Ultrogestan na srovnání MS cyklu.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martula163
Kecalka 168 příspěvků 07.03.19 15:13
Tabletky s obsahem horm. Progesteron na srovnání MS cyklu

Zdravím
Chci se vás zeptat, Dr. mi dal lék s hormonem progesteron na srovnání MS. Mám ho začít brát vždy 16. den počínaje od 1.dne MS a dal mi pouze 10 tabletek. Než jsem začala brát tyto tabletky poprvé, tak jsem 3 měsíce nedostala MS (listopad, prosinec, leden). MS jsem díky těmto tabletkám v únoru dostala, ale až po 14 dnech po jejich dobrání. Chtěla bych se tímto dozvědět, zda mají pozitivní vliv na ovulaci?, která se mi předtím dle lékaře 3 měsíce nedostavila a tím pádem ani MS…

A abych nezapomněla, dle Dr. jsem měla MS dostat do týdne od dobrání poslední tabletky, ale MS se dostavila až za 14 dnů není to problém? Nemohla bych začít tím pádem brát tabletky dříve či později aby se mi MS dostavila do týdne po dobrání poslední tabletky? Děkuji za radu.

Příspěvek upraven 07.03.19 v 15:22

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 07.03.19 15:19

Ano, cyklus to umí srovnat, respektve vyvolat krvácení.
Ne, ovulaci to nevyvolá, není-li sama od sebe.
A je-li později v cyklu, než Utrogestan nasazuješ, může ji to negativně ovlivnit.
Takže pokud yi jde o MS, super lék. Pokud chceš otěhotnět a máš problém s ovulací, tak ne.
Ale máš-li jednu tabletku denně, je to minidávka.

Martula163
Kecalka 168 příspěvků 07.03.19 15:38

S přítelem se právě snažíme o miminko, tak jsem momentálně ve fázi testování ovulace za pomoci ovu. testů ale zatím minimální náznak..jen velmi světlá testovací čárka..a testy už dělám 3 den po sobě..11., 12. a 13.DC ale bez pozitivniho výsledku(viz. foto). Teprve s tím začínám a mám obavy, abych ovulaci neprošvihla, pokud ji teda vubec mám…do toho již zmíněná nepravidelná MS. Přitom jsem HA vysadila v srpnu a do října se vždy dostavila, kromě následujících výše zmíněných tří měsíců.

Paulinne
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 09.03.19 14:23

@Martula163 ahoj, taky jsem v srpnu vysadila. potom přisla 2 x s týdením zpožděním a pak ještě s měsíčním. na silvestra poslední MS, od té doby vůbec. Dostala jsem utrogestan 2 tobolky zaráz na týden a pak by měla přijít ms tak čekám. ve čtvrtek jsem brala poslední. prý do 2-3 dnů by měla dojít ms tak uvidím. Ovu vůbec nevím jestli mám a tak co bude dál je ve hvězdách. za necelé 2 měsíce jdu na kontrolu :nevim:

Martula163
Kecalka 168 příspěvků 10.03.19 08:45

Tak to jsme na tom podobne..taky jdu na kontrolu za zhruba 2 mesice jakmile doberu tabletky. Snad se mi nasledujici MS dostavi. Jinak drzim palecky @Paulinne at se MS dostavi i tobe. A s tou ovu je to zvlastni, jelikoz uz zhruba 3 dny sem tam pres den mam mirne krece na jedne strane v podbrisku a jednou me tam i pichlo tak si mysli ze ovu by probihat mela ale podle ovu testu ne, mam jen dušiky, tak teda nevim, ale doufam, ze ovulaci mam. Cetla sem i ze nekterym zenam to dela porad duchy po cely cyklus mimo MS a i presto ovulovali. :think:

Paulinne
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 10.03.19 10:20

@Martula163 tak mě MS právě došla. Tak hned jak skončí tak na to hupnem. A od 18.dne mám zase nasadit utrogestan. Taky jsem měla na ovu testech jen dušíky, jednou o trošku silnější ale pořád ne ty, co by měli být. Mám ještě pár testů tak jak budu mít podezření tak ovu testnu.

Paulinne
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 10.03.19 10:23

@Martula163 jinak se můžeš přidat k nám do skupiny: březnové snažení, je nás tam více, super holky… Jen kdybys chtěla. ;)

Martula163
Kecalka 168 příspěvků 10.03.19 17:02

@Paulinne tak to je parada ze dorazila. Budu držet palce at se zadari. Dnes jsem mela jednoho silnejsiho dusika ale zadna vyrazna carka tak uvidim zitra jestli se ukaze stejne silna. Jinak velmi rada se pripojim do vasi skupiny ;)

Váš příspěvek
Reklama