Trhat mandli - ano, či ne

20
8.1.20 19:22

Trhat mandli ano či ne

Ahoj mám prosbu jestli se můžou ozvat maminky co mají vlastní zkušenost. Dcera 3r 8 měsíců trpí na záněty středního ucha. Loni ji ho pichaly 3× vždy ATB.Vzdy při rýmě si po pár dnech stěžuje že ji bolí uši takže pomocí kapek jsme nesčetněkrát zánět zazehnaly. Po kontrole prý nosní mandle 2-3stupen.Pry jestli ji ho ještě jednou píchnou je to na odstranění. Ve svém okolí mám případ kdy po mnohacetnych zánětech 3 létho prcka očkování prevenarem 13 a prý to pomohlo.Tak mám dotaz má to nějaký přínos??? Nebo jediná cesta je vytržení. Vždyť dětem do6-7 let dorůstají pak stagnuji a dospělí už by mít problémy neměli. Nechce se mi dítě hnát na operaci, narkoza víte co myslím. Máte nějakou radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14016
8.1.20 19:37

Syn se po vyndání mandlí nezlepšil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2570
8.1.20 19:45

@marcy40 ahoj,dcera, tehdy 4r na mandli byla a díky bohu za to. Do té doby každý mesic oboustranný zánět a píchani, vždy když měla rýmu, jen jsme čekali, kdy opět pojedeme. Hrozili i ventilacnimi trubickami, ale k tomu naštěstí nedošlo. Po operaci měla dcera píchani jednou a to cca před rokem, nyní ji je 9 let. A o její nemocnosti nyni ani nemluvím, je to prostě paráda. Jsem ráda, že dcera na operaci šla, i když jsem samozřejmě měla obavy obrovské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 19:51

Byli jsme na operaci se synem ve 3 letech (13× pichle ucho). Nepomohlo. Šli jsme na gromety. Měl celou dobu pokoj. Po roce vypadly, je to rok. Měl 1× zánět středního ucha. Na jaře jsme dali očkování proti Pneumokokovi. Pomohlo mu to i na jiné věci. Takže lituju jen toho, že jsme čekali tak dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
3271
8.1.20 19:59

Jeste muzou pomoci tycinky do usi. Pak jeste zabira broncho-vaxom. To je ockovani v tabletach na rymu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
8.1.20 20:01

Takže ten prevenar vám pomohl? Já nad tím uvažuji než bych sáhla po něčem radikálním jako je operace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 20:16

Já jako dítě to měla taky pořad… x krát za rok zánět středního ucha a vždy to šlo do obou… po nějakém čase to samo odeznělo a už jsem to neměla :)

• Citovat
  • Nahlásit
23004
8.1.20 20:19

@marcy40 zkus nosní konvicku a na usi sparenou cibuli-jestli chceš, poradím vic. Zatím bych netrhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
8.1.20 20:20

@marcy40 Mandli bych nechala vyndat.

• Citovat
  • Nahlásit
15137
8.1.20 20:24

@marcy40 Jako dite jsem.mela taky problemy s anginami a usima. Odstraneni mandle mi pomohlo. Syn mel prvni zanet stredniho ucha ve 3 letech. Nechali jsme ho naockovat prevenarem a od te doby ma s usima klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49516
8.1.20 21:45

@marcy40 vždycky se najdou ti, kterým to pomohlo a naopak. Konzultovala bych to s doktory. Moje dítě bylo na vyndání mandle ve 4 letech. Nemělo problémy s ušima, ale jiného charakteru a vyndání mandlí pomohlo. Ne hned mávnutím kouzelného proutku, ale časem problémy úplně zmizely. Takže nelitujeme. To, že v 6 - 7 letech mandle znovu dorůstají, beru jako pozitivum. Ony tam přece jenom určitou funkci mají a když dorostou, tak už znovu tu samou neplechu nedělají :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
8.1.20 22:13

Omyl, dítě se s nosní mandlí narodí, ale cca kolem jeho 8. roku mandle zaniká, jen malé procento ji má jako dospělý. U mě ji třeba doktorka na ORL objevila jako reziduum a řekla, že to může být zdrojem zánětů… Takže po operaci dítěti nemusí znovu narůst… Znám ale případ, kdy chlapec musel jít na operaci během 6 let dvakrát.
Jinak v naší rodině se záněty středouší nevyskytovaly, ale obě své děti jsem Prevenarem nechala naočkovat a zatím uši nikdy píchány neměly (5 a 2,5 roku). Jinak dcera byla ve čtyrech letech na odstranění nosní mandle, ale ne kvůli vysoké nemocnosti, ale kvůli tomu, že dýchala pouze ústy. Vyhrožovali i trubičkami do uší (se divili, že vůbec slyší), ale nakonec v uších měla jen kapalinu (ne zánět). Po operaci se vše zlepšilo, ale stále nejsem spokojená (po operaci je skoro rok).
Jinak v okolí znám i případ, kdy kluk měl několikrát píchané uši a kolem pátého roku, jak když utne a od té doby klid…
U kamarádky syna též operace zabrala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
9.1.20 00:06

Tak syn Prevenar má, mezi 1. a 2.rokem 8zanetu středního ucha, po 2.roce 4. Teď jsou mu čtyři a inhaluje Vincentku a při ryme kapeme do ucha Audiron a tukam. Jinak na orl mandle v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat