Úřad práce a 3leté dítě

284
4.10.20 17:17

úřad práce a 3leté dítě

Skončila mi rodičovská dovolená a v práci jsem dostala výpověď pro nadbytečnost, s tím, že teď jsem na překážkách a poté dostanu odstupné. Poté se půjdu nahlásit na úřad práce a chci se zeptat, když mám 3leté dítě, které chodí do školky, jsem osvobozená placení sociálního a zdravotního pojištění do 4. narozenin dítěte? Musím být v evidenci úřadu práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73231
4.10.20 17:22

Ne, nejsi. Pouze pokud by do te skolky chodilo max na 4 hodiny denne. A jedna se tedy jen o zdravotní, sociální neni pro člověka bez ZL povinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
4.10.20 17:26

Takže se na musím nahlásit na úřad práce, jinak bych mohla mít z toho mít problém, že jsem nezamestnaná a jsem doma a neplatím si zdravotní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
4.10.20 17:29

@sydney11 Pokud se půjdeš nahlásit na pojišťovnu, že pečuješ o dítě, tak můžeš být doma do 7 let věku dítěte a to nesmí do školky na víc jak 4 hodiny denně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
4.10.20 18:01
@Monchichik píše:
@sydney11 Pokud se půjdeš nahlásit na pojišťovnu, že pečuješ o dítě, tak můžeš být doma do 7 let věku dítěte a to nesmí do školky na víc jak 4 hodiny denně…

Přesně tak, a stát hradí jen zdravotní, sociální ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5181
4.10.20 19:10
@sydney11 píše:
Takže se na musím nahlásit na úřad práce, jinak bych mohla mít z toho mít problém, že jsem nezamestnaná a jsem doma a neplatím si zdravotní?

UP nemusis, to neni povinny. Ale na ZP ze pecujes o dite do 7 let. Jinak zalezi kdy ti konci smlouva/vypoved a nezalezi jak mas odstupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama