Reklama

Typy kuchyňských skříněk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:37
Typy kuchyňských skříněk

Ahoj všem - úkol je jednoduchý :) Existuje nějaký přehled, jaké všechny typy kuchyňských skříněk lze využít?
Do novostavby si plánuju kuchyni ale přiznám se že jsem dost zabržděná co se týče trendů nebo vychytávek usnadňujících práci. Doma jsme měli klasickou kuchyni - jedna šuplíková skříňka, zbytek otevírací dvířka, nahoře na talíře prosklené a pár policových bez dvířek. Teď s manželem bydlíme u jeho rodičů v patře takže to vyřešila jednoduchá kuchyň z marketu, pro mě byla novinka i vyklápěcí dvířka nahoru na skleničky.
Takže když jsem na internetu viděla např toto:

http://www.kuchynejinak.cz/…2_100447.jpg

Byla jsem jak v Jiříkově vidění :D :D

Tak jsem hledala nějaký přehled jaké všechny skříňky se dají udělat a většinou mi to vyhodilo stránky konkrétního výrobce, kde byla povětšinou jen tak klasika, a lišily se akorát rozměry skříněk. Nebo už byly fotky kuchyní hotových ale skříňky samozřejmě všechny zavřené takže člověk neviděl uspořádání vevnitř.
Má někdo tip, kde se inspirovat, ať člověk trochu už ví co chce, než si dojde pro finální návrh k výrobci/kuchyň­ského studia?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Eveelin
Echt Kelišová 9661 příspěvků 22.02.17 21:46

@kazda.m na kuchyň jsme si brali doporučené kuchyňské studio + architekta. Je to opravdu složitý prostor a je dobré, aby vše perfektně sedělo a v kuchyni se i dobře pracovala. Alespoň studio bych určitě doporučovala. Po své zkušenosti s naší kuchyní bych si do RD kuchyň sama nenavrhovala… A to jsme předtím v bytech 2 kuchyně zařizovali.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42199 příspěvků 22.02.17 21:51

Zkus googlit drateny program, treba http://www.mivokor.cz/…eny-program/, to jsou ty vsemozne vysuvy, pojezdy, kose, otocne casti… Dela se toho hafo, stoji to dost penez a ne vsecko musi byt nutne dobre reseni, ale pro inspiraci. Jinak jsou kuchynska studia, co sekaji defakto sektor (ktery si muzes nacpat tim dratenym programem), a pak nekdo, kdo vyrobi na zakazku prakticky cokoliv. Nebala bych se jich obejit vic, koukat se, inspirovat, nechat si zhotovit vic navrhu vc. cen.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:56
@Eveelin píše:
@kazda.m na kuchyň jsme si brali doporučené kuchyňské studio + architekta. Je to opravdu složitý prostor a je dobré, aby vše perfektně sedělo a v kuchyni se i dobře pracovala. Alespoň studio bych určitě doporučovala. Po své zkušenosti s naší kuchyní bych si do RD kuchyň sama nenavrhovala… A to jsme předtím v bytech 2 kuchyně zařizovali.

A mohla by ses svěřit, kolik stál ten samotný návrh studia s architektem? Na kuchyň máme vyčleněnou částku…Nějak logicky mám v hlavě asi uspořádané jak mají jít jednotlivé zony za sebou, zda je to ale „dobře“ to nevím.
Určitě máme návštěvu kuch. studia v plánu, také již mám kontakt na truhlářství, které dělá nábytek na míru. Tam věřím že udělají kvalitní práci ale zda nabízejí i poradenství ohledně uspořádání a vybavení to si netroufnu říct, na to bych právě vsadila to studio. Ale pokud by ten jejich návrh vyšel na dost peněz tak bych to asi oželela.

Almatka
Kelišová 6757 příspěvků 22.02.17 21:59

@kazda.m my se jeli podívat do prodejny Demos, tam jsou všechny vychytávky vystavené a nevím tedy odkud jsi Ty, ale někde poblíž budeš taky mít nějaký velkoobchod pro truhláře. Ovšem nakonec jsme zůstali u šuplíků dole a skříněk jak říkáš otvíraných nahoru na sklenky.
Studio - zkoušeli jsme všechny dostupné v Praze a žádný zázrak. Nebyla jsem spokojená. Máme od truhláře a vadí mi pár věcí. Jednak máme lakovanou kuchyni (Ne folii, lakovanou, luxusní :zed: ) a opravdu rychle děti najeli s židlí do dvířek a bylo…jsou tam prostě odprýsklá místa a rýhy (kuchyni máme 3 měsíce). Za druhé a to je fakt moje blbost, se mi do spodních šuplíků nevejdou spotřebiče (kuhyňský robot, mlýnek na maso, pekárna, odšťavňovač atd.) a hrnce (tedy dva ze všech, co mám, 15l a takový větší papiňák) :pocitac: :zed: Prostě jsme si to při tom neustálém přeměřování všeho neuvědomili a tak mám tyhle věci ve skříni, kde se k tomu blbě leze. No ale dát kam je mám, to zase ano…

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 22:01
@ugluk píše:
Zkus googlit drateny program, treba http://www.mivokor.cz/…eny-program/, to jsou ty vsemozne vysuvy, pojezdy, kose, otocne casti… Dela se toho hafo, stoji to dost penez a ne vsecko musi byt nutne dobre reseni, ale pro inspiraci. Jinak jsou kuchynska studia, co sekaji defakto sektor (ktery si muzes nacpat tim dratenym programem), a pak nekdo, kdo vyrobi na zakazku prakticky cokoliv. Nebala bych se jich obejit vic, koukat se, inspirovat, nechat si zhotovit vic navrhu vc. cen.

Jj jak jsem objevila tu fotku co jsem sdílela v úvodním příspěvku, tak jsem se snažila hledat dále skříňky tohoto typu, vesměs mi přijde, že se to jmenuje „potravinová skříň“. Jelikož budeme mít špajzku tak přemýšlím zda by se to dalo využít i na něco jiného, těch potravin k uložení asi tolik mít nebudu. Tak si říkám že třeba to vůbec není pro nás, pak jsem zase našla elegantní řešení s odpadkovým košem, jednak je schován v šupleti, jednak jich může být víc na třídený odpad. No jak říkám, jsem u vytržení a to si troufnu říct že nejsem stará, asi spíš konzerva.
Nicméně, jsme na začátku úplně, projekt je sice hotový, takže velikost a typ kuchyně je daná, ale snad mám dost času na to, to vymyslet :) Manžel mi dal volnou ruku ;)

Viděla bych to využít nějaké kuchyňské studio kvůli tipům a nápadům a pak najít nějakého truhláře šikovného, který vyrobí :) Aby mě pak ty cenové nabídky ale nesesadily z obláčku :)

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 22:08
@Almatka píše:
@kazda.m my se jeli podívat do prodejny Demos, tam jsou všechny vychytávky vystavené a nevím tedy odkud jsi Ty, ale někde poblíž budeš taky mít nějaký velkoobchod pro truhláře. Ovšem nakonec jsme zůstali u šuplíků dole a skříněk jak říkáš otvíraných nahoru na sklenky.
Studio - zkoušeli jsme všechny dostupné v Praze a žádný zázrak. Nebyla jsem spokojená. Máme od truhláře a vadí mi pár věcí. Jednak máme lakovanou kuchyni (Ne folii, lakovanou, luxusní :zed: ) a opravdu rychle děti najeli s židlí do dvířek a bylo…jsou tam prostě odprýsklá místa a rýhy (kuchyni máme 3 měsíce). Za druhé a to je fakt moje blbost, se mi do spodních šuplíků nevejdou spotřebiče (kuhyňský robot, mlýnek na maso, pekárna, odšťavňovač atd.) a hrnce (tedy dva ze všech, co mám, 15l a takový větší papiňák) :pocitac: :zed: Prostě jsme si to při tom neustálém přeměřování všeho neuvědomili a tak mám tyhle věci ve skříni, kde se k tomu blbě leze. No ale dát kam je mám, to zase ano…

Super díky za tip. Demos máme hned za rohem ve městě. A jelikož budeme muset vymyslet jak využít roh, tak věřím že i pro roh budou mít řešení, nebo aspoň nápad.

Tak matroš nemám taky vůbec rozmyšlený, lakovou si chválili lidi, že z toho jde dobře smývat upatlání apod. Asi ještě nemají zkušenosti s dětma v akci :) A ohledně velikostí, šířek, výšek polic atd. No na to je maniak manžel, když mi tu vyráběl regál na chodbu, něco jako špajzku. Tak aktivně přeměřoval zavařovačky, aby se tam vešly ale zároveň zbytečně nědelal poličky vysoký :D :D
No ale to si člověk nevybere, robot se rozbije, koupí se jiný o pár cm větší…

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 22.02.17 22:11

Zajdi např. do oresi a vše tam pozotvírej… to pomohlo mě… mě např. zaujal systém https://www.google.cz/search?…: a taky rohovka otáčecí je to tohle a nemusíš se k tomu moc ohýbat jen otočíš a taky luxus věc je granitový dřez nic jiného bych nechtěla už https://www.google.cz/imgres?…

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42199 příspěvků 22.02.17 22:18

Hm, to mi pripomnelo, jak jsem si navrhovala potravinovku tak, aby se mi tam na vysku vesla krabice mlika. A pak jsem zjistila, ze nejblizsi obchod prodava mliko asi o 2 cm vyssi a uz se mi tam proste nevejdou :mrgreen:

Jinak kuchynska studia by mela delat navrh zadarmo, ovsem rozhodne bych jim nedavala najevo, ze si to pak necham vyrobit jinde :mrgreen: Nektera ten navrh nedaji z ruky, nektera v pohode. A architekt… tot otazka. Muze to byt nekdo s mnoha zkusenostmi, kdo prijde s genialnim resenim, ale taky uz jsem se setkala s necim prudce dizajnovym, v cem bych dobrovolne nevarila.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 22.02.17 22:31

@kazda.m Ahoj, nám dodělali kuchyň minulý týden. Dělala jsem si návrh sama a čerpala jsem od tud:
https://web2.hettich.com/…log/Start.do?…
http://www.blum.com/cz/cs/03/
Tak se na to mrkni, ale zabere to hooodně času :mrgreen:

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 22.02.17 22:33

Stačí si zajít do Ikey nebo se podívat na jejich stránky, i když tam to není úplně přehledné.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 22.02.17 22:35

@kazda.m a to co máš na fotce mám taky :lol: Pro inspiraci, mám ve spodní části kuchyně jenom šuplíky, jednu vysokou potravinovou skříň a vrchní skříňky výklopné paralelní. Pak mám ostrůvek, taky samý šuplík, a v něm varnou desku.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 22:51
@Marketka25 píše:
@kazda.m Ahoj, nám dodělali kuchyň minulý týden. Dělala jsem si návrh sama a čerpala jsem od tud:
https://web2.hettich.com/…log/Start.do?…
http://www.blum.com/cz/cs/03/
Tak se na to mrkni, ale zabere to hooodně času :mrgreen:

S tím se počítá, ještě se ani nekoplo do země, snad za 14dní:) Takže čas snad je, pokud bude dítě spát v noci :D

edit: ten Blum vypadá dost dobře.

Příspěvek upraven 22.02.17 v 23:06

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 22:54
@Sova Klára píše:
Zajdi např. do oresi a vše tam pozotvírej… to pomohlo mě… mě např. zaujal systém https://www.google.cz/search?…: a taky rohovka otáčecí je to tohle a nemusíš se k tomu moc ohýbat jen otočíš a taky luxus věc je granitový dřez nic jiného bych nechtěla už https://www.google.cz/imgres?…

jo, granit mám zatím na 1.místě, a máš barvu černou? U někoho se na tom drží kámen stejně jako na nerezu, ale zase na světlejší se třeba může držet barva z omáčky nebo z polévky..Pak jsem četla ještě o keramických a že se vrací i smaltované, ale tam je zas riziko nakřápnutí..

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 22.02.17 23:11

@kazda.m Tak to máš času :mrgreen:
Jj, máme všechno kování od Blumu, teď už vybírám jenom příborníky a takové blbosti :lol:
Dřez mám Franke granitový a barvu stříbrnou, myslím, že na tom nebude nic vidět. Akorát když ho viděl truhlář, tak pravil, že to jsou malý necky :mrgreen: vybrala jsem ten největší co měli :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama