Tip na jméno

Anonymní
28.3.20 12:58

Tip na jméno

Ahoj, zajímá mě, jaké jméno by jste daly k příjmení Kraus pro chlapečka? Partner se jmenuje Tomáš, tak bych asi preferovala nějaké české ale za to ne úplně běžné :nevim: napadlo nás Sebaastián nebo Vilém, ani objednam však nejsme přesvědčeni :) děkuji
Zároveň prosím o anonym, jelikož sem chodí přítelkyně mého bratra a my chceme jméno a pohlaví prozradit až po narození děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

658
28.3.20 13:00

Ten Vilém je lepší než Sebastian :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
28.3.20 13:05

Vilém je krásné jméno, klidně bych ho dala. Nebo pak třeba Antonín, Štěpán, Benjamin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
28.3.20 13:06

Karel nebo Jan :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
28.3.20 13:07

Štěpán

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
28.3.20 13:15

Andrej, Alexej, Radim, Jáchym

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
28.3.20 13:21

Mně se moc líbí ten Sebík. A od holek zmiňovaný Štepán je taky moc krásné jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 13:57

@AlcaBa jak se takovýmu Sebíkovi říká v padesáti? Séba? V základním tvaru hezký, ale jakýkoliv zkrácený oslovení pro dospělýho je děs. Já s takovým jménem bojuju celý život. Lidi myslete na to, že to dítě nebude dítětem věčně a v dospělosti vám bude vděčný za důstojný jméno. Už teď je mi těch Sebíků a Izabelek a Lilianek vcelku líto. Já s něčím takovým totiž žiju a byla bych fakt vděčná, kdybych se jmenovala obyčejně, třeba Jana…

• Nahlásit
  • Citovat
2266
28.3.20 15:47

Václav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
28.3.20 15:51
@Anonymní píše:
@AlcaBa jak se takovýmu Sebíkovi říká v padesáti? Séba? V základním tvaru hezký, ale jakýkoliv zkrácený oslovení pro dospělýho je děs. Já s takovým jménem bojuju celý život. Lidi myslete na to, že to dítě nebude dítětem věčně a v dospělosti vám bude vděčný za důstojný jméno. Už teď je mi těch Sebíků a Izabelek a Lilianek vcelku líto. Já s něčím takovým totiž žiju a byla bych fakt vděčná, kdybych se jmenovala obyčejně, třeba Jana…

A já to mám naopak.Jsem Ludmila a radši bych byla třeba právě Izabela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
28.3.20 15:53
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě, jaké jméno by jste daly k příjmení Kraus pro chlapečka? Partner se jmenuje Tomáš, tak bych asi preferovala nějaké české ale za to ne úplně běžné :nevim: napadlo nás Sebaastián nebo Vilém, ani objednam však nejsme přesvědčeni :) děkuji
Zároveň prosím o anonym, jelikož sem chodí přítelkyně mého bratra a my chceme jméno a pohlaví prozradit až po narození děkuji
Bartoloměj, Felix, Vincent, Bruno, Boris
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
28.3.20 15:58
@Anonymní píše:
@AlcaBa jak se takovýmu Sebíkovi říká v padesáti? Séba? V základním tvaru hezký, ale jakýkoliv zkrácený oslovení pro dospělýho je děs. Já s takovým jménem bojuju celý život. Lidi myslete na to, že to dítě nebude dítětem věčně a v dospělosti vám bude vděčný za důstojný jméno. Už teď je mi těch Sebíků a Izabelek a Lilianek vcelku líto. Já s něčím takovým totiž žiju a byla bych fakt vděčná, kdybych se jmenovala obyčejně, třeba Jana…

Mě teď vrtá hlavou jaké je tedy vaše jméno :lol: Já zase mám celý život pocit, že mé jméno je moc tvrdé, teď už mi to tolik nevadí, ale hlavně v dětství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
28.3.20 19:32
@Anonymní píše:
Říká se mu normálně-Sebastiane. Mně se líbí oboje. Izabela a Liliana jakbysmet. Proč jim v dospělosti neříkat celým jménem? Např. Gabriele se taky říká celým a kdo chce tak Gabča a co je na tom? Jana-Janča Janička
Jen k těm dlouhým jménům kratší příjmení. Což zakladatelka má. Ale je důležité co se bude líbit mámě, ne nám že? A proč ten anonym hm???
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
29.3.20 14:33

Viliam, Filip, Josef, Roman

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 21:57

@AlcaBa V našich krajinách není zvykem oslovovat celým jménem, ale vždy se oslovuje dvojslabičnou zkratkou. Nikdo nebude Sebastiána a Izabelu oslovovat celým jménem, ale budou si hledat různé patvary. Vím o tom svoje a můžu ti říct, že mě nebaví pořád dokola někoho žádat, jakým způsobem mě má oslovovat. A v jednom se opravdu mýlíš, není důležitý, zda se jméno líbí rodičům, ale je důležitý, jak se s tím jménem bude dítěti žít. Kdyby ti rodiče dali jméno Kunigunda, tak s tím asi nebudeš úplně v pohodě jen proto, že se to rodičům líbilo, že? Anonym jsem použila proto, že někdo z rodiny začíná tušit můj nick a nepotřebuji dávat další nápovědu k tomu, aby ho odhalili. Gábině se říká Gábi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama