Bolest v uchu - co na to?

18.9.19 14:43

Ucho bolest

Ahoj, mám otázku. Syn je po nemoci, měl rýmu a kašel a bolest v krku. Teď už to ale pominulo ale začalo ho bolet v uchu. Nejaka babska rada? Jaký obklad je lepší? Studený nebo teplý? Ps:když to do rána neprejde, zajdeme k doktorovi. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.9.19 14:49

Žádný obklad, ale něco typu ibuprofen/nurofen, uleví od bolesti a působí protizánětlivě.
Edit: + fenistilové kapky/Aerius nebo lokálně sprej na oplasknutí sliznice do nosu.

Příspěvek upraven 18.09.19 v 14:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20630

@Týnuš8 obklad studený a dobrý je i nurofen na bolest ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9821

@Týnuš8 na vatičce slivovici nebo alpu, ale s ušima je nejlepší zajít k doktorovi, to moc na samoléčbu není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.19 14:55

Moc vám děkuji. Dam mu nurofen a ráno poběžíme k doktorovi. Ještě jednou velké díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
864
18.9.19 16:53
@stinga píše:
@Týnuš8 na vatičce slivovici nebo alpu, ale s ušima je nejlepší zajít k doktorovi, to moc na samoléčbu není

Presne tak, alpu nam jednou poradili na pohotovosti a od te doby to pri pocinajici bolesti aplikujeme. Do ucha kousek vaty nebo gazy a zakapnout alpou, pak dokapavat po hodine az dvou, aby to bylo porad vlhke (v noci samozrejme ne tak casto). 24 hodin tohle delat. Toto doporuceni mame i pisemne z pohotovosti ve zprave. @Týnuš8

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
19.9.19 00:19

@Týnuš8
Ahoj, znám to moc dobře. Rýma, kašel, zahlenění a následuje bolest v uchu. Pro tento případ mám (po několika případech) od MUDr. vždycky napsaný Otipax. Stačí kápnout a pokud dítě stále naříká od bolesti, dám Nurofen. Potom vždy už je líp. Otipax kapu asi 3 dny a je to OK. Je to případ od případu, ale snad nějak pomůžu…8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 07:15

Slivovici a jestli nezabere tak k dr. Mamka mi jednou kvůli tomu volala na pohotovost, už se to nedalo vydržet, bylo mi 8 a dr se ptala, jestli už jsme dali slivovici. Když ani ta nezabere, tak už mazat k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama