Reklama

Trvalý pobyt a stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 24.07.18 12:32
Trvaly pobyt-stehovani

Dobry den, mam prosbu. Stavime domecek a protoze jestr nrmame cislo popisne, musime drzet puvodni pronajem, abych mela kde mit trvaly pobyt s malym.Ma nekdo zkusenost s temi umelymi trvalymi pobyty, ktere gitmy za poplatek vyridi? Chtela bych byt pustit, abych usetrila nemale penize. Popripade pokud by mel nekdo nejakou radu ci vychytavku. Nemam zadne exekuce nebo tak. Dekuji

Reklama

Reakce:

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 12:44

Je-li domek zkolaudovaný, tak bych se přestěhoval a pronájem pustil. Jde-li jen o přidělení čp. je to jen otázka administrativní krátké doby. S fiktivní adresou, případně adresou na ohlašovně, bych si s malým dítětem nezahrával, mohlo by to vynést kontrolu (dítě se může úřadům jevit jako bezdomovec).

Příspěvek upraven 24.07.18 v 12:48

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 24.07.18 12:45

@Tkanicka26 Nic, neřešila bych to, pustila pronájem a buď ti tam TP zůstane, nebo ti ho majitel nemovitosti přepíše na úřad. Pro jistotu bych si založila datovku nebo zařídila ukládání pošty na poště a pravidelně ji tam kontrolovala nebo dosílku.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 24.07.18 12:47

Pronajmuty byt je obce.Prave proto se ptam na nazory a zkusenosti.Moc de­kuju

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 24.07.18 12:54

@Lublrn Kdyby byl zkolaudovany,tak bude mit cislo popisne.Coz prave jeste neni.Ale k bydleni to tu mame a nechci uz platit byt a vyhazovat penize,kdyz to neuzivam.

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 24.07.18 13:25

Tak se domluv s obcí, aby ti dali dočasně trvalé bydliště na obec, eventuálně, aby ti nechali trvalý pobyt na bytě do doby, než dům zkolaudujete a dostane číslo popisné. A pochybuju, že na tebe někdo pošle kontrolu kvůli dítěti. To je nesmysl, aby se to dělalo jen kvůli bydlišti. A i kdyby kontrola nakrásně přišla, zjistí snad něco?

Martina 78
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 24.07.18 13:30

My se stěhovali v dubnu do nezkolaudovaného domu(kolaudace proběhla až o měsíc později),byt ve kterém jsme bydleli jsem prodala a toto jsem vůbec neřešila.Máme také malé dítě.To je snad vaše věc,ne ?

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 13:42

Při užívání nezkolaudované stavby hrozí pokuta od stavebního úřadu. Samozřejmě, že pravděpodobnost se blíží nule. Takže k čemu taková diskuze? Prostě ať si dělá co chce, ono se prakticky nemůže nic stát.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 24.07.18 13:47

@Lublrn To uz prave neplati.Od 1.1.2018 se zmenil zakon a je na stavebnikovi,kdy stavbu zacne uzivat.Samozrejme musi dle toho byt pojisten.Protoze kdyby se neco stalo a bylo to pojistene jako stavba,tak nic nikdo neda,kdyz tu pak napr.pri vyhoreni najdou televizi atd.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 14:14

Tkanicka26 Není to přesné, kolaudační rozhodnutí nemusí být vždy (někdy tedy musí) a právě v souvislosti s čp vzniklo právní vakuum (které bylo nějak provizorně překlenuto). Ale jde mi o to, že radit někomu, tak že je málo pravděpodobné, že se něco stane (a mně se taky nic nestalo) je pro mě trochu divné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama