Thajsko s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
emimka20
Kecalka 369 příspěvků 20.01.19 16:04
Thajsko s dítětem

Ahojky. chceme letět příští rok v únoru s malým (4) do thajska. Ale já vůbec nemám páru jak to tam chodí. Nechceme s cestovkou, je to předražené a nechceme typickou válecí dovolenou. Rádi bychom něco viděli, spíš nějaká příroda. Město nás úplně neláká. Máte někdo zkušenost s cestováním po thajsku s dětmi? Využili by jsme třeba i nějakou místní cestovku na nějaký zážitek.. Všude píšou, půjčte si skůtr a tak.. tak já nevím. Už mi z toho jde hlava kolem. :)

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25858 příspěvků 20.01.19 16:31

Řeknu ti, jak to děláme my. Máme procestováno dost v Asii i v Africe.
Dostatečně dopředu (většinou až když máme letenky6-10 měsíců předem) si najdeme na internetu místní (třeba thajské) cestovky a do vybraných 10-30 pošleme email s naším hrubou představou, aby nám vypracovali návrh.
Samozřejmě se to liší podle toho, kde můžeš nebo chceš řídit sama. Tam kde chce, tak třeba chceme jen nějaké části od cestovek, tam kde se řídit nedá, tak chceme celou cestu.
Pak uděláme výběrové řízení a s vybranou cestovkou to ladíme, dokud se nám to nelíbí.
Z poslední doby máme takhle procestovaný Uzbekistán nebo Vietnam. Naopak třeba Omán jsme si dělali sami.
Děti aktuálně 6+9, v zámoří se pohybujeme od 2,5 let mladší.

emimka20
Kecalka 369 příspěvků 20.01.19 16:42

@jenny.fields jé, děkuju. A nemáte nějaké tipy na takové cestovky v thajsku? Tohle mě tedy vůbec nenapadlo abych pravdu řekla :) začínáme to teprve plánovat, ale jsem na začátku a už jsem v tom ztracená..

Helen78
Kecalka 495 příspěvků 20.01.19 16:43

Ahoj, najdi si na youtube kanál Mámou Stylově. Na Vánoce 2017 byla s rodinou a dvěma dětmi asi měsíc?v Thajsku a natočila o tom několik vlogů, myslím, že tam najdeš všechno co potřebuješ i zkušenosti do jaké oblasti jet, ubytování, ceny, výlety atd.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25858 příspěvků 20.01.19 16:47
@emimka20 píše:
@jenny.fields jé, děkuju. A nemáte nějaké tipy na takové cestovky v thajsku? Tohle mě tedy vůbec nenapadlo abych pravdu řekla :) začínáme to teprve plánovat, ale jsem na začátku a už jsem v tom ztracená..

Thajsko jsme takto ještě nedělali. Dobré je kombinovat válečku u moře a poznávačku. Většinou máme 2/3 poznávačku, zbytek moře. Vietnam jsme teď měli u moře v prostředku jen 3 dny. Tripadviser je dobrý zdroj referencí i na cestovky, jinak hlavně používáme zdroje v Aj.

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 20.01.19 16:49

Na podzim jsme byli s klukem (v té době 7 let) v Bangkoku a dělali jsme si sami výlet na most přes řeku Kwai a Hellfire Pass. Jízdenky na vlak, řidiče s autem jsem zařizovala přes tyhle stránky https://12go.asia/en a ubytování jsem hledala přes booking.
Jinak dost tipů získáš na FB stránce Cestování s dětmi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >