Trápení s alergiemi

24
30.10.20 12:54

trápení s alergiemi

Ahoj holky,
už mi začínají lézt moje alergie na mozek :lol:
Od lékaře mám zjištěné alergie na břízu, jablko, mrkev, sóju, arašídy a skořápkové plody.
U všech těchto potravin mám alergickou reakci stejnou - nateče mi pusa, krk a začne mě oboje dvoje pálit.
Mrzí mě hlavně jablka, ty jsem přímo milovala a bum přišlo jednou léto a už je nemůžu. Máme velkou zahradu, takže si všechno ovoce pěstujeme sami. Máme jednu odrůdu jablek, sice nevím jak se jmenuje, ale tady jde o to, že máme fakt jednu a tu samou. Začínám být zoufalá, někdy můžu sníst celé jablko a nic se nestane. Někdy mi naopak vadí i ve štrůdlu nebo kompotovaný. A já vůbec nevím, co to ovlivňuje. :pocitac: Nenapadá vás něco?
Další problém je ten, že mi letos začalo vadit i další „šťavnatý“ ovoce. U letních hrušek mám stejnou reakci jako u jablek. U špendlíků a meruněk jen když sním větší množství. Tyto potraviny mi nevadí tepelně upravené, takže peču koláče, kompotuji, zavařuji a to si je potom můžu dopřát i já. Ale mrzí mě, že je syrové nemůžu, protože nejen že chuť není nikdy srovnatelné s těmi kompotovanými, ale i výživově je v tom rozdíl. Prostě čerstvé ovoce nenahradíš. Zvlášť když jsem na ně zvyklá odmala. :,(
Tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli to taky některá z vás zažila. Zajímalo by mě, jestli v tom nejsem sama.
Další problém je jaro. Jakmile všechno vykvete, stává se ze mě na dva měsíce oteklá koule se zarudlýma flekama po celém těle. :poblion: Jsem ekzematik, tak mi to vždy vyjede. Oči nateklý, pusa taky, ta mě i vždy tak šíleně pálí a svědí. :pocitac:
Asi jsem se potřebovala vypsat, vím že jsou na světě horší věci, ale fakt mě to trápí. Tak kdyby měl někdo nějakou svou zkušenost nebo radu, co mu pomáhá, budu ráda. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
487
30.10.20 13:19

Mrkev a jablko mám i já…teď už se mi celkem ztratila na jablka, myslela jsem, že je to postřiky, ale když máte domácí, tak to je asi něčím jiným. Někdy mi to udělají i třešně, broskve…taky mě to štve, protože třeba mrkev mám rada, ale už to nebudu nikdy riskovat, protože je to síla. Rty jak kačer, svědí mě v krku, ztratila jsem i hlas :?
Ale to mě tak neštve jako to, že má dcera těžkou alergii na mléko a vejce…
Strašné se jí teď v obchodě líbí Vánoční figurky, kalendáře a je mi ji tak líto, jsou jen samé mléčné a hořkeho Mikuláše budu muset objednat z internetu a to je ještě fialový :pocitac: ona je malá tak, to moc nechape a place..to samé jogurty, sýry, všechno… Pořád chudák ji ty samé věci dokola. Člověk by ji tak rád udělal zdravé věci, pomazánky…
Ale horší věci jsou. Má obě nohy, ruce, je chytrá, tak jsem ráda za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
30.10.20 16:35

Dcera má alergií na lepek, mléko, vejce, sóju, skořápkové plody, luštěniny. Nektere věci jako napr. mák ještě nejedla, nemám odvahu zkusit. 2 x jsme skončily v nemocnici, protože se celá osypala a byla dušná. Je ji 2,5 let a já doufám, že některá alergie ustoupí, protože teď smí prakticky jen jídla která ji připravím…Jsem z toho docela na nervy, desim se školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
30.10.20 16:49

@Veselabara tenhle druh alergie má dcera. Každý rok se mění i další zelenina, kterou může a nemůže jíst. Jednou mi hezký natekla po domácím hrachu, občas jí vadí i salátová okurka. Nevím, co vše to ovlivňuje. Velmi ji pomohl alergolog, dál ji na několik let vakcínu staloral dělanou na míru. Alergická reakce je od té doby mnohem menší. Když ji něco chutná a současně vadí, zvládne to sníst, když si vezme lék na alergii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
30.10.20 17:21

Na jablka mám taky alergii. Nejdřív se projevila na kupovaná ze supermarketu pak i ze zahrady. Rok jsem dala pauzu a trochu se to zlepšilo. Teď je jím i když v menším množství a pouze doma pěstovaný. Těm kupovaným se vyhýbám. Taky asi záleží na odrůdě a možná i zralosti. Řekla bych že jsou lepší červený odrůdy naopak goldeny nemůžu vůbec, to bych se udrbala. V krajním případě, když to přeženu, tak si vezmu nějaká prášek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
4.11.20 12:48

@Fifi2 to a vaší dcerkou soucitim. Mám atopický ekzém a nemůžu do chlorovanych bazénů. Každý léto jsem byla hrozně smutná i jsem kolikrát brečela, když všichni kamarádi se šli koupat a já musela být doma. Co si pamatuji, tak jsem tomu rozuměla, ale zkrátka mi to bylo strašně líto.
Nevím jak je to u vás doma, ale mně pomohlo psychicky, když i moji sourozenci nešli a spolu jsme něco jiného podnikli. Tak mě napadá, pokud to ještě neděláte, obětuje se a ani vy si normální čokolády nekupujte. Nebo je jezte potají a mějte je někdy schovaný, ať to není tak na očích. Ono to fakt psychicky pomůže. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
4.11.20 19:45

@Veselabara no to muselo být taky pěkně na houby :? Je krásne, že sourozenci byli solidární :srdce:
My se snazime, ona má 28 měsíců. vyloženě problém s tím nemá. Jen, když je reklama v televizi na sýr s myškama, jihočeská niva :lol: tak řekne,,sýreček nemůže,, nebo když jíme vajicka..tak říká zase vajíčka… Obědy vaříme, aby je mohla i ona, peču i buchty, dokonce dort na narozeniny, do restaurací nechodíme (fakt je mléko a vejce všude) ty sladkosti jíme tajně, jak píšete a obcas :) ale musí mít své veganske sýry, jogurty, mléko…protože to bychom se nedoplatili. Jen mi to tak bylo líto, jak jsme šli kolem těch Mikulasskych věci a ona říkala maminko dívej :( no má své dobrůtky, neco se najde. Ale je to omezení… :( Jak píše paní výše, tak bude problém i ve školce, budu ji muset vařit sebou. Ale mít k tomu ještě lepek a sóju, tak to je síla. To smekam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat