Reklama

Ukončení studia v prvním ročníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maminka129
Povídálka 17 příspěvků 06.01.18 11:51
Ukončení studia v prvním ročníku

Ahoj, jak začít za tenhle rok jsem vystřídala 4 školy a ani u jedné jsem nevydržela.. z aranžerky na pozemní stavitelstvi, z toho na strojniho mechanika a když už mi to nešlo ani tam, navrhli mi éčkový obor ( strojnické práce) bohužel ani to mi nešlo, proto jsme byli navštívit mého psychiatra a ten navrhl přerušení studia( do září ) napsali mi papír, že to budu muset přerušit ze zdravotních důvodů a i přesto mi to škola nepotvrdila, proto budu muset ukončit studium a jít na pracák..
Chtěla jsem se zeptat jak to chodí na pracáku, když jsem ukončila studium kvůli zdravotních problému, abych vám to přiblížila, je mi 16 let a v roce 2014 jsem měla náběh na schizofrenii a rozdvojenou osobnost. Bohužel mě to postihlo a mam zhoršenou činostní práci na druhý stupeň.. nejlepší na tom je, že jsem u babičky a dědy ( pěstounu ) a berou na mě nějaké peníze.. tak jestli socialka nám peníze sebere nebo ne, potom jsem se dočetla že je možnost invalidního důchodu, tak se tak chci na všechno zeptat.. jestli by mi tady uměl někdo poradit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Cora4
Povídálka 30 příspěvků 06.01.18 12:03

A proč jsi to nevydržela, bylo to moc těžký nebo tě nebavilo učení? Já bych to ještě nevzdávala, umíš si představit od 16 let už jen pracovat a mít základní vzdělání? :? Je spousta možností, co můžeš dělat :)
Není něco, co tě fakt baví? Od toho se odpíchnout, vybrat podle toho školu..
Fakt bych to ještě nevzdávala

Lifka
Kecalka 270 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 12:05

Asi si zajdi za psychiatrickou a ona by Ti mela napsat zpravu na socialku a pokud mas schizofrenii tak dostanes inv. duchod cca. 8000 tis. mozna o neco vic nevim. Preju uspesnou lecbu a pevne nervy babicce a dedoj. Pokud jsi zalecena, tak nevim na uradu prace dostanes par korun a budes muset nekam do prace.

Maminka129
Povídálka 17 příspěvků 06.01.18 12:06

@Cora4 bylo to těžké, nezvládám sedět 8 hodin ve škole a soustředit se
Navíc jak to napsat, né že bych nechtěla chodit do školy, ale bohužel se do tý školy nedokážu dokopat

Lifka
Kecalka 270 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 12:06

Ale nejlepsi by bylo dodelat si alespon vyucni list a to v jakemkoli oboru. Urcite to jeste vyzkousej

Maminka129
Povídálka 17 příspěvků 06.01.18 12:07

@Lifka děkuji, určitě si tam zajdu a zkusim se zeptat

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 06.01.18 12:08
@Maminka129 píše:
@Cora4 bylo to těžké, nezvládám sedět 8 hodin ve škole a soustředit se
Navíc jak to napsat, né že bych nechtěla chodit do školy, ale bohužel se do tý školy nedokážu dokopat

V zivote nebudes delat jen to, co te bavi a naplnuje. Nekdy je potreba zatnout zuby a soustredit se na cil.
Hlavne bych si v teto situaci lepe hlidala tu antikoncepci a snazeni odsunula.

Příspěvek upraven 06.01.18 v 12:10

Sorin
Stálice 59 příspěvků 06.01.18 12:10

Tak jestli máš nárok na invalidní důchod to rozhoduje lékař, respektive posudková komise. To proč jsi na pracaku je tam asi zajímat nebude, zeptal bych se spíš tam, co a jak. Pokud nebudeš studovat tak peníze asi seberou, takže bych doporučoval zvolit nějakou jednoduchou školu a zkusit se alespoň něčím vyučit. Pokud je tvůj zdravotní stav natolik vážný že jakékoliv studium je vyloučeno tak jedině přes doktory ten invalidní důchod, ale to co popisuješ bych spis tipoval pouze na vhodnou medikaci…

Lifka
Kecalka 270 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 12:10

@Maminka129 to chapu lide s touto diagnozou jsou velice inteligentni, ale to soustredeni je horsi. Ale v praci to bude horsi. Bez invalidky to je dost tezky. Drzim pesti. Omlouvam se pisu z telefonu

zelená7
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 06.01.18 12:10

Dej se do září do pohody, během roku popřemýšlej, co by tě vlastně bavilo, co by jsi následně po studiu mohla dělat. Poraď se s psychiatričkou, jestli tebou vybraný obor je pro tebe vhodný. A hledej, dokud nenajdeš. Hlavně nezůstávej se základním vzděláním, jednou budeš litovat. Držím palce.

Maminka129
Povídálka 17 příspěvků 06.01.18 12:10
@vonajebohyne píše:
V zivote nebudes delat jen to, co te bavi a naplnuje. nekdy je potreba zatnout zuby a soustredit se na cil.
Hlavne bych si v teto situaci lepe hlidala tu antikoncepci a snazeni odsunula.

@vonajebohyne
To už je naštěstí v pořádku

Maminka129
Povídálka 17 příspěvků 06.01.18 12:13

@zelená7 dekuju moc, snad se to vsechno urovna a ja budu moct jit zase v poradku do skoly

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 06.01.18 12:14
@Maminka129 píše:
@vonajebohyne
To už je naštěstí v pořádku

Tak aspon ze tak.
A diagnozu potvrzenou mas? Pak bys mohla mit i v ramci vyuky urcite rozvolneni rozvrhu, pripadne cast studia neprezencne. Urcite by to chtelo dojit se u vas ve skole poradit na studijni/za vych. poradcem (netusim, jak to funguje v ramci ucn. skolstvi), jake mas moznosti.

Maminka129
Povídálka 17 příspěvků 06.01.18 12:23
@vonajebohyne píše:
Tak aspon ze tak.
A diagnozu potvrzenou mas? Pak bys mohla mit i v ramci vyuky urcite rozvolneni rozvrhu, pripadne cast studia neprezencne. Urcite by to chtelo dojit se u vas ve skole poradit na studijni/za vych. poradcem (netusim, jak to funguje v ramci ucn. skolstvi), jake mas moznosti.

Ano diagnozu potvrzenou mam, ano jeste na zakladce jsem to mela od komise a melo mi to jit jeste v prvnim rocniku skola papiry a vsechno dostala, jenomze mi to neumoznila ( nevim z jakeho duvodu )

rosmarine
Kecalka 164 příspěvků 06.01.18 12:44

Holka, holka. Pokud máš psychiatrickou diagnózu musíš mít lékaře, který tě hlídá a stanovuje medikaci i tvoje možnosti. Máš určitě horší start do života, než tvoji vrstevníci, pěstounska péče, psych. diagnoza, o to víc bys ale měla chtit na sobě makat a sobě i ostatním dokazat že jsi prostě dobrá. Vím, někdy to nejde, ale jen málo věci není v lidské vůli a možnostech. Jakmile jednou zustaneš sedět na pracáku a budeš pro sebe hledat úlevy v podobě nemůžu, nechci, postarejte se o mě, už nikdy nenajdes motivaci se zvednout.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >