Trojka na vysvědčení

29.5.21 12:21

Trojka na vysvědčení

Dobrý den,
Po koroně jsme se vrátili do školy a máme nového matematikáře, který mi opravdu nevyhovuje a asi mi vyjde jedna trojka na vysvědčení, jsem v 8. třídě a trochu se bojím, zda mě vezmou na střední, kdyby měl někdo nějakou radu nebo zkušenost, ocenil bych to.
Hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
29.5.21 12:23

@Robin28916472 víc se uč, zarid si doučování. Máš ještě čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
29.5.21 12:30

Makej na 200%. Jediná trojka ti ubere body a může tě stát přijetí na dobrou střední školu. U nás teď pláčou nepřijatí gymnazisté, že jim nezbývá než jít na soukromou obchodku s mizernou úrovní, nemůžou sehnat žádnou solidní školu s druhým kolem. I na pedagogické lyceum se hlásilo 134 uchazečů a brali 30 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3216
29.5.21 12:31

Záleží na jakou střední, jaky je na ni zájem. Jinak často je nutné spis leoe udělat přijímací zkoušky než vysvědčení. I když nevím zda už to ted není jinak. Pred 16 lety jsem mela trojek kupu a stejně hsem se na střední dostala. Jen jsem se nahlásil tam jam se hlásili všichni. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
29.5.21 12:34
@chivavinka píše:
Záleží na jakou střední, jaky je na ni zájem. Jinak často je nutné spis leoe udělat přijímací zkoušky než vysvědčení. I když nevím zda už to ted není jinak. Pred 16 lety jsem mela trojek kupu a stejně hsem se na střední dostala. Jen jsem se nahlásil tam jam se hlásili všichni. :palec:

Tak dneska můžeš na přijímačkách nahnat docela dost bodů za dobrý známky. Takže je fakt důležitý v devítce máknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1698
29.5.21 12:40
@truelly píše:
Makej na 200%. Jediná trojka ti ubere body a může tě stát přijetí na dobrou střední školu. U nás teď pláčou nepřijatí gymnazisté, že jim nezbývá než jít na soukromou obchodku s mizernou úrovní, nemůžou sehnat žádnou solidní školu s druhým kolem. I na pedagogické lyceum se hlásilo 134 uchazečů a brali 30 8o

Kde to bydlíte? U nás teda s jednou, dvěma trojkama se na gympl dostanou všichni. Já měl v osmičce jednu trojku v pololetí, jinak vyznamenání, většinou jednu dvojku, asi dvakrát samý a bývali jsme ze třídy, tak dva co měli takové vysvědčení. Většina má trojky a dost i horší asi blbej kraj, ale kdyby u nás nevzali s trojkou, tak vezmou do třídy pět lidí. Však trojka není žádná katastrofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
29.5.21 12:45

Severomoravský kraj -hodně lidnatý. Tedy hodně uchazečů = velké konkurence a to to bude ještě gradovat v následujících letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30697
29.5.21 12:47
@Robin28916472 píše:
Dobrý den,
Po koroně jsme se vrátili do školy a máme nového matematikáře, který mi opravdu nevyhovuje a asi mi vyjde jedna trojka na vysvědčení, jsem v 8. třídě a trochu se bojím, zda mě vezmou na střední, kdyby měl někdo nějakou radu nebo zkušenost, ocenil bych to.
Hezký den

Za ty dva tydny skoly jsi najednou spadl na trojku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1698
29.5.21 12:51
@truelly píše:
Severomoravský kraj -hodně lidnatý. Tedy hodně uchazečů = velké konkurence a to to bude ještě gradovat v následujících letech.

Aha tak to možná jo, to nemůžu říct, my jsme ulně na druhém konci-ústecký kraj a tady je škol. Jenom gymplů je v okruhu do 20 kilometrů 5, beru státních a ne každý na něj chce, je tu strašně hodně škol, na obchodku u nás ve městě chodí normálně se 4, znám jich několik, kdo to takhle měl. Asi záleží na kraji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
29.5.21 12:59
@Matt 02 píše:
Aha tak to možná jo, to nemůžu říct, my jsme ulně na druhém konci-ústecký kraj a tady je škol. Jenom gymplů je v okruhu do 20 kilometrů 5, beru státních a ne každý na něj chce, je tu strašně hodně škol, na obchodku u nás ve městě chodí normálně se 4, znám jich několik, kdo to takhle měl. Asi záleží na kraji :nevim:

Co bychom my za to dali…kdyby se třeba zvýšila kapacita škol… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1698
29.5.21 13:10
@truelly píše:
Co bychom my za to dali…kdyby se třeba zvýšila kapacita škol… :(

No to věřím, ale zas to má svoje, když už se tam k vám dostanou, tak mají větší šanci to dát do konce a o to jde hlavně, u nás je to tak, že naberou všechny, jsou rádi za studenty, ale pak to lítá. U nás na škole (vyhlášená průmka) v prváku na začátku ve třídě 30, v pololetí už 24(šest uteklo dobrovolně samo) a na konci prváku 21 a to to byl jen první rok, potom to ještě pokračovalo i když už to není takové síto a to už vůbec nemluvím o tom, že je častý jev to, držet studenty do čtvrťáku a pak čao. To už mi přijde lepší raději nevzít a jít na jinou školu, než se někde plácat takovou dobu a stejně to nedodělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
29.5.21 13:34

U nás už je to opačný extrém…podle bodů za vysvědčení je vidět, že se nedostaly i velmi chytré děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3216
29.5.21 15:53

@PetraJ tak porad se to bude odvíjet od konkrétní školy. Je obchodní na kterou se hlásí běžně vic studentů a pak to chce lepší známky a v jiném městě je obchodní kde stačí horší. To si holt chce zjistit kam jde a jaké mají požadavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6698
29.5.21 20:52

@Robin28916472 Známky v době covidové nejsou moc směrodatné, spousta dětí bude ve skluzu. Příští rok zabereš a bude to dobrý :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13645
29.5.21 21:16
@vokishka píše:
Za ty dva tydny skoly jsi najednou spadl na trojku?

Ono to jde, stačí váha známek na Bakaláři. Moje dítko má z M (14 - 1, 1 - 2, a teď vyfasoval první 3 z M) a má na Bakalářích průměr 1,4.). Váha známek na Bakaláři dokáže zahýbat s průměrem. :,( :(
Synek je z toho špatný. Chodí do 7. třídy. Úkoly z M vždy odevzdal včas. Plnil a plní i dobrovolné úkoly. Snad dostane na vysvědčení z M za 1. Zatím mu vychází samé 1 na vysvědčení. Vždy měl vyznamenání, za celou školu buď samé 1, nebo max 1 nebo 2 na vysvědčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat