí nateče třeba 10 litrů a pak propočítat kolik to bylo za 4 dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5985
19.6.21 09:44

Koukni se na vodoměr, odečti od toho poslední stav, vynásob cenou za kubík, odečti to, co jste od té doby zaplatili a mělo by ti to dát výslednou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1565
19.6.21 09:57

Jen pro příště. Každý měsíc si píši stav energií. Pokud by se něco stalo (byť i jen přeskočení čísel- stalo se známým), ať se máme od čeho odpíchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
19.6.21 10:06

Stav bohužel neznám… Určitě ne ten před odjezdem.
No, pokud paní naplnila bazén o 5 kubikach za 2 hodiny, tak mi to vychází, že za 4 dny proteklo cca 240 m3. Při cene 80,–/m3 je to 19.200,– To se nám ta dovolená prodražila.
Moc všem děkuji za poznatky. Trošku mě to uklidnilo, že to nebude v řádu statisíců. I když i tak je to teda darda. Štve mě to. Nemám ani náladu jít prát nebo se osprchovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
19.6.21 10:10
@krukynka píše:
Stav bohužel neznám… Určitě ne ten před odjezdem.
No, pokud paní naplnila bazén o 5 kubikach za 2 hodiny, tak mi to vychází, že za 4 dny proteklo cca 240 m3. Při cene 80,–/m3 je to 19.200,– To se nám ta dovolená prodražila.
Moc všem děkuji za poznatky. Trošku mě to uklidnilo, že to nebude v řádu statisíců. I když i tak je to teda darda. Štve mě to. Nemám ani náladu jít prát nebo se osprchovat :roll:

Ježiš, ale znáš snad stav pri posledním odečtu a taky průměrnou spotřebu v minulých letech. V kombinaci s tím, že koukneš na vodoměr teď budeš chytřejší než vycházet z informace „paní naplnila bazén…“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
19.6.21 10:14

@jita22 Průměrnou spotřebu znám, ale ne za situace že mi tady 4 dny tekla proudem voda. Mám tady 4 kufry oblečení, resty z práce a jsem v 8.měsíci. Momentálně je pro mě prinosnejsi za jak dlouho cca byl naplněný bazén o 5 kubikach a z toho to nějak odhadnout. Nepotřebuji to do halire přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7309
19.6.21 10:17

Tak záleží kolik stojí u vás voda. Koukni se na fakturu na stav v loňským roce. A koukni na vodoměr teď. A jednoduše si to spočítej. No blbý je, že teď chodej opisovat vodu a bude vyúčtování :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
19.6.21 10:18
@mackA159 píše:
Tak záleží kolik stojí u vás voda. Koukni se na fakturu na stav v loňským roce. A koukni na vodoměr teď. A jednoduše si to spočítej. No blbý je, že teď chodej opisovat vodu a bude vyúčtování :lol:

To je prej moc náročný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7309
19.6.21 10:19
@jita22 píše:
To je prej moc náročný.

No tak to jo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7309
19.6.21 10:20

Osobně nechápu že si někdo nevšimne že mu valí voda z hadice. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9048
19.6.21 10:25
@krukynka píše:
@jita22 Průměrnou spotřebu znám, ale ne za situace že mi tady 4 dny tekla proudem voda. Mám tady 4 kufry oblečení, resty z práce a jsem v 8.měsíci. Momentálně je pro mě prinosnejsi za jak dlouho cca byl naplněný bazén o 5 kubikach a z toho to nějak odhadnout. Nepotřebuji to do halire přesně.

Ale paní může mít tlustější hadici a větší tlak. Takže je ti to k ničemu. Fakt nejlepší nápad je se podívat na poslední fakturu za vodu. Zjistíš tam stav a průměrnou spotřebu za měsíc. A podíváš se teďka na stav a dopocitas průměrnou spotřebu za měsíc a rozdíl bude to co vyteklo na zahradu a spocitas si to skoro přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat