Úklid před stěhováním, budou 2 dny stačit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1.gabii
Kecalka 199 příspěvků 07.01.19 15:04
Uklid pred stehovanim

Ahoj holky, mam dotaz. Budeme se ke konci unoru (snad) stehovat do rodinneho domu. Otazka zni. Budou stacit 2 dny na kompletni uklizeni baraku? Cca 300m2?(sklep, spodni patro, vrchni patro, puda).

Jedna se o uklid po rekonstrukci. Predpokladam, ze bude potreba umyt okna se zaluziemi (100 let nemyta :roll: ), umyt dve nove koupelny+wc, vysat a vytrit podlahy, popripade umyt barvu po malovani (vse bude zakryte, ale preci jen), vysmejcit pavuciny, vysat pudni prostor…kuchyn zatim neni…nabytek tam taky zadny neni. Nevim, co jeste bude potreba. Nikdy jsem uklid takhle velkych prostor nedelala…budeme na to dva.

Mate nejaky typ na myti zaluzii? A celkove jak mam postupovat? Protoze se bojim, ze kdyz zacnu umyvat okna jako prvni, tak si na ne pak naprasim z podlah a naopak kdyz vysaju tak, ze mi zas napada bordel z tech oken na podlahu..????.

Dik za radu :srdce:

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11045 příspěvků 07.01.19 15:15

myslím, že v pohodě :-)

Ronniszka
Stálice 71 příspěvků 07.01.19 15:17

Neznám podlahovou plochu a další detaily, třeba míru znečištění po malování, ale řekla bych, že ve dvou to zvládnete ve dvou dnech určitě. V širší rodině se hodně rekonstruuje, ale většinou je nás na úklid víc ženských a taky mám parní čističe na podlahu a ruční na jiné nečistoty, s těmi je odstranění malířských barev z podlahy rychlé.

Co se týče posledního odstavce, počítala bych s luxováním před, nahrubo, a po, ťipťop na závěr. Zpravidla to tak po rekonstrukci dělám.

Hodně štěstí :hug:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11600 příspěvků 07.01.19 15:19

To bude stačit ;) Ja bych vyluxovala největší bordel, umyla okna apod a pak luxovala a vytirala znovu

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 12792 příspěvků 21 inzerátů 07.01.19 15:22

@1.gabii a je potřeba hned vygruntovat i sklep a půdu? Jinak si myslím, že by to mělo jít.

Kriss Tina
Kelišová 7075 příspěvků 07.01.19 15:24

Úplně v klidu, v první řadě bych udělala podlahy, koupelny, WC, a v nejhorším si třeba nechat okna až po nastěhování, ale myslím že to ve 2 zvladnete, mě paradoxně na úklidu nejvíc času trvá přesouvání věcí, když ten dům je prázdný je to půl práce, nemusíš stěhovat skříně, vysávat pod gaučem atd. Jenom malý dotaz, kde se tam vzali pavučiny, když máte po rekonstrukci a po malovani? :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 3139 příspěvků 07.01.19 15:28

@1.gabii Dva dny ti na prázný dům stačí. Když jsme se stěhovali do nového domu, kde vlastně nic nebylo, jen jsem důkladně vytřela, umyla okna (on ten bílý prach ze stavby se ti beztak ještě bude pár týdnů vracet) a vytřela jsem skřínky v kuchyni a umyla koupelnu. Pokud nemáte dům plný odpadu a la kartonové krabice, folie na zakrytí podlah a další, co musíš zlikvidovat, tak je to snad lehčí, jak uklízet už zabydlené :lol:

Natálka26
Kelišová 5537 příspěvků 07.01.19 15:31

Pudu ani sklep bych asi neřešila. Umyla bych okna, koupelny, vysala. Po nastěhování bych uklidnila úplně na čisto. Žaluzie a jejich mytí jsem nesnasela, protože to nikdy pořádně nešlo, pořád se lamaly, rezaly mě do prstů, takže jsem je sundala a ziju bez nich. :zed: :mrgreen:

Uživatel je onlinechs.jasmin
Echt Kelišová 8172 příspěvků 07.01.19 15:33

@1.gabii No toto otázka, protože třeba poprašek po zedníkovi, který dělal elektrinu + po zedníkovi a zaschlá barva na soklech jen tohle mi zabralo skoro celý den. Nejdřív na hrubo zamest, tak vysát, pak na mokro, v kleče s houbičkou na nádobí jsem brala sokl po soklu a obložky, hrozný :lol: Ale myslím, že by to mohlo dva dny zabrat. Pokud nebudeš mít za zadkem děti :lol:

1.gabii
Kecalka 199 příspěvků 07.01.19 16:10
@Kriss Tina píše: Úplně v klidu, v první řadě bych udělala podlahy, koupelny, WC, a v nejhorším si třeba nechat okna až po nastěhování, ale myslím že to ve 2 zvladnete, mě paradoxně na úklidu nejvíc času trvá přesouvání věcí, když ten dům je prázdný je to půl práce, nemusíš stěhovat skříně, vysávat pod gaučem atd. Jenom malý dotaz, kde se tam vzali pavučiny, když máte po rekonstrukci a po malovani? :mrgreen:

Ty budou ve sklepe :laughing: tam se nic delat nebude.

a12
Vesmírná mluvilka 33836 příspěvků 07.01.19 16:11

Záleží na bordelu, ja bych smetla z nejvetsiho podlahu, pak uklidila ty povrchy a luxovani, vytirani nechala uplne na konec..
Ja ale teda z největšího uklidila vzdycky hned jak se ta práce dodelala..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >