Reklama

Trhání zubů a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.02.10 14:38
Trhání zubu a kojení

Ahoj, tak jsem objednaná na trhání křivě rostlé osmičky, ale ne na chirurgii, ale normálně u zubařky. Já byla v šoku, ani jsem se nezeptala co kojení a případná anestetika, tak se zeptám vás :wink: Nevíte, jaká zubaři používají anestetika? Jsem takový srab, že bych brala celkovou narkózu :mrgreen: ale asi to bude jen něco lokálního, jestli vůbec. Za jak dlouho po zákroku můžu kojit? Asi budu muset to první mlíko odstříkat, že?
A co rentgen, na kojení nevadí, ne?
Poradíte i nějaké účinné léky proti bolesti po zákroku pro kojící?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 22.02.10 14:50

rentgen kojeni nevadi…davaji se injekce lokalni…to se do mlika nevstrebava…takze kojit muzes klidne pri tom :lol:
a po tom proti bolesti se obavam ze asi nic moc nemuzes…poradi ti zubar..neboj…

taky jsem si uzila a hned tyden po porodu :wink:

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 22.02.10 14:52

no..viem…ze ked sme boli s drobcom na rentgene.tak tam bolo napisane..ze nemozu tam ist tehotne a dojciace zeny..cize s drobcom siel manzel..mna pustili len do jednej z predsieni a aj to horkotazko..
a kamaratka, co bola na kyretazi a kojila, tusim nedavala dietatku hned cuckat mliecko.ale tusim 24 hodin si odstriekavala a vylievala..ale to si nie som ista.
ale zas ak zena rodi cisarskym v celkovej anesteze..tiez sa snazi co najskor rozkojit..i ked to teda nejde.. :nevim:

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 22.02.10 14:57

jasne..je to ako pise Mikitka..pamatam si ako mi lekarka hovorila..ze co je lokalne, to nevadi :)

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.02.10 15:03

Děkuji za odpovědi. Mikitaa, no to musel být mazec, týden po porodu. Já z toho mám větší strach než z porodu, hlavně bych naši milou hodnou a šikovnou zubařku nerada pokousala :mrgreen:
Zulok, no jsem pitomá, na tom rentgenu jsem už byla :zed:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 22.02.10 15:06

gina: ja mam ze zubare panickou hruzu…takze bych klidne rodila podruhe nez sla k tomu zubari…no ale nic jinyho nezbyvalo..uz sem lezla doma po zdi jak ten zub zacal bolet…preju malo bolesti a rychly hojeni :)

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 22.02.10 15:13

GINA..ale co by si bola pitoma..no tak si bola na rentgene..no.tak si mozno trosku dacoho cuclo..ale ved daktore malinkate babatka musia chodit po rentgenoch a su vporiadku. :wink: no..hlavne nech uz mas zuby co najrychlejsie a co najmenej bolestivo vonku..

lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 22.02.10 16:23

Ahojky, nechci strašit, ale mám za sebou té trhání křivé osmičky v době kojení a už bych to NIKDY NEUDĚLALA. Jestli můžeš, odlož to. Já do toho dostala zánět a když mi řekli, že můžu jen paralen, málem mě kleplo. :zed: Týden v bolestech, než zabrali antibiotika penicilinové řady. :cert: Fakt děs běs, nakonec jsem asi tři dny nekojila, takže jsme si užili. Omlouvám se, nechci nikoho strašit, ale s touto variantou je třeba také počítat. Nejsmutnější na tom je, že jsem to nemusela podstoupit, že by to třeba ještě půl roku počkalo. v každém případě moc držím palce, aby jsi nedopadla jako já. L.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.02.10 16:36

Lenkaky, njn i o tom jsem přemýšlela, ale zase se chceme v nejbližší době začít snažit o druhé a kdyby se to třeba nějak zvrtlo v těhu, tak mně klepne. Jinak mně nestrašíš, já se vždycky radši psychicky připravím na nejhorší, neboť nesnáším překvápka :mrgreen: Čistě teoreticky bych mohla i přestat kojit, už je mu rok a výživově by nijak netrpěl, ale chystala jsem se pak kojit obě děti tandemově. :-) A čekat další dva roky, než porodím a odstavím druhé, to se mi nechce, je to docela nepříjemné, jak mi to tlačí do té sedmičky :-?

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 22.02.10 16:39

Já bych do toho taky nešla v době kojení. Nemůžeš si vzít nic moc na bolest a to je na prd. Při minulým kojení jsem byla u zubaře s kazem, umrtvovačku mi píchnul přímo do nervu, kterej mi poškodil a já tady pak několik dní lezla po zdi bolestí - strašný. Mně osmičky rostou taky křivě, zlobí vždycky max týden a pak zase spí.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.03.10 21:49

Tááák už je venku, zoubek jeden :dance:
To byla ostuda, přišla jsem tam bílá jak stěna, zubařka myslela, že omdlím, píchla umrtvovačku a vyhnala mě do čekárny na 10 min. Pak mi okolo zubu zašťourala, vzala kleště a bylo to. Normálně jsem vypadla za 15 minut, samotné trhání trvalo asi 2 minuty 8-o
Jo a říkala, že to anestetikum na kojení nevadí.
Teď to trochu pobolívá, ale na Ibalgin to teda není, takže jsem „čistá“ :mrgreen: Minule, když jsem byla s osmičkou na chirurgii to byl daleko větší brutus, proto jsem se tak bála.
Jestli někdo řešíte podobný problém, tak nebojte, ne vždy je to tak hrozné. :mavam:

petrasek80
Kelišová 5903 příspěvků 06.04.10 15:57

Gino-takže říékáš při kojení ta inekce na umrtvení nevadí?tak to si mě uklidnila diky!já od soboty jim ATB penicilin na zánět už je v kořenu,ale zatím nezabrali,tak se mám jít ve čt ukázat a kdyžtak ho vytrhnou tak se informuji kvůli malé abych věděla zda odstříkat mlíčko a nebo ji budu moc dát normálně!diky moc za uklidnění!

Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 06.01.15 16:37

Ahojky, přidám troškou do mlýna, dnes mě zubařka trhala 8, dělala rentgen ale nakonec ji celou nevytrhla a musím čekat na volný termín na stomatochirurgii… rentgen hlavy a umrtvení při kojení nevadí, dokonce tam mám i zánět a dostala jsem ATB Augmentin, který se dává i když je třeba zánět v prsu a kojit mám normálně… teď mám hrachy z tý chýri…a dost mě to teda bolí no, zatím jsem od rána nic netroufla sníst, ale už mám hlad jako blázen.. :nevim:

blanula19
Závislačka 3603 příspěvků 2 inzeráty 06.01.15 17:02

Já byla u kojení tahat kořeny zubu. Normálně to umrtví a po zákroku mi zubař řekl, až si cca za půl hoďky vemu ibalgin. Říkala jsem, že kojím a to prej neva. Přežila jsem to ve zdraví, jen večer trošku pobolívalo, ale nic hroznýho. Normálně jsem kojila a malý to přežil úplně v pohodě.

tereskacz
Kecalka 159 příspěvků 24.04.16 07:28
Trhani osmicek pri kojeni

Ahoj,
Mate nekdo zkusenost s trhanim osmicek pri kojeni? Zajima me, jestli a jak dlouho jste pak museli zobat analgetika? Trochu se bojim, ze se ji to nepodari vytahnout, ale neco tam zustane… Brali jste nekdo pri kojeni na to antibiotika?
Znama kvuli tomu pred zakrokem prstala kojit, ale to nechci, to bych radeji vydrzela ty vecne zanety.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >