Úřad práce - Špatné datum

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
18.1.22 16:36

Úřad práce - Špatné datum

Dobrý den,

měla jsem se dostavit na úřad práce v den 22.1., ale zjistila jsem, že to je sobota, takže jsem si nejspíš napsala špatně datum. Na úřadu práce mi to teď již nikdo nezvedá, takže tam zítra pro jistotu jdu, ale bojím se, že jsem se měla dostavit třeba 12.1. Stalo se někdy nikomu, že si špatně napsal datum? Vyrazili vás kvůli tomu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12781
18.1.22 16:37

Je to tvoje jediná povinnost, takže ano, vyrazí tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
18.1.22 16:40

Zavolej tam. Určitě se nějak dohodnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4433
18.1.22 16:51

@Bunnia já takhle přišla k doktorovi o dva dny jinak, ale napsala mi to špatně sestra na lísteček :-)
zkus tam dojít hned zítra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
18.1.22 16:56
@Cenarius píše:
Je to tvoje jediná povinnost, takže ano, vyrazí tě.

Já svoje povinnosti plním, ale přeslechnout se bohužel může každý, navíc přes respirátory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8503
18.1.22 17:03
@Sára2020 píše:
Zavolej tam. Určitě se nějak dohodnete.

ty máš osobní zkušenost či profesní??? že se URČITĚ NĚJAK DOHODNOU??

Mohu tě zcela bezpečně ujistit, že znám desítky našich „klientů“, kteří byli sankčně vyřazeni z evidence ÚP právě proto, že se řádně nedostavili na konkrétní termín a skutečně nebylo smilování a ani nikoho nezajímalo, že „nejel bus“ a podobné věci.. neříkám, že se nelze vůbec Nikdy domluvit,
ale cos napsala ty, je totální nesmysl.
Zakladatelka musí ihned (tj. zítra ráno) na ÚP, osobně a řešit.. Pokud to bylo 12. tak může mít doporučený dopis o sankčním vyřazení z ÚP právě na cestě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
18.1.22 17:26
@Lucy75 píše:
ty máš osobní zkušenost či profesní??? že se URČITĚ NĚJAK DOHODNOU??Mohu tě zcela bezpečně ujistit, že znám desítky našich „klientů“, kteří byli sankčně vyřazeni z evidence ÚP právě proto, že se řádně nedostavili na konkrétní termín a skutečně nebylo smilování a ani nikoho nezajímalo, že „nejel bus“ a podobné věci.. neříkám, že se nelze vůbec Nikdy domluvit,
ale cos napsala ty, je totální nesmysl.
Zakladatelka musí ihned (tj. zítra ráno) na ÚP, osobně a řešit.. Pokud to bylo 12. tak může mít doporučený dopis o sankčním vyřazení z ÚP právě na cestě…

Třeba jsou teď mírnější.

https://www.idnes.cz/…_domaci_kzem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8503
18.1.22 17:42
@Bábrdl píše:
Třeba jsou teď mírnější.https://www.idnes.cz/…_domaci_kzem
;) dobrý judikát, dá se od toho odpíchnout, ale u nás to dělají pořád… je to dost o „okresním právu“ a i o lidech.. s někým se „mluvit dá“ a s někým ne.. u nás nebrali ani telefonickou omluvu spoustu let.. neschopenka musela být zaslána elektronicky..
ale za mne je člověk a člověk a také nejsem úplně za vyřazování za první chybu
je to opravdu o lidech..
mně třeba kolikrát poděkují i za to, že je obviním 8) ale holt to dělám slušně, s respektem k jejich osobě a odlišnosti a chovám se k nim Slušně.
Nepraktikuji šikanu a tohle sankční vyřazení za První pochybení mi dost šikanozní připadá. Tolik za mne ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
18.1.22 21:18

@Lucy75 Ano, mám osobní zkušenost. Stalo se mi totéž, co zakladatelce. Volala jsem o dva dny později a dopadlo to dobře. Paní si velmi vážila, že se to snažím nějak řešit a z mého hlasu slyšela, jak jsem zoufalá. Myslím, že chybu může udělat každý. Byla jsem vždy dochvilná a vše jsem měla v pořádku. Na úřadu práce jsem byla poprvé v životě po 13 letech práce v jedné firmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
19.1.22 20:57

@Bunnia jak jsi dopadla? Nevím, jestli mají celorepubliková pravidla nebo každý úřad trochu jiná, ale vím, že někde vyhazují dokonce když se ve správný den přijde o víc než 15 minut později. Přijde mi, že je snaha (nebo byla za minulé vlády a přetrvává? ), aby se nezaměstnanost snížila (aspoň „papírově“), a tak se nastavují téměř šikanózní pravidla. Pokud je úřednice normálním člověkem, třeba ses domluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.1.22 00:04
@psanicko píše:
@Bunnia jak jsi dopadla? Nevím, jestli mají celorepubliková pravidla nebo každý úřad trochu jiná, ale vím, že někde vyhazují dokonce když se ve správný den přijde o víc než 15 minut později. Přijde mi, že je snaha (nebo byla za minulé vlády a přetrvává? ), aby se nezaměstnanost snížila (aspoň „papírově“), a tak se nastavují téměř šikanózní pravidla. Pokud je úřednice normálním člověkem, třeba ses domluvila.

Dneska jsem tam šla hned na osm, samozřejmě nervy jak prase. Šla jsem za
svou úřednicí a ta se se mnou bavila úplně normálně, dokonce jsme měly delší rozhovor než obvykle, ptala jsem se jí na věci, které mě ohledně prací zajímaly a vtipkovaly jsme. Evidentně měla dobrou náladu, ale já jsem se nemohla zbavit pocitu, že mám na cestě dopis, tak jsem to nakonec vytáhla sama, protože ona nic a řekla jsem si ji, že jsem šla s tímto strachem, protože jsem si napsala asi špatně datum, jelikož vycházelo na sobotu a ona mi úplně v klidu řekla, že jsem se trefila, všechno je v pořádku a dala mi další termín. Doteď nevím, jestli jí tak moc sedím jako člověk a „přehlédla to“ díky tomu, že jsem projevila zájem, obavy a lítost, anebo jsem si to datum napsala tak špatně, že jsem náhodně trefila den, ve který jsem se měla opravdu dostavit. Tak či tak při mně stálo snad všechno štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
20.1.22 00:19

@Bunnia Tak super. Tak byla naštěstí hodná jako ta moje :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
20.1.22 08:03
@psanicko píše:

Tak ono to vypadá dost blbě, když je hlášených 350 tisíc volných míst a 260 tisíc lidí se válí v evidenci UP. Není to tak dávno, co ten poměr byl někde i 10-20 registrovaných na jedno pracovní místo. Pořád ve spoustě firem jsou rádi, že „se vůbec někdo přihlásil a chce nastoupit“, Nějaký výběrový řízení mezi 10-20 uchazeči apod. je jen vlhký sen personalistů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat